Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 961
Linki: 2
gości: 6103191
Strona główna
Advertisement

Zajęcia "SIECIAKI" w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie
07.06.2011.
26. maja 2011 r. Gminna Biblioteka w Lasecznie przeprowadziła zajęcia edukacyjne dla klas I-III SP  pt. ,,Sieciaki”. Program edukacyjny na podstawie, którego przeprowadzono zajęcia powstał w ramach programu ,,Dziecko w Sieci” Fundacji Dzieci Niczyje i jest elementem programu Komisji Europejskiej Safer Internet. W trakcie zajęć dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, obejrzały przygody drużyny Sieciaków, a także zapoznały się ze stroną internetową www.sieciaki.pl. Na zakończenie otrzymały ulotki  i pamiątkowe zakładki ufundowane przez Fundację Orange.
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Lichenia na IV Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr
03.06.2011.
28 maja 2011 r. odbyła się wycieczka do Lichenia zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Na wycieczkę pojechało 49 osób z terenu miasta i gminy Iława. Tego dnia w Licheniu był IV Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr, w którym uczestniczyło 110 orkiestr, 66 chórów i ponad 5 tys. muzyków. O godz. 12.00 byliśmy na uroczystej Mszy św. z udziałem orkiestr, które zagrały kilkanaście pieśni kościelnych. O godz. 15.30 rozpoczęła się próba generalna  wszystkich chórów i orkiestr przybyłych na licheński zlot . Nad prawidłowym wykonaniem wszystkich pieśni czuwali dyrygenci: Marian Chmielewski i Franciszek Suwała. Zmęczeni ale zadowoleni z udanej wycieczki wróciliśmy późnym wieczorem do swoich domów. Za rok zapraszamy na kolejną wycieczkę do Lichenia na V jubileuszowy Zlot Chórów i Orkiestr. Naprawdę warto co widać na zdjęciach.
Czytaj całość…
 
Dzień Matki w GOK Laseczno
03.06.2011.
W czwartek 26 maja o godz. 18.00 w sali widowiskowej GOK w Lasecznie obchodziliśmy Dzień Matki. Współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie Iławski Klub "Amazonki". Goście obejrzeli wzruszający monodram wg książki Krystyny Kofty w wykonaniu aktorki z Torunia Teresy Stępień -Nowickiej pt. "Lewa wspomnienie prawej"  opowiadający o ciężkiej drodze jaką przeżywa kobieta dowiadując się o raku piersi. Po spektaklu wystąpił zespół Fantazja w składzie: Grażyna Piękos, Emilia Tomaszewska, Karolina Palczewska, Anna Konopka, Lidia Blinkiewicz. Na klawiszach grał Jurek Piotrowski a na gitarze Grażyna Piękos i Radosław Safianowski. Wykonali następujące utwory: "Babę zesłał Bóg", "Pomarańcze", "Na odległość" oraz "Krakowski spleen". Kobiety po występie mogły nauczyć się samobadania piersi na fantomach silikonowych i uzyskać informacje o działalności Stowarzyszenia Iławski Klub "Amazonki".
Czytaj całość…
 
Konkurs Poetycki "Piękno Warmii i Mazur w Poezji"
02.06.2011.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: młodzieżowej (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich) oraz w kategorii dorosłych. Celem Konkursu jest m.in. odkrywanie talentów, pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, integracja środowisk twórczych i uwrażliwienie na piękno przyrody ojczystej. Termin nadsyłania utworów: 08 lipca 2011 r. Laureaci zaprezentują swoje utwory na VI Festiwalu "Nad Jeziorakiem" w dniu 22 lipca 2011 r.

Więcej informacji i szczegółów w Regulaminie .

 
Konkurs Plastyczny "Najpiękniejsze Miejsca Warmii i Mazur"
02.06.2011.

W Konkursie mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani - zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Prace konkursowe powinny ukazywać najpiękniejsze miejsca Warmii i Mazur oraz bogatą florę i faunę tego regionu Polski szczególnie atrakcyjnego turystycznie. Nadesłane prace zostaną zaprezentowane na VI Festiwalu "Nad Jeziorakiem" Siemiany 2011 w dniach 22-23 lipca 2011. Konkurs przyczyni się do ukazania przebywającym w czasie trwania Festiwalu wszystkim odbiorcom z terenu kraju i zagranicy walorów przyrodniczych Warmii i Mazur.

Termin nadsyłania prac: 14 lipca 2011 r.

Więcej informacji i szczegółów w Regulaminie :

 
««  start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 589 - 594 z 657
 
 
Popularne
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.