Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 971
Linki: 2
gości: 6384868
Strona główna
Advertisement

11 Listopada- Święto Niepodległości Polski
02.11.2011.
Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, sołtys z Radą Sołecką Rudzienic oraz Gminny Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców Gminy Iława na koncert z okazji Święta Niepodległości Polski. W koncercie wezmą udział dzieci i młodzież ze szkół gminnych, zespół "Fantazja" i zaproszeni goście.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu gminy , które brały udział w konkursie tematycznie związanym ze świętem niepodległości.

Początek koncertu: 11 listopada br., w sali wiejskiej Rudzienic, o godz. 1730.

Serdecznie zapraszamy.

 
Relacja z Dożynek Gminnych 2011
14.09.2011.
   11 września 2011 roku w Ławicach odbyły się Dożynki Gminne. Organizatorami tegorocznych dożynek był Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, sołtys Ławic wraz z Radą Sołecką oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Dożynki rozpoczęły się o godz.13.00 uroczystą polową mszą św., następnie włodarz gminy uroczystym przemówieniem rozpoczął tegoroczne obchody święta plonów. Starostowie dożynek – Barbara Siemianowska i Marian Fryc przekazali na ręce wójta chleb upieczony z tegorocznych plonów. Dożynki są okazją do podziękowania oraz wręczenia odznak honorowych  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa”. Senator RP Stanisław Gorczyca oraz wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński odznaczyli: Barbarę Siemianowską, Waldemara Węgłowskiego, Mariana Fryc, Ewę Chmal, Anna Szkamelską, Ryszarda Zielińskiego, Ryszarda Antolaka, Tomasza Lewandowskiego i Mirosława Wolaka. Srebrny Krzyż Zasługi za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej otrzymał Maciej Rygielski. Na wniosek Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczono Złotymi Medalami za Długoletnia Służbę: Pana Krzysztofa Harmacińskiego – Wójta Gminy Iława, Pana Bogusława Wylota – zastępcę Wójta Gminy Iława oraz Panią Hanne Rosińską – pracownika Gminy Iława . Podczas dożynek odbyło się kilka Konkursów: Coroczny Konkurs Wieńców Dożynkowych, Konkurs na najładniejszą posesję w sołectwie Ławice oraz Konkurs wiedzy o rolnictwie i pracy rolnika. W Konkursie Wieńców Dożynkowych swój udział zgłosiło 19 z pośród 31 sołectw gminy Iława. Jury Konkursu: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, senator RP Stanisław Gorczyca, w-ce prezes BS Iława Halina Paczkowska, ks. Adam Olszewski, starosta iławski Maciej Rygielski i dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos wybrało laureatów. Oto wyniki:
I m. sołectwo Tynwałd (nagroda 1500 zł)
II m. sołectwo Wola Kamieńska (nagroda 1200 zł)
III m. sołectwo Ławice (nagroda 1000 zł)
Wyróżnienia: sołectwo Kałduny, sołectwo Mątyki, sołectwo Ząbrowo, sołectwo Skarszewo, sołectwo Szałkowo.
Konkurs na Najpiękniejszą posesję sołectwa Ławice:
I m. Henryk Okuniewicz
II m. Jan I Danuta Łątkowscy
III m. Janina Więckowska
Wyróżnienie: Lidia Pomoryn i Beata Klach
Dyplom za udział: Krystyna Walczak, Sylwia Łepek, Henryk Pokorski
Konkurs Wiedzy o Rolnictwie i Pracy Rolnika
Kat. szkół podstawowych:
I m. Dominik Malinowski
II m. Meteusz Józefowicz
III m. Marta Pisarczyk
Kat. gimnazjum
I m. Piotr Łątkowski
II m. Adrian Witczak
III m. Katarzyna Klach
Fundatorem nagród była Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie, którą na dożynkach reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej p. Zdzisław Tarka.
   W programie artystycznym Dożynek Gminnych w Ławicach wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie:  „Gosposie”, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Morawa”, zespół „Remedium” oraz  teatrzyk dziecięcy „Złote Rybki” z Ławic (działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz rozwoju Gospodarczego I Kulturalnego Ławic prowadzonym przez Marlenę Fryc) i gwiazda wieczoru: „Kabaretowa Biesiada Polska” - Kabaret Kapota. Od godz. 19.00 trwała zabawa taneczna z zespołem „Avanti”.  Dożynkom towarzyszyły kiermasze, park zabaw dla dzieci, wystawcy, kiermasz zieleni i strażacka grochówka. Imprezie dopisała liczna publiczność oraz piękna pogoda.
Czytaj całość…
 
Spotkanie bibliotekarzy w ramach Programu Rozwoju Bibliotek
09.09.2011.
7 września w ramach Programu Rozwoju Bibliotek w Centrum Kształcenia przy GOK w Lasecznie miało miejsce pierwsze z trzech spotkań bibliotekarzy z Biblioteki Wiodącej w Lasecznie z bibliotekarzami z Bibliotek Partnerskich z Zalewa, Kurzętnika i Wilcząt. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektor MBP w Iławie Kinga Groszkowska, dyrektor GOK w Kurzętniku Roman Lewicki, dyrektor GOK w Lasecznie Grażyna Piękos i znana lokalna pisarka Nina Drej. W trakcie spotkania odbyły warsztaty na temat Multimedia i nowoczesna komunikacja w bibliotece, które poprowadził informatyk MBP w Iławie. Kolejne dwa spotkania zaplanowane są na październik - w bibliotece w Kurzętniku, i listopad - w Iławie. Ich tematami będą: Biblioteka miejsce promocji kultury i Informacje lokalne-jak je zbierać i upowszechniać. Na te spotkania GBP w Lasecznie uzyskała od Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce mikrogrant w wysokości 1000 zł. Koszty internetu w bibliotekach gminy refunduje Orange.
Czytaj całość…
 
Jak przebiegały wakacje w bibliotekach gminnych...?
08.09.2011.

WAKACJE NIE TYLKO Z KSIĄŻKĄ

O tym, że udane wakacje to nie tylko te nad morzem, w górach czy na jeziorach przekonali się już wielokrotnie uczestnicy ,,Z BIBLIOTEKĄ NIE JEST ŹLE”. Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie przygotowały bogaty program wakacyjnych imprez. Poza możliwością wypożyczenia książek do domu i wspólnego rodzinnego czytania, całe wakacje, we wszystkich placówkach dla dzieci, przy każdej okazji, nie tylko w czasie deszczu odbywały się zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, komputerowe, sportowe, pikniki, wycieczki, turnieje gier planszowych, konkurs karaoke a nawet cykl turniejów ping ponga. Dla miłośników malarstwa zorganizowano warsztaty malarskie, które poprowadziła lokalna malarka z Siemian Małgorzata Pałka. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na kopię obrazu ,,Dziwny Ogród” Józefa Mechoffera – w 65 rocznicę śmierci malarza. Dzięki uprzejmości MBP w Iławie grupa czytelników z Laseczna odwiedziła oddział dla dzieci, a także spróbowała swoich sił z PlayStatoin3 i czujnikiem ruchu move. Pasjonaci przygód i szlaków pieszych mogli wykazać się w wycieczkach pieszych i rowerowych do lasu. Przez cały czas można było korzystać z darmowego Internetu dzięki Fundacji Orange. Wszyscy uczestnicy wakacyjnych zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z zajęć wakacyjnych w bibliotekach Gminy Iława.

Czytaj całość…
 
Morawa na Święcie Ryby w iławskim amfiteatrze
07.09.2011.

 

20 lipca br. w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga w Iławie, podczas „REGIONALNEGO ŚWIĘTA RYBY”  odbył się konkurs „Na najlepszą potrawę rybną – danie główne” i „Konkurs gotowania zupy rybnej, Warmińsko-Mazurski Kociołek Rybny”.

Impreza odbyła się m. in. dzięki Samorządowi Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Mieście Iławie i Stowarzyszeniu Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu oraz ICK w Iławie. Nasz zespół "Morawa" miał przyjemność wystąpić na deskach amfiteatru i spotkać się z ciepłym, a nawet entuzjastycznym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności.

   

 
««  start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 577 - 582 z 667
 
 
Popularne
Regulamin Konkursu Wielkanocnego- kliknij grafikę by pobrać regulamin
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.