Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 914
Linki: 2
gości: 5553522
Strona główna
Advertisement
 

Świąteczne przygotowania w bibliotece siemiańskiej
18.04.2011.

W BiblCzytaj całość…iotece Gminnej w Siemianach w sobotę o godz 10 ,
odbyły się zajęcia plastyczne związane ze świętami Wielkanocnymi.Dzieci malowały jajka oraz tworzyły wielkanocne ozdoby i poznawały tradycję nadchodzącego święta.

Czytaj całość…
 
Gminny Konkurs Wielkanocny
18.04.2011.

   Czytaj całość…           
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował XVII Konkurs Wielkanocny „Święto Wiosny 2011”. Tegoroczne Jury w składzie: Joanna „Madiva” Żurańska, Joanna Kowalska (iławskie artystki, malarki) i dyrektor GOK Grażyna Piękos miało wielki problem z wyborem tych najlepszych prac. Zdaniem Jury niemalże wszystkie były wykonane z dużą starannością, pomysłowością i pietyzmem, bogate w detale. Niektóre połączone były z gotowymi elementami.

Na uwagę zasługuje fakt, iż wszystkie prace zostały wykonane różnorodnymi technikami artystycznymi: odlewki z gipsu, masa solna, wyklejanki, wydzieranki, papierowa wiklina, kwiaty z krepy, figurki z plasteliny, modeliny. Dzieci wykorzystały w pomysłowy sposób naturalne surowce i materiały takie jak: drewno, wiklina, brzoza, pierze, zboża, zioła, trzcina, suszone kwiaty, siano, wełna. Oceniając prace brano pod uwagę samodzielność wykonania pracy, inwencję twórczą, umiejętność wykorzystania naturalnych materiałów, pracochłonność, prostotę rozwiązania i myślenia plastycznego.
          Na tegoroczny konkurs wpłynęło ponad 200 prac prawie ze wszystkich szkół z gminy Iława, najwięcej z SSP w Rudzienicach i SSP w Wikielcu. W sumie Jury wyłoniło 26 laureatów w pięciu kategoriach w tym 11 wyróżnień:

Kategoria klas „0”

I. Praca zbiorowa oddziału przedszkolnego SSP w Wikielcu
II. Remigiusz Niedbalski NSP Tynwałd
III. Aleksandra Głodowska SSP Wikielec
Wyróżnienie: Julia Iwanowska NSP Tynwałd

Kategoria klas I-III

I. Angelika Akerman SSP Ząbrowo
II. Jakub Wieczorek SSP Gałdowo
III. Julia Śliżewska SSP Ząbrowo
Wyróżnienie: Paulina Karcz SSP Rudzienice
                      Szymon Czuczko SSP Gromoty
                      Piotr Marchlewski SSP Ławice
                      Maciej Jackowski SSP Wikielec
                      Maciej Boros SSP Wikielec

Kategoria klas IV-VI
I. Ksenia Zielińska SSP Laseczno
II. Mateusz Gałecki SSP Laseczno
III. Marcin Muzyka SSP Rudzienice
Wyróżnienie: Klaudia Zielińska SSP Laseczno

Kategoria Gimnazjum
I.   Joanna Nowakowska SG Ząbrowo
II.   Iwona Wieczorek SG Ząbrowo
III.   Mariusz Nowakowski SG Ząbrowo
Wyróżnienie: Milena Konieczko SG Ząbrowo

Kategoria Palmy Wielkanocne:

I.    Agata Kamionka SSP Gromoty
II.    Karina Ołtarzewska SG Ząbrowo
III.    Jolanta Łopatyńska SG Ząbrowo
Wyróżnienie: Agnieszka Kamińska SSP Gałdowo
                       Karolina Głodowska SSP Wikielec
                       Adrian Witczak SSP Ławice

         Wręczenie nagród i dyplomów wszystkim wymienionym laureatom odbędzie się 30.04.2011 r. na Agropikniku
w Szałkowie o godz. 15.00.


         Dyrektor GOK Grażyna Piękos serdecznie dziękuje uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie, wielkie zaangażowanie i przepiękne prace. Podziękowania należą się także Jury oraz Prezesowi Banku Spółdzielczego w Iławie za pomoc w organizacji konkursu.
           W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie (na piętrze) jest wystawa prac konkursowych, którą można oglądać do 30 kwietnia 2011r. w godzinach pracy GOK-u. Serdecznie zapraszamy

Czytaj całość…
 
Historia pisma
15.04.2011.
Czytaj całość…W  Gminnej Bibliotece w Lasecznie z okazji Światowego Dnia Książki i Prawa Autorskich odbyła się specjalna lekcja biblioteczna. Prezentacje edukacyjną  pt: ,,Historia Pisma” przygotowała i prezentowała p. Cecylia Makiewicz z MBP w Iławie. Na zorganizowanych zajęciach dzieci dowiedziały się, jak rozwijało się pismo na przestrzeni wielu tysięcy lat. Lekcja połączona była z warsztatami pisma chińskiego, klinowego oraz pisania na maszynie i  gęsim piórem. Dzieci ponadto mogły zobaczyć jak wygląda papier czerpany, kałamarz, czcionki drukarskie, gliniane tabliczki z hieroglifami. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia galerii.
Czytaj całość…
 
FestiwalReligijny2011
08.04.2011.

Festiwal Pieśni Religijnej "Jeden Bóg wielu kultur"

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Pieśni Religijnej, który odbędzie się 22 maja 2011 roku (niedziela) o godz. 13.00 w Lasecznie. Festiwal jest imprezą otwartą. Jego uczestnikami mogą być soliści i zespoły śpiewacze, a więc chóry, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne bez ograniczenia wieku oraz ilości wykonawców.
 
Ideą Festiwalu jest zbliżenie kultur i religii przez prezentację muzyki różnych wyznań.
 
KonkursFotograficzny2011
05.04.2011.

Czytaj całość…"Zima w obiektywie Twojego aparatu fotograficznego"

Zakończył się ogłoszony w ferie zimowe przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rudzienicach Konkurs  "Zima w obiektywie twojego aparatu fotograficznego. Spośród 137 zdjęć (wykonanych aparatami cyfrowymi i telefonami komórkowymi), jakie napłynęły na adres organizatora konkursu, Jury postanowiło wyróżnić trzy fotografie. Zwyciężyła praca Nikoli Zuśki (SSP w Rudzienicach). Wyróżnienia przyznano Dominice Czwarnóg (SG we Franciszkowie) i Milenie Mijas (ZSZ w Iławie). Zwyciężczyni konkursu otrzymała w nagrodę pendrive 4GB i album fotograficzny. Laureatki dwóch wyróżnionych fotografii otrzymały albumy fotograficzne i dyplomy. Pozostali uczestnicy konkursu, obecni na ogłoszeniu wyników konkursu, otrzymali pamiątkowe dyplomy. Trzy najlepsze prace zostały wywołane, oprawione w ramy i będą zdobiły Bibliotekę w Rudzienicach. Na ogłoszeniu wyników konkursu obecni byli: sołtys Rudzienic Zbigniew Osasiuk, radny Rady Gminy Zbigniew Adamski, animator kultury Henryk Plis i Dyrektor GOK w Lasecznie Grażyna Piękos. Goście mięli okazję zobaczyć nowe oblicze Biblioteki, której przybyło 5 nowoczesnych stanowisk komputerowych: 5 komputerów (iMaców) firmy Apple, 5 biurek, 5 krzeseł i urządzenie wielofunkcyjne.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 571 - 576 z 620
 
 
Popularne
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.