Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 942
Linki: 2
gości: 5803218
Strona główna
Advertisement
Polecamy
 

Spotkanie bibliotekarzy w ramach Programu Rozwoju Bibliotek
09.09.2011.
7 września w ramach Programu Rozwoju Bibliotek w Centrum Kształcenia przy GOK w Lasecznie miało miejsce pierwsze z trzech spotkań bibliotekarzy z Biblioteki Wiodącej w Lasecznie z bibliotekarzami z Bibliotek Partnerskich z Zalewa, Kurzętnika i Wilcząt. W spotkaniu uczestniczyli również dyrektor MBP w Iławie Kinga Groszkowska, dyrektor GOK w Kurzętniku Roman Lewicki, dyrektor GOK w Lasecznie Grażyna Piękos i znana lokalna pisarka Nina Drej. W trakcie spotkania odbyły warsztaty na temat Multimedia i nowoczesna komunikacja w bibliotece, które poprowadził informatyk MBP w Iławie. Kolejne dwa spotkania zaplanowane są na październik - w bibliotece w Kurzętniku, i listopad - w Iławie. Ich tematami będą: Biblioteka miejsce promocji kultury i Informacje lokalne-jak je zbierać i upowszechniać. Na te spotkania GBP w Lasecznie uzyskała od Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce mikrogrant w wysokości 1000 zł. Koszty internetu w bibliotekach gminy refunduje Orange.
Czytaj całość…
 
Jak przebiegały wakacje w bibliotekach gminnych...?
08.09.2011.

WAKACJE NIE TYLKO Z KSIĄŻKĄ

O tym, że udane wakacje to nie tylko te nad morzem, w górach czy na jeziorach przekonali się już wielokrotnie uczestnicy ,,Z BIBLIOTEKĄ NIE JEST ŹLE”. Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie przygotowały bogaty program wakacyjnych imprez. Poza możliwością wypożyczenia książek do domu i wspólnego rodzinnego czytania, całe wakacje, we wszystkich placówkach dla dzieci, przy każdej okazji, nie tylko w czasie deszczu odbywały się zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, komputerowe, sportowe, pikniki, wycieczki, turnieje gier planszowych, konkurs karaoke a nawet cykl turniejów ping ponga. Dla miłośników malarstwa zorganizowano warsztaty malarskie, które poprowadziła lokalna malarka z Siemian Małgorzata Pałka. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na kopię obrazu ,,Dziwny Ogród” Józefa Mechoffera – w 65 rocznicę śmierci malarza. Dzięki uprzejmości MBP w Iławie grupa czytelników z Laseczna odwiedziła oddział dla dzieci, a także spróbowała swoich sił z PlayStatoin3 i czujnikiem ruchu move. Pasjonaci przygód i szlaków pieszych mogli wykazać się w wycieczkach pieszych i rowerowych do lasu. Przez cały czas można było korzystać z darmowego Internetu dzięki Fundacji Orange. Wszyscy uczestnicy wakacyjnych zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z zajęć wakacyjnych w bibliotekach Gminy Iława.

Czytaj całość…
 
Morawa na Święcie Ryby w iławskim amfiteatrze
07.09.2011.

 

20 lipca br. w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga w Iławie, podczas „REGIONALNEGO ŚWIĘTA RYBY”  odbył się konkurs „Na najlepszą potrawę rybną – danie główne” i „Konkurs gotowania zupy rybnej, Warmińsko-Mazurski Kociołek Rybny”.

Impreza odbyła się m. in. dzięki Samorządowi Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Mieście Iławie i Stowarzyszeniu Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu oraz ICK w Iławie. Nasz zespół "Morawa" miał przyjemność wystąpić na deskach amfiteatru i spotkać się z ciepłym, a nawet entuzjastycznym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności.

   

 
Pożegnanie Lata w Mątykach
31.08.2011.

                                                       27 sierpnia br. Rada Sołecka Mątyk, OSP Mątyki, mieszkańcy wsi we współpracy z GOK Laseczno zorganizowali imprezę o nazwie "Pożegnanie lata". Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Bogusław Wylot i Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski. Imprezę prowadziła Grażyna Piękos, dyrektor GOK. Koncert rozpoczął występ mlodej, utalentowanej pianistki z Mątyk Moniki Kopaszewskiej, która uczy się w liceum muzycznym w Gdańsku. Usłyszeliśmy muzykę Chopina. Po niej na estradę wkroczył znany zespół folkowy "Morawa" z propozycją utworów z różnych krajów europejskich. Po występie "Morawy" swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dziewczęta z Mątyk. "Kolejny wykonawca, zespół "Ekstaza" z Białegostoku zaprezentował muzykę disco-polo, która została przyjęta bardzo żywo. Na estradzie towarzyszyli zespołowi tancerze z kręgu hip-hop z ciekawymi i karkołomnymi ewolucjami tanecznymi. Po nim zaprezentował się zespół "Sonex", grający covery muzyki polskiej i obcej. Na koniec odbyła się zabawa taneczna, która trwała do "białego rana".
Imprezie towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, a wśród nich rzucanie podkową do celu, w której wziął udział sam przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski.
Impreza była bardzo dobrze zorganizowana i przyciągnęła nie tylko mieszkańców Mątyk, ale także Ławic, Rudzienic, Gromot, Iławy i innych miejscowości.

Poniżej umieściliśmy krótką fotorelację.

Czytaj całość…
 
XIV Spotkania z Folklorem w Szałkowie
01.08.2011.

31 lipca 2011 roku odbyły się w Szałkowie XIV Spotkania z Folklorem. Organizatorami imprezy byli Urząd Gminy w Iławie, Rada Sołecka Szałkowa i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.

                W tegorocznym przeglądzie folklorystycznym wzięło udział 11 zespołów: „Dzieci Ziemi Iławskiej” z Laseczna (kier. Grażyna Piękos), „Anibabki” z Kurzętnika (kier. Anna Lewicka), „Dybzaki” z Gierzwałdu (kier. Józef Podolak), „Jezioranie” z Jezioran (kier. Andrzej Polakowski), „Babskie Olekanie” z Rozóg (kier. Katarzyna Błońska), „Mołtajnianki” z Mołtajn (kier. Barbara Sadzikowska, kier. muzyczny Dariusz Szandor ), „Gosposie” z Laseczna (kier. Stefan Gurzyński), „Ostródzianie” z Ostródy (kier. Gerard Kowalkowski), „Kalina” z Jędrychowa (kier. Michał Wróblewski), „Pomerania” z Kisielic (kier. Michał Wróblewsk) i „Dąbrowa” z Dąbrówna (kier. Paweł Piórek).
Jury w składzie: Stefan Gurzyński i Bogdan Olkowski wyłoniło laureatów XIV Spotkań z Folklorem:
I miejsce – „Dąbrowa” z Dąbrówna
II miejsce – „Dybzaki” z Gierzwałdu
III miejsce – „Babskie Olekanie” z Rozóg
Nagroda Specjalna Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich – „Dzieci Ziemi Iławskiej” z Laseczna
                 Każdy zespół biorący udział w przeglądzie otrzymał pamiątkowy dyplom oraz płaskorzeźbę wykonaną przez młodego artystę-rzeźbiarza Krzysztofa Paradowskiego z Falknowa. Po Przeglądzie Folklorystycznym wystąpiły gwiazdy wieczoru: zespół „Marguva” z Litwy  oraz „Slovianskij Krug” z Rosji. Oba zespoły przyjechały z przedstawicielami lokalnych władz z partnerskich gmin Pagegiai z Litwy i Sovetsk z Obwodu Kaliningradzkiego (Rosja). Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła zespoły, nie obeszło się także bez bisów. Po występach na scenie, przy sali wiejskiej w Szałkowie odbyła się zabawa taneczna.
Już za rok zapraszamy na jubileuszowe XV Spotkania z Folklorem!

 

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 553 - 558 z 641
 
 
Popularne
Regulamin konkursu plastycznego pn. Piękna i Niepodległa- kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.