Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 866
Linki: 2
gości: 4726696
Strona główna
 
 

Zbiórka charytatywna podczas kiermaszu Bożonarodzeniowego w GOK Laseczno
03.01.2017.
Podczas II-go Kiermaszu Bożonarodzeniowego, który miał miejsce dn. 18.12.2016 r. zebrano 889 zł na cel charytatywny. Oprócz wypieków świątecznych przygotowanych przez KGW Ząbrowo, KGW Gałdowo i KGW Gulb wystawiono prace dzieci, młodzieży i dorosłych: stroiki świąteczne, szopki i inne ozdoby. Prace pochodziły z terenu gminy Iława, Nowego Miasta i Iławy. Poprzez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" pieniądze przekazano na rzecz Wiktorka Prusakowskiego (KRS 0000037904, 28063 Wiktor Prusakowski- na pomoc i ochronę zdrowia). Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom, a małemu mieszkańcowi naszej gminy życzą powrotu do zdrowia.
 
Spotkanie wigilijne w GOK
22.12.2016.
Czytaj całość…W dniu 22 grudnia br. w sali widowskowej odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne pracowników Gminnego Ośrodka Kultury, wspólpracowników i zaproszonych gości. Życzenia zgromadzonym, pełne ciepła i optymizmu złożyli: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, dyrektor GOK Grażyna Piękos i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska. Wśród gości nie zabrakło emerytowanych pracowników GOK oraz dyrektor SSP Laseczno Danuty Gubały, księdza proboszcza Jarosława Grudziąża, prezesa OSP Laseczno Dariusza  Żurawskiego, członków zespołu "Gosposie", "Grasz Band"  i innych znamienitych gości. Przy wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw przygotowanych przez panie  z KGW Kałduny.
Czytaj całość…
 
Kolędnicy w GOK
22.12.2016.
Czytaj całość…Dzisiaj, tj. 22-go grudnia przybyli do nas kolędnicy z LO w Iławie, którzy w towarzystwie Starszego Mikołaja (Stanisław Kożuchowski) wykonali dla nas kilka kolęd i pieśń "Plurimos annos". Było to dla nas bardzo miła niespodzianka, za którą naszemu koledze Stanisławowi i jego uczennicom (Nikoli, Paulinie i Patrycji) bardzo dziękujemy, życząc spokojnych i miłych świąt Bożego narodzenia i twórczego Nowego Roku.
Czytaj całość…
 
II Kiermasz Bożonarodzeniowy w Lasecznie
22.12.2016.
Czytaj całość…W dniu 18-go grudnia br. w sali widowiskowej odbył się II Kiermasz Bożonarodzeniowy, połączony z konkursem plastycznym (stroiki świąteczne, szopki i kartki). W kiermaszu wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z Ząbrowa, Gulbia i Gałdowa. Ich produkty w postaci pierniczków, pierogów i ciasta, a także stroiki świąteczne miały bardzo duże powodzenie. O godz. 1500, dyrektor GOK Grażyna Piękos powitała gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz: przewodniczącego rady Gminy Romana Piotrkowskiego, radnego Zenona Łęgowskiego, księdza proboszcza Jarosława Grudziąż, dyrektor SSP Laseczno Danuta Gubała mieszkańców gminy, miasta Iława i z powiatu nowomiejskiego, a następnie zaprosiła laureatów konkursu plastycznego, wśród których byli uczniowie gminy Iława, ze szkół Iławy i powiatu nowomiejskiego. Otrzymali oni dyplomy i świąteczne upominki. W czasie kiermaszu wystąpił znany zespół folklorystyczny "Gosposie" ze swoim tradycyjnym repertuarem. Wspólnie wszyscy śpiewali też kolędy.
Czytaj całość…
 
Spektakl Kopciuszek, zabawy mikołajkowe i koncerty dla firmy Szynaka Meble
22.12.2016.
Czytaj całość…W grudniu, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie pracował intensywnie. Na zlecenie znanej firmy Szynaka Meble przeprowadziliśmy pięć imprez o charakterze okołoświątecznym. Wszystkie odbyły się w pięknym kompleksie wypoczynkowym należącym do zleceniodawcy, w „Pałacu Mortęgi” k. Lubawy. Rozpoczęliśmy 11-go grudnia od tradycyjnej zabawy mikołajkowej dla dzieci pracowników firmy, którą poprzedził spektakl „Kopciuszek”, reżyserowany przez Grażynę Piękos. Wzięli w nim udział uczniowe SSP Laseczno, sołtys Laseczna Emilia Skolmowska i Lidia Miłosz, nauczycielka SSP nr 2 w Iławie. Przedstawienie było efektem projektu pn. "Mały, wielki aktor", w którym uczestniczyły: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Laseczna, Rada Sołecka Laseczna, SSP Laseczno i GOK Laseczno. W wyniku działań powstał projekt scenografii, wykonanej przez pracowników GOK. Szczególne podziękowania należą się Stanisławowi Michalskiemu, właścicielowi firmy „Mistra” z Nowej Wsi, za wykonanie karety, będącej atrakcyjnym rekwizytem w sztuce. Po spektaklu nasi instruktorzy zaprosili dzieci i rodziców na wspólną zabawę, która odbyła się na piętrze „Starego Spichlerza”.
Kolejne imprezy tej samej natury odbyły się w dniach 17-18 grudnia w w/w miejscu.
Nieco inny charakter miały miejsce spotkania wigiljne dla kadry i zarządu frmy Szynaka.
Odbyły się one w dniach 20-21 grudnia br w „Restauracji Szlacheckiej” w/w kompleksu architektonicznego. W ekskluzywnych wnętrzach, pierwszego dnia uczniowie SSP Laseczno wykonały świąteczne jasełka. Akompaniował im Sławomir Zbysiński- nauczyciel szkoły w Lasecznie. Po nich, nasz zespół „Grasz Band” zaprezentował cały szereg kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek. Występ uczniów i zespołu spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem.
22-go grudnia w tej samej restauracji wystąpiły „Dzieci Ziemi Iławskiej”, prezentując jasełka „na ludowo”. Akompaniowali im: Grażyna Piękos (wokal, gitara), Magda Kawala (skrzypce) i Jerzy Piotrowski (akordeon). Oprócz dzieci wystąpiły gościnnie Oktawia Alicka (wokal, narracja) oraz Anna Kurowska z Ząbrowa.
Warto dodać, że instruktorzy GOK Laseczno zapewnili pełne nagłośnienie wszystkich imprez, muzykę, gry i zabawy (animacja), a także transport wykonawców i sprzętu.
Jak powiedzieli organizatorzy z firmy Szynaka, Gminny Ośrodek Kultury zapewnia kompleksowość działań, stąd wybór naszej firmy na zleceniobiorcę. Mając na uwadze rangę naszego zleceniodawcy, odnotowujemy w/w imprezy jako bardzo ważny fakt w naszym kalendarzu imprez.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 60 z 574
 
 
Popularne
Gościmy
 
 
 
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.