Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1077
Linki: 2
gości: 8958524
Strona główna
Advertisement

Bal Karnawałowy w GOK
30.01.2020.
W dniu 30.01.2020, w swojej sali widowiskowej, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną i filiami  zorganizował Karnawałowy Bal Kostiumowy. W imprezie uczestniczyły dzieci z terenu gminy Iława. W trakcie balu pracownicy GOK przeprowadzili szereg gier i zabaw.
Jak na bal karnawałowy przystało, spośród uczestników organizatorzy wybrali króla i królową balu oraz przyznali nagrody za najładniejszy strój.
Królową została Marysia Świątek z Ząbrowa, a królem Kamil Kosek z Mózgowa. Na wyróżnienie zasłużyły stroje: Dagmary Węgłowskiej z Ławic, Roksany Nehring z Gałdowa, Kornela Gądka i Wiktora Rakoczego z Ząbrowa.
Atrakcją imprezy było malowanie twarzy dzieci w najprzeróżniejsze wzory, co spotkało się z dużym zainteresowaniem.
Pracownicy GOK-u zadbali o słodki poczęstunek i zabawy w rytmach najnowszych przebojów muzyki dziecięcej i młodzieżowej.
Czytaj całość…
 
Kabaret JURKI wystąpi 18 lipca br w Siemianach
21.01.2020.
Zapraszamy wielbicieli kabaretów do Siemian, w dniach 17-18 lipca. br. W drugim dniu festiwalu (sobota- 18.07) wystąpi kabaret "Jurki".

"Kabaret Jurki – powstał w 1994 roku, pochodzi z Zielonej Góry i od lat należy do Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret Jurki jest przedstawicielem tradycyjnego w formie kabaretu. Na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej."-za Wikipedia
 
Koncert Noworoczny w Ząbrowie
19.01.2020.

W dniu 19-go stycznia 2020, o godz. 15:00, w pięknie udekorowanej sali w Ząbrowie rozpoczął się "Koncert Noworoczny" zorganizowany wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i Szkołę Podstawową w Ząbrowie im. Twórców Literatury Dziecięcej.
Koncert otworzyły panie dyrektor GOK Grażyna Piękos i dyrektor SP Ząbrowo Joanna Marciniak, które złożyły życzenia noworoczne wszystkim zebranym. Do życzeń przyłączył się wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Imprezę oprócz wójta zaszczycili swoją obecnością : Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, w-ce Burmistrz Susza Lucyna Górnik, radni gminy Iława- Emilia Skolmowska, Barbara Ostrowska i sołtysi Ząbrowa- Beata Nowakowska oraz Radomka- Paweł Gentzig. Byli także obecni: ksiądz Mirosław Masztalerek - proboszcz ząbrowskiej parafii, były sołtys Ząbrowa Roman Piękos, nauczyciele SG Ząbrowo, emerytowana dyrektor ząbrowskiego gimnazjum Elżbieta Blinkiewicz, lider Koła Gospodyń Wiejskich Ząbrowa- Anna Malinowska ze swoim zespołem i wielu zacnych mieszkańców Ząbrowa, okolicznych miejscowości, a nawet Iławy i Susza.

Koncert tradycyjnie prowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos, która jednocześnie przygotowała do koncertu trzy zespoły: chór "Poranek", "Dzieci Ziemi Iławskiej" i zespół wokalno-instrumentalny składający się z pracownikow GOK.W koncercie wzięli udział recytatorzy z SP Ząbrowo- Wiktoria Leliwa i Szymon Grzegrzółka oraz wokalno-instrumentalny "Schola Cantate Deo" z Susza. Zespół wokalno-instrumentalny pracowników GOK wsparły wokalnie Bernadeta Bielak z Susza i uczennica SP Ząbrowo Kornelia Duńska.

Publiczność usłyszała najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne, takie jak: "Mizerna cicha", "Wśród nocnej ciszy", "Przybieżeli do Betlejem", "Ten szczególny dzień", "Lulajże Jezuniu" i inne.

Dekoracje przygotowali instruktorzy GOK i Ksenia Jakubowska (nauczyciel SP Ząbrowo).
Na zakończenie imprezy publiczność i wykonawcy zostali uraczeni wybornym ciastem, kawą i herbatą, które przygotowało niezawodne KGW Ząbrowo.

Impreza została wsparta przez Radę Sołecką Ząbrowa, której organizatorzy serdecznie dziękują.
Tegoroczna frekwencja widzów była równie imponująca, jak rok temu. Przybyły całe rodziny (dziadkowie, rodzice i dzieci).

Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie i zapraszają na przyszłoroczny koncert noworoczny.

Czytaj całość…
 
VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek zakończony sukcesem
19.01.2020.
19 stycznia 2020 r.
w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się VIII Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Piękna tradycja związana ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem kultywowana jest w gminie Iławie od wielu lat.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, , który złożył życzenia świąteczne i noworoczne, a także życzył uczestnikom i gościom przeglądu wszelkiego powodzenia w pielęgnowaniu tradycji muzycznej związanej z kolędami i pastorałkami.

Przegląd rozpoczęła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos i oddała głos prowadzącej koncert Oktawii Laskowskiej.

W tym roku najwięcej pięknych kolęd usłyszeliśmy w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z : Laseczna, Iławy, Łąkorza, Nowego Miasta Lubawskiego, Franciszkowa, Zalewa, Susza  i Ząbrowa.

Przegląd odbył się w pięknej scenografii bożonarodzeniowej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek związany z klimatem świąt. Była też nagroda-niespodzianka pn. „Gwiazdka z nieba”, którą był uprzejmy wylosować Wójt gminy Iława, a zdobyła ją Szkoła Podstawowa w Lasecznie.
Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek. Impreza odbyła się w ciepłej i świątecznej atmosferze.
Dyrektor GOK dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w przeglądzie, a zwłaszcza opiekunom wykonawców za świetne przygotowanie ich do przeglądu  i zaprasza za rok, na IX Przegląd Kolęd i Pastorałek, który tradycyjnie odbędzie się w sali widowiskowej GOK Laseczno.
Czytaj całość…
 
Maciej Maleńczuk w Siemianach- 17 lipca 2020
17.01.2020.
17 lipca 2020
r zapraszamy do Siemian na koncert Macieja Maleńczuka z sekcją rytmiczną.
Oto na co Państwo możecie liczyć:

"MALEŃCZUK +rhythm section

to recital, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty
uzupełniony sekcją rytmiczną. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród wyrobionej części publiczności. Bliski bezpośredni kontakt z widownią, szczery, niezakłócony przekaz tekstu, no po prostu Maleńczuk w czystej postaci.

TEN, o którym się mówi nie do podrobienia, naturalny, dowcipny, czasem brutalny - bo takie jest życie!
Nie zabraknie więc pieśni: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za
szlugi, Synu czy Dawna Dziewczyno.

Słynny już MALEŃCZUK "KONCERT SOLO" z kolegami z sekcji rytmicznej to najnowsza wersja Show, aby urozmaicić i
podzielić się przestrzenią na scenie. Do tego oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym Wolność Słowa."

Zapraszamy serdecznie :-)
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 60 z 764
 
 
Popularne
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.