Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 910
Linki: 2
gości: 5450194
Strona główna
Advertisement
 

Jak przebiegały wakacje w bibliotekach gminnych...?
08.09.2011.

WAKACJE NIE TYLKO Z KSIĄŻKĄ

O tym, że udane wakacje to nie tylko te nad morzem, w górach czy na jeziorach przekonali się już wielokrotnie uczestnicy ,,Z BIBLIOTEKĄ NIE JEST ŹLE”. Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie przygotowały bogaty program wakacyjnych imprez. Poza możliwością wypożyczenia książek do domu i wspólnego rodzinnego czytania, całe wakacje, we wszystkich placówkach dla dzieci, przy każdej okazji, nie tylko w czasie deszczu odbywały się zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne, komputerowe, sportowe, pikniki, wycieczki, turnieje gier planszowych, konkurs karaoke a nawet cykl turniejów ping ponga. Dla miłośników malarstwa zorganizowano warsztaty malarskie, które poprowadziła lokalna malarka z Siemian Małgorzata Pałka. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny na kopię obrazu ,,Dziwny Ogród” Józefa Mechoffera – w 65 rocznicę śmierci malarza. Dzięki uprzejmości MBP w Iławie grupa czytelników z Laseczna odwiedziła oddział dla dzieci, a także spróbowała swoich sił z PlayStatoin3 i czujnikiem ruchu move. Pasjonaci przygód i szlaków pieszych mogli wykazać się w wycieczkach pieszych i rowerowych do lasu. Przez cały czas można było korzystać z darmowego Internetu dzięki Fundacji Orange. Wszyscy uczestnicy wakacyjnych zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z zajęć wakacyjnych w bibliotekach Gminy Iława.

Czytaj całość…
 
Morawa na Święcie Ryby w iławskim amfiteatrze
07.09.2011.

 20 lipca br. w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga w Iławie, podczas „REGIONALNEGO ŚWIĘTA RYBY”  odbył się konkurs „Na najlepszą potrawę rybną – danie główne” i „Konkurs gotowania zupy rybnej, Warmińsko-Mazurski Kociołek Rybny”.

Impreza odbyła się m. in. dzięki Samorządowi Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Mieście Iławie i Stowarzyszeniu Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu oraz ICK w Iławie. Nasz zespół "Morawa" miał przyjemność wystąpić na deskach amfiteatru i spotkać się z ciepłym, a nawet entuzjastycznym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności.

  

 
Pożegnanie Lata w Mątykach
31.08.2011.

 Czytaj całość…                                                     27 sierpnia br. Rada Sołecka Mątyk, OSP Mątyki, mieszkańcy wsi we współpracy z GOK Laseczno zorganizowali imprezę o nazwie "Pożegnanie lata". Wśród zaproszonych gości znaleźli się: wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Bogusław Wylot i Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski. Imprezę prowadziła Grażyna Piękos, dyrektor GOK. Koncert rozpoczął występ mlodej, utalentowanej pianistki z Mątyk Moniki Kopaszewskiej, która uczy się w liceum muzycznym w Gdańsku. Usłyszeliśmy muzykę Chopina. Po niej na estradę wkroczył znany zespół folkowy "Morawa" z propozycją utworów z różnych krajów europejskich. Po występie "Morawy" swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dziewczęta z Mątyk. "Kolejny wykonawca, zespół "Ekstaza" z Białegostoku zaprezentował muzykę disco-polo, która została przyjęta bardzo żywo. Na estradzie towarzyszyli zespołowi tancerze z kręgu hip-hop z ciekawymi i karkołomnymi ewolucjami tanecznymi. Po nim zaprezentował się zespół "Sonex", grający covery muzyki polskiej i obcej. Na koniec odbyła się zabawa taneczna, która trwała do "białego rana".
Imprezie towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, a wśród nich rzucanie podkową do celu, w której wziął udział sam przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski.
Impreza była bardzo dobrze zorganizowana i przyciągnęła nie tylko mieszkańców Mątyk, ale także Ławic, Rudzienic, Gromot, Iławy i innych miejscowości.

Poniżej umieściliśmy krótką fotorelację.

Czytaj całość…
 
XIV Spotkania z Folklorem w Szałkowie
01.08.2011.

Czytaj całość…31 lipca 2011 roku odbyły się w Szałkowie XIV Spotkania z Folklorem. Organizatorami imprezy byli Urząd Gminy w Iławie, Rada Sołecka Szałkowa i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.

                W tegorocznym przeglądzie folklorystycznym wzięło udział 11 zespołów: „Dzieci Ziemi Iławskiej” z Laseczna (kier. Grażyna Piękos), „Anibabki” z Kurzętnika (kier. Anna Lewicka), „Dybzaki” z Gierzwałdu (kier. Józef Podolak), „Jezioranie” z Jezioran (kier. Andrzej Polakowski), „Babskie Olekanie” z Rozóg (kier. Katarzyna Błońska), „Mołtajnianki” z Mołtajn (kier. Barbara Sadzikowska, kier. muzyczny Dariusz Szandor ), „Gosposie” z Laseczna (kier. Stefan Gurzyński), „Ostródzianie” z Ostródy (kier. Gerard Kowalkowski), „Kalina” z Jędrychowa (kier. Michał Wróblewski), „Pomerania” z Kisielic (kier. Michał Wróblewsk) i „Dąbrowa” z Dąbrówna (kier. Paweł Piórek).
Jury w składzie: Stefan Gurzyński i Bogdan Olkowski wyłoniło laureatów XIV Spotkań z Folklorem:
I miejsce – „Dąbrowa” z Dąbrówna
II miejsce – „Dybzaki” z Gierzwałdu
III miejsce – „Babskie Olekanie” z Rozóg
Nagroda Specjalna Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich – „Dzieci Ziemi Iławskiej” z Laseczna
                 Każdy zespół biorący udział w przeglądzie otrzymał pamiątkowy dyplom oraz płaskorzeźbę wykonaną przez młodego artystę-rzeźbiarza Krzysztofa Paradowskiego z Falknowa. Po Przeglądzie Folklorystycznym wystąpiły gwiazdy wieczoru: zespół „Marguva” z Litwy  oraz „Slovianskij Krug” z Rosji. Oba zespoły przyjechały z przedstawicielami lokalnych władz z partnerskich gmin Pagegiai z Litwy i Sovetsk z Obwodu Kaliningradzkiego (Rosja). Licznie zgromadzona publiczność bardzo ciepło przyjęła zespoły, nie obeszło się także bez bisów. Po występach na scenie, przy sali wiejskiej w Szałkowie odbyła się zabawa taneczna.
Już za rok zapraszamy na jubileuszowe XV Spotkania z Folklorem!

 

Czytaj całość…
 
VI Festiwal Nad Jeziorakiem w Siemianach zakończony
29.07.2011.

Czytaj całość… W dniach 22-23 lipca br., w Siemianach trwał VI Festiwal „Nad Jeziorakiem” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego pana Jacka Protasa i zorganizowany przez Urząd Gminy Iława, Radę Sołecką Siemian i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.
 Gospodarzem pierwszego wieczoru był warszawski aktor i wokalista Szymon Kusarek. Tradycyjnie, w piątek rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Iławy pod dyrekcja Bogdana Olkowskiego, po czym uroczystego otwarcia festiwalu dokonał jak co roku wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.
W części oficjalnej zostały tez wręczone nagrody zwycięzcom regat o Puchar Wójta Gminy Iława.
Część artystyczną rozpoczął „Kwartet Rampa”- zespół warszawski, którego wykonawcy są aktorami Teatru Rampa. Po nich usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu gospodarza wieczoru, Szymona Kusarka, który nawiązał z publicznością doskonały kontakt, okraszając swoje wokalne popisy tekstami kabaretowymi. W dalszej części usłyszeliśmy nestora piosenki artystycznej, zespół olsztyński, Czerwony Tulipan. Gwiazdą wieczoru był polsko-afrykański zespół „Motema Africa”, który rytmami z czarnego lądu w nowoczesnych aranżacjach Marcina Piękosa (klawisze) rozgrzał publiczność „do białości”. Piątkowy koncert zakończył się po północy.
W kolejnym dniu imprezy gospodarzem wieczoru był Bogusław Nowicki- znany bard i gitarzysta. O godz. 16.00 rozpoczął się Konkurs Młodych Talentów w kategoriach: piosenka artystyczna, poezja, sztuki plastyczne, a po nim usłyszeliśmy nagrodzonych wykonawców: Karolinę Palczewską z Ząbrowa,
Następnie zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursów promujących walory przyrodnicze Warmii i Mazur.
Część muzyczną festiwalu rozpoczął zespół „Remedium”, działający przy GOK Laseczno, a debiutujący właśnie na siemiańskiej scenie. Liderem zespołu i jego wokalistką jest Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno. Po „Remedium” publiczność bawił znakomity kabaret „Rak”. Dalej wystąpiła Elżbieta Adamiak z zespołem, której chyba nie potrzeba przedstawiać. Uwieńczeniem dwóch dni była „Biesiada Bardów”. Pod tym hasłem wystąpili artyści znani w całym kraju: Kuba Sienkiewicz, Bogusław Nowicki, Piotr Bakal i Krzysztof Daukszewicz.
Publiczność dopisała. Pogoda również. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom, patronom medialnym i wszystkim tym, którzy pomagali przy organizacji Festiwalu.

Fotoreportaż poniżej..

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 529 - 534 z 616
 
 
Popularne
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.