Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 942
Linki: 2
gości: 5807613
Strona główna
Advertisement
Polecamy
 

III Festiwal Muzyki Religijnej, Ekumenicznej w Ząbrowie za nami!
22.05.2012.

20 maja 2012 r. przy boisku sportowym w Ząbrowie odbył się III Festiwal Muzyki Religijnej, Ekumenicznej. Do tegorocznej edycji Festiwalu zgłosiło się 6 zespołów oraz 5 solistek:
•    "RADOSNY PROMYCZEK" / Samorządowa Szkoła Podstawowa w  Lasecznie/
•    "PORANEK" /Samorządowe Gimnazjum w Ząbrowie/
•    "ANGELS" /Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ząbrowie/
•    ZESPÓŁ BRACI CZARNECKICH /Ząbrowo/
•    DZIECI ZIEMI IŁAWSKIEJ /Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie/
•    ZESPÓŁ „GAMA” /Publiczne Gimnazjum w Suszu/
•    Sylwia Lewicka /Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku/
•    Aleksandra Lewicka /Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku/
•    Alicja Dubień /GOK w Starym Dzierzgoniu/
•    Paulina Dorawa /Miejski Dom Kultury w Lubawie/
•    Sylwia Jabłońska /Samorządowe Gimnazjum w Ząbrowie/     

                Artystów konkursu oceniało JURY w składzie: Stanisław Kożuchowski, Hipolit Szałkiewicz i Andrzej Janowski. Jury ustaliło werdykt w drodze wspólnej dyskusji. Przy ocenie brało pod uwagę dobór repertuaru, muzykalność, warunki głosowe wykonawców, aranżacje, sposób wykonania i ogólny wyraz artystyczny. Spośród wszystkich wykonawców Jury wyłoniło laureatów tegorocznego Festiwalu:

W KATEGORII ZESPOŁY:
  I m.   nie przyznano
 II m.   zespół „Poranek” z Samorządowego Gimnazjum w Ząbrowie
III m.   zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie
Wyróżnienie: zespół „Gama” z Publicznego Gimnazjum w Suszu

W KATEGORII SOLIŚCI:
I m. Paulina Dorawa – Miejski Dom Kultury w Lubawie
II m. Alicja Dubień – GOK w Starym Dzierzgoniu
II m. ex aequo Sylwia Jabłońska – SG w Ząbrowie
III m. Aleksandra Lewicka – Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku
Wyróżnienie: Sylwia Lewicka - Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku

Po przeglądzie zespołów i solistów na scenie pojawiła się Viola Brzezińska z zespołem. Gwiazda Festiwalu zaśpiewała piosenki ze swoich poprzednich płyt, ale wśród nich było kilka nowych utworów, które już niebawem będziemy mogli usłyszeć na jej nowym krążku, którego premiera odbędzie się we wrześniu. Młodzi, utalentowani muzycy zaprezentowali utwory z bardzo przemyślanymi tekstami trafiającymi do odbiorców - zarówno młodzieży jak i dorosłych. W swoich tekstach nawiązywali do takich wartości jak miłość, szacunek, pozytywne relacje między ludźmi. Po ponad  godzinnym koncercie nadszedł czas rozdania nagród laureatom przeglądu. Nagrody laureatom Festiwalu wręczyli: patron imprezy Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz fundatorzy nagród specjalnych Festiwalu: Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski i Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa Janusz Śliżewski. Fundatorem nagrody był także Proboszcz Parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Ząbrowie ks. Mirosław Masztalerek, który nie był obecny w drugiej części Festiwalu ze względu na swoje kapłańskie obowiązki.  Łączna pula wszystkich nagród wyniosła ok. 1500 zł. Wśród nagród był aparat fotograficzny Kodak, DVD Samsung, Radiomagnetofon JVC oraz nagrody specjalne od w/w fundatorów: duży zestaw głośników Tracer, album o Diecezji Elbląskiej w trzech tomach i biblia. Festiwal został zrealizowany w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Imprezie towarzyszyli liczni wystawcy kramów, park zabaw dla dzieci, oraz stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Ząbrowa, w którym odbywała się sprzedaż własnych  kulinariów. Inicjatorem i pomysłodawcą imprezy jest dyrektor GOK Grażyna Piękos a organizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Proboszcz Parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Ząbrowie ks. Mirosław Masztalerek przy współpracy  Rady Sołeckiej wsi Ząbrowo, KGW Ząbrowo, OSP Ząbrowo i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa.  Biorąc pod uwagę ilość uczestników, poziom artystyczny Festiwalu, liczną publiczność która dopisała oraz piękną, słoneczną pogodę  tegoroczny festiwal można uznać za bardzo udany.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w realizacji imprezy.
 
 Projekt został dofinansowany ze środków UE z zakresu małych projektów
w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"
objętego PROW na lata 2007-2013
Czytaj całość…
 
Kółko Plastyczne w Ząbrowie
22.05.2012.
Działające od lutego b. r. kółko plastyczne w Bibliotece Publicznej w Ząbrowie nadal rozwija zainteresowania miejscowych dzieci. Na każdych zajęciach poznają nowe techniki plastyczne, a ich efekty można obejrzeć w Bibliotece.
Czytaj całość…
 
Spotkanie z Wiesławem Niesiobędzkim w gminnej Bibliotece w Rudzienicach
22.05.2012.
17. maja 2012 r. w gminnej Bibliotece w Rudzienicach gościł znany historyk i pisarz z Iławy Wiesław Niesiobędzki, autor licznych książek traktujących o historii lokalnej oraz kilku tomików wierszy. Na spotkanie z nim przybyli uczniowie VI klasy SSP w Rudzienicach pod opieką pani Marii Sak. W ramach akcji społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” przeczytał własną legendę „Saga o jeziorze Trupel” ze zbioru legend „Kochankowie z Lipowej Wyspy: legendy znad Jezioraka”. Potem opowiadał o znajdujących się na terenie Pojezierza Iławskiego zabytkach i miejscach historycznych prezentując je jednocześnie na fotografiach wyświetlanych na ekranie projekcyjnym. Dzieci wysłuchały go z wielką uwagą, nagradzając różą, którą natychmiast z ogromną atencją przekazał pani Marii Sak.
Czytaj całość…
 
Wizyta przedszkolaków w gminnej Bibliotece w Ząbrowie
22.05.2012.
Z okazji Tygodnia Bibliotek przypadający w dniach 8-15 maja 2012 r. w Bibliotece Publicznej w Ząbrowie odbyły się lekcje biblioteczne oraz głośne czytanie bajek. W jednej z lekcji uczestniczyły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Ząbrowie w trakcie której poznały drogę jaką musi przejść książka, aby mogła trafić do rąk czytelników. Następnie podzielone na grupy dzieci tworzyły własne książki, które obecnie można zobaczyć w czytelni biblioteki.
Czytaj całość…
 
Laseczno - Biblioteka ciągle w grze!
11.05.2012.
 Bocianki - to główni bohaterowie książki W. Drabika "Biało-czarno-czerwoni". Opowiada ona o przygodach bocianów z piłką nożną, którą poznały przedszkolaki z SSP w Lasecznie podczas wizyty w Bibliotece. Maluchy po wysłuchaniu opowiadań wykonały piękne ilustracje przedstawiające bohaterów książki. Prace plastyczne można oglądać w Gminnej Bibliotece w Lasecznie. Zapraszamy!
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 493 - 498 z 642
 
 
Popularne
Regulamin konkursu plastycznego pn. Piękna i Niepodległa- kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.