Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 914
Linki: 2
gości: 5556850
Strona główna
Advertisement
 

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka
04.05.2012.
W dniu 4 maja obchodzimy Dzień Strażaka, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń  służbę. To Święto zostało oficjalnie ustanowione przez Sejm RP w 2002 r. ale europejskie tradycje tego Święta sięgają 150 lat wstecz. Idee niesienia pomocy innym w przypadku zagrożenia czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który poniósł męczeństwo, gdy śpieszył ze swym świadectwem wiary, z pomocą i pociechą prześladowanym chrześcijanom, stał się opiekunem wykonawców zawodów wiążących się z ogniem, tj. strażaków, kominiarzy, garncarzy, piekarzy i hutników w wielorakich niebezpieczeństwach, jakie na co dzień zagrażają materialnemu i duchowemu dobru człowieka. Z tej okazji składamy serdeczne podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej w imieniu swoim jak i całego społeczeństwa za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi i za wychowanie młodzieży w duchu pomocy drugiemu człowiekowi. Swoją pomocą służą także nam - pomagając przy współorganizowaniu imprez plenerowych na terenie gminy Iława.  Życzymy satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej.

 
XIV Agropiknik w Makowie - sezon imprez plenerowych otwarty!!
02.05.2012.
Czytaj całość…1 maja 2012 r. w Makowie odbył się XIV Agropiknik. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażynę Piękos gości przywitał wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Zaraz po tym wręczono nagrody i dyplomy laureatom  XVIII Konkursu Wielkanocnego „Święto Wiosny 2012” organizowanego przez GOK Laseczno. Następnie przed zgromadzoną publicznością wystąpił zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej” pod kierunkiem Grażyny Piękos, akompaniamentem Jerzego Piotrowskiego (akordeon) oraz Przemka Pawłowskiego (bas). Po nich wystąpiły dwie pary taneczne z UKS „Gracja” z Iławy - Yumin Jung z Dagmarą Muszyńską oraz Oskar Gaj z Milena Wysocką. Następnie na scenie zobaczyliśmy występ dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Tynwałdzie. Po nich wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie: „Gosposie” pod kierunkiem Stefana Gurzyńskiego oraz „Fantazja” i „Apropo`s” pod kierunkiem Grażyny Piękos. Swój wokalny talent zaprezentował solista Piotr Buchalski oraz solistki Karolina Palczewska i Jola Gerczak. Po nich Gwiazda wieczoru - zespół „Country Band” z Mrągowa, który swoja muzyką zachwycił wszystkich. Na tegoroczny Agropiknik przybyło bardzo wielu wystawców, m.in. 6 Kół Gospodyń Wiejskich  z naszej gminy. Panie z KGW przygotowały domowe wypieki, które można było kupić za symboliczną kwotę. Na dzieci czekał park zabaw, trampolina, stoiska ze słodkościami i zabawkami. W międzyczasie pracownicy GOK przeprowadzili gry i zabawy dla dzieci. Sezon imprez plenerowych rozpoczęty! Dziękujemy publiczności za liczne przybycie, Sponsorom za wsparcie przy organizacji imprezy a współorganizatorom za dobrą współpracę.
 
Organizatorzy:  Wójt Gminy Iława, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Tynwałd, Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Sołectw Tynwałd i Makowo, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.
 
Sponsorzy: Zenon Grabowiecki – Centrum Biurowo-Papiernicze „Kleks” /Iława/, Ewa Śmigielska- firma Pro-Efekt  /Iława/, Zdzisław Puciński - Zakład Usług Stolarskich /Laseczno Małe/
 
Czytaj całość…
 
Lekcja historii pisma w gminnej Bibliotece w Rudzienicach
25.04.2012.
Czytaj całość…24 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Rudzienicach odbyła się lekcja historii pisma, którą poprowadziła pani Cecylia Makiewiecz z MBP w Iławie. Wzięło w niej udział 28 uczniów z I i II klasy SSP w Rudzienicach. Dzieci przyszły do biblioteki pod opieką nauczycielek Ewy Boros i Ewy Kowalkowskiej. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały prezentację przygotowaną przez panią C. Makiewicz, chłonąc informacje o dawnych systemach piśmienniczych i dawnych materiałach pisarskich. Na koniec same rysowały piktogramy, pisały gęsim piórem, rylcem w glinie i kaligrafowały chińskie znaki.
Czytaj całość…
 
Obchody Dnia Ziemii w siemiańskiej Bibliotece
25.04.2012.
Czytaj całość…Międzynarodowy Dzień Ziemi, ustanowiony przez UNESCO, przypada 22  kwietnia. Jest  dniem,  w którym powinniśmy spojrzeć na nasze otoczenie i zastanowić się jak możemy pomóc przyrodzie. W Bibliotece w Siemianach, aby przypomnieć,  co jest najważniejsze w przyrodzie, dzieci i  młodzież  obejrzały  film o ochronie przyrody. Narysowały też piękne rysunki. Na końcu każdy uczestnik dostał zielony balon,  symbol wiosny. Wszystkie  te piękne  rysunki, które możemy obejrzeć w galerii ukazały jak  cenna jest Ziemia i jak należy o nią dbać. Ziemia jest domem dla nas wszystkich, Dbajmy o nią  przez cały rok.
Czytaj całość…
 
III Festiwal Pieśni Religijnej w Ząbrowie
19.04.2012.
 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza solistów i zespoły śpiewacze z naszego regionu i nie tylko do wzięcia udziału w III Festiwalu Religijnym, który odbędzie się 20 maja 2012 r. w Ząbrowie. Prosimy zapoznać się z Regulaminem i nadsyłać zgłoszenia do 15 maja 2012 r. Więcej informacji pod nr tel.  (89) 648 44 23.
 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 481 - 486 z 620
 
 
Popularne
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.