Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1025
Linki: 2
gości: 8363018
Strona główna
Advertisement

Spotkanie ze strażakiem w Skarszewie
24.05.2019.
W dniu 23 maja br. w świetlicy wiejskiej w Skarszewie odbyło się spotkanie społeczności sołeckiej z funkcjonariuszem
Komendy Powiatowej Straży Pożarnej Zastępcą Komendanta Powiatowego bryg. mgr inż. Krzysztofem Tomankiem
Gość przedstawił prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w gospodarstwach domowych i mieszkaniach.
Szczegółowo wyjaśnił temat zgłaszania zagrożenia na numery alarmowe. Funkcjonariusz Straży Pożarnej rzeczowo
i jasno odpowiadał na pytania nurtujące przybyłych na spotkanie.
Na spotkaniu obecn był pan Zenon Łęgowski, sołtys Skarszewa.
Prelekcja została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kulturyw Lasecznie przy współpracy z Sołectwem Skarszewo i odbyła się w dobrej atmosferze.
Uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie, na których omawiane będą tematy dotyczące przepisów prawnych.
Czytaj całość…
 
Dzieci Ziemi Iławskiej na Kurlantce 2019 w Stawigudzie
20.05.2019.

19 maja 2019 r. dziecięcy zespoł ludowy "Dzieci Ziemi Iławskiej", działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie,  wziął udział w "XVII Warmińskim Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych" pn. "Kurlantka". W skład zespołu wchodzą dzieci i mlodzież z terenu Gminy Iława ( w wieku od 5-15 lat).
Zespoł zaprezentpował pięć pieśni ludowych z różnych regionów Polski, a także kurlantkę pt. "Lasecznianka" autorstwa Grażyny Piękos, założycielki zespołu, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie. Oprócz śpiewu zespół zaprezentował układy taneczne towarzyszące pieśniom.Występ zespołu spotkał się z dużym uznaniem publiczności i zwrócił uwagę dziennikarki "Radia Olsztyn", która przeprowadziła wywiad z członkami zespołu i zapowiedziała jego publikację na antenie rozgłośni.
Organizatorzy wykonali fotografię zespołu, która będzie fotograficzną wizytówką   "Dziecięcej Kurlantki" w roku 2020.
Najbliższy występ zespołu "Dzieci Ziemi Iławskiej" odbędzie się 9 czerwca 2019 r., podczas Jarmarku Rudzienickiego, na który serdecznie zapraszamy.

Czytaj całość…
 
Gminne Dni Rodziny w Gałdowie
12.05.2019.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gminnych obchodów Dni Rodziny. Mimo niesprzyjającej aury działy się wspaniałe rzeczy- konkursy, Turniej Sołectw i koncerty.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji- poniżej.
Czytaj całość…
 
Jubileusz XXXV-lecia zespołu Gosposie za nami
06.05.2019.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy.
Czytaj całość…
 
Chłopcy i dziewczęta czczą majowe święta w Gałdowie
06.05.2019.
We wtorek 30.04.2019 w przeddzień majowych świąt - Święta Pracy, Święta Flagi, Konstytucji 3 Maja Gminny Ośrodek Kultury wraz ze Szkołą Podstawową w Gałdowie im. mjr Henryka Dobrzańskiego “Hubala” przygotował uroczystość pn. ,,Chłopcy i dziewczęta czczą majowe święta" skierowaną do dzieci i młodzieży, mieszkańców Gałdowa i okolic. Gości przywitały: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Grażyna Piękos i dyrektor szkoły podstawowej w Gałdowie Anna Lewandowska. Głos zabrali również przybyli goście: w-ce wójt gminy Iława Andrzej Brach, radny Gminy Iława Aleksander Konecki, sołtys Gałdowa  Jan Olejnik.
Odbyły się również prelekcje wspomagane prezentacją multimedialną na temat symboli Państwa Polskiego. Przedstawili je pracownicy GOK-u: o historii polskiego godła opowiadała Oktawia Laskowska, która w słowach skierowanych do dzieci i młodzieży zwróciła uwagę na ogromne znaczenie omawianego symbolu. Na temat flagi państwowej prelekcje prowadził Jerzy E. Piotrowski, a o wartości i historii Polskich pieśni hymnicznych prezentację poprowadziła dyrektor GOK Laseczno pani Grażyna Piękos. W trakcie prezentacji uczestnicy mieli okazję usłyszeć fragmenty pierwszych hymnów takich jak ,,Gaude Mater Polonia", ,,Bogurodzica", ale również odśpiewać fragment pieśni hymnicznej ,, Witaj majowa jutrzenko" i ,,Boże cos Polskę" Prezentacje miały na celu przybliżenie uczestnikom symboli Państwowych, jakimi są godło, flaga i hymn państwowy.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gałdowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przy akompaniamencie pana Sławomira Zbysińskiego o patronie szkoły mjr Henryku Dobrzańskim “Hubalu” pn. ,,Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać". Odbył się również konkurs poezji patriotycznej i prezentacja napisanych przez młodzież wierszy o tej tematyce. Uczestnicy przy wsparciu swoich nauczycieli drużynowo wzięli udział w malowaniu pejzażu, a w trakcie tego konkursu odbył się mini koncert zaprezentowany przez pracowników GOK Laseczno. Na zakończenie imprezy odbyła się dyskoteka dla dzieci i młodzieży. O stronę techniczną [nagłośnienie, prezentacja multimedialna] zadbali instruktorzy GOK Laseczno. Organizatorzy dziękują dyrektor Annie Lewandowskiej za miłą atmosferę i dobre przyjęcie.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 718
 
 
Popularne
Regulamin i karta zgłoszenia- Spotkania z poezją 2020- kliknij grafikę, by pobrać plik pdf
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.