Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 978
Linki: 2
gości: 6659342
Strona główna
Advertisement

Narodowe czytanie w gminie Iława
11.09.2018.

8 września 2018r., podobnie jak w całym kraju, również i w pięciu miejscowościach Gminy Iława, czyli tam, gdzie funkcjonują Gminne Biblioteki Publiczne (w Lasecznie, Ząbrowie, Rudzienicach, Ławicach, Siemianach), odbyła się siódma edycja „Narodowego Czytania” - ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych dzieł literackich.
Akcja odbywa się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej, dodatkowo zyskując w tym roku wyjątkowo patriotyczny charakter, z racji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Akcje „Narodowego Czytania” odbywające się na ząbrowskim skwerze, w sali szkoły podstawowej w Rudzienicach, w sali wiejskiej w Ławicach, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie oraz przy budynku GBP im. Edwarda Stachury w Siemianach, skupiły społeczności przy wspólnym odczytaniu fragmentów „Przedwiośnia”. W organizację wydarzenia włączyły się również szkoły podstawowe w Ząbrowie i w Rudzienicach. Dyrektor SP Rudzienice, Pani Urszula Solis, zaprosiła nawet Stefana Żeromskiego, w którego rolę wcielił się Pan Andrzej Chołaszczyński. Gośćmi „Narodowego czytania” byli przedstawiciele władz, księża, członkowie stowarzyszeń i KGW, sołtysi, działacze lokalni w osobach: Przewodniczącego Rady Gminy- Pana Romana Piotrkowskiego, Członkini Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa – Pani Danuty Śliżewskiej, Przewodniczącej KGW Ząbrowo- Pani Anny Malinowskiej, Członka Rady Sołeckiej- Pana Rafała Maślanego, byłej Dyrektor szkoły podstawowej w Rudzienicach- Pani Marii Sak, Kierownika Referatu Edukacji Urzędu Gminy w Iławie- Pana Henryka Szabelskiego wraz z małżonką, Radnej Gminy Iława- Pani Zofii Foty, działacza - Pana Henryka Plisa, Przewodniczącej Rady Rodziców SP Rudzienice- Pani Katarzyny Marchlewskiej, właściciela ośrodka wypoczynkowego „Szyszka”- Pana Mariana Kamińskiego, radnej Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego- Pani Bernadety Hordejuk, wiceburmistrz Iławy- Pani Marioli Zdrojewskiej, Sołtys Siemian – Pani Kariny Cyganowskiej, Pastora Krzysztofa Kopacza, Kierownika Parku Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich- Pani Aliny Rodziewicz, właścicielki "Rybaczówki” – Pani Beaty Nickiel, Księdza Jarosława Grudziąża, Sołtys - Pani Emilii Skolmowskiej, Dyrektor szkoły podstawowej w Lasecznie- Pani Danuty Gubały, Sołtysa Ławic- Pana Jerzego Olka. Na spotkaniach Dyrektor GOK Laseczno, Grażyna Piękos, odczytała list Prezydenta Andrzeja Dudy zachęcający Polaków do Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Organizatorzy w każdej z miejscowości zadbali o dekoracje z akcentem narodowym i oprawę muzyczną, na którą złożyły się utwory czołowego kompozytora polskiego, Fryderyka Chopina, w wykonaniu Oktawii Laskowskiej.

Już dzisiaj zapraszamy Państwa na kolejne „Narodowe Czytanie” na terenie Gminy Iława oraz zachęcamy do korzystania z usług Gminnych Bibliotek Publicznych, by promować czytelnictwo każdego dnia.

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie dziękuje WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję „Narodowego Czytania”, a w szczególności Dyrekcji i Nauczycielom SP w Rudzienicach i Ząbrowie.

Czytaj całość…
 
Konkurs plastyczny pn. Piękna i Niepodległa
06.09.2018.
Gminny Ośrodek Kultury
w Lasecznie zaprasza przedszkolaków i uczniów ze szkół, oraz Placówek Wsparcia Dziennego, a także osoby dorosłe z terenu powiatu iławskiego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn.,,Piękna i Niepodległa”, związanym z obchodami 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości . Szczegóły i regulamin konkursu znajdziecie Państwo klikając link: Regulamin
 
Dożynki Gminne w Dziarnach
06.09.2018.
2 września 2018 r. , w Dziarnach odbyły się tradycyjne Dożynki Gminne. Pogoda dopisała organizatorom i na boisku sołeckim pojawiło się wielu mieszkańców Dziarn, rolników oraz licznie przybyłych gości. Na uroczystości pojawili się m.in.: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Posłanka na Sejm RP Elżbieta Gelert, Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego Michał Młotek. Na dożynkach pojawili się również przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni miejscy i powiatowi, radni i sołtysi Gminy Iława, księża, lokalni działacze. Starostami dożynek byli Krystyna Jesionek i Henryk Stawicki.

Dożynki rozpoczęły się od polowej mszy świętej, po której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Oprawę muzyczną mszy świętej zapewnił "Chór Męski- schola animująca śpiew liturgiczny", działający przy kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata. Licznie przybyłych na Święto Plonów gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Sołtys sołectwa Dziarny Jan Zieliński. Włodarz gminy w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę. Głos zabrali również zaproszeni goście: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Posłanka na Sejm RP Elżbieta Gelert, Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Burmistrz miasta Iławy Adam Żyliński, Sekretarz miasta Olsztyn Stanisław Gorczyca. List od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odczytał Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Jarosław Sarnowski. Krótkie przemówienie wygłosił również przebywający z wizytą w naszej gminie Mer Gminy Pagegiai z Litwy Virginijus Komskis. Następnie przyszedł czas na wręczanie odznaczeń i statuetek wyróżniajacym się rolnikom. Specjalne statuetki za bardzo dobrą współpracę z Gminą Iława otrzymali: Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk oraz Piotr Jaskulski były Prezes Spółdzielni Rolniczo-Usługowo-Handlowej w Rudzienicach.

Podczas Dożynek odbyły się również konkursy na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” i na „Najładniejszą posesję sołectwa Dziarny”. Do konkursu „wieńcowego” zgłosiło się 19 sołectw i OSP w Gromotach.


Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie w Dziarnach zaprezentowali się kolejno: zespoły działające przy GOK Laseczno -  Dzieci Ziemi Iławskiej, Gosposie, Morawa, dalej aktor Teatru Muzycznego w Gdyni i wykładowca stepu na Akademii Muzycznej w Gdańsku Karol Drzewoszewski, zespół Kaczki z Nowej Paczki z Olsztyna oraz gwiazda wieczoru, bydgoski zespół Żuki.

W trakcie Dożynek nastąpiło również uroczyste wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców I Fiesty Balonowej o Puchar Wójta Gminy Iława.
Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach dożynek. Był zamek dmuchany, przejażdżki na kucyku, trampoliny i wiele innych atrakcji. Specjalnie dla dzieci odbył się także konkurs ekologiczny, podczas którego sprawdzana była wiedza najmłodszych o ekologii. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą znajomością tematu za co otrzymali drobne upominki.
Atrakcją tegorocznych dożynek był pokaz lotów balonów, uczestniczących w I Fieście Balonowej o Puchar Wójta Gminy Iława.
Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos.
W czasie zabawy przygrywał zespół EFEKT z Susza.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dożynek oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc.
Organizatorami Dożynek Gminnych byli: Gmina Iława, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Dziarny oraz GOK Laseczno, który zapewnił scenę i jej wystrój oraz nagłośnienie.
Czytaj całość…
 
Piknik Balonowy w Nowej Wsi
06.09.2018.
W sobotę, 1 września br. w Nowej Wsi odbyła się niecodzienna impreza: Piknik Balonowy. Po raz pierwszy w gminie Iława zagościli członkowie Aeroklubu Warszawskiego - sekcja baloniarstwa.
O godz. 16.00, dyrektor GOK Grażyna Piękos przywitała publiczność i poprosiła o otwarcie imprezy z-cę wójta Bogusława Wylota, po czym dokonala krótkiej prezentacji firm należących do sponsorów pikniku: Mistra, Auto Części Woźnicki i Konstal.
Część artystyczną otworzył zespół "Grasz Band", który wykonał znane piosenki z repertuaru Ani Dąbrowskiej, Anny Wyszkoni, Grzegorza Turnaua, Skaldów, Pod Budą i inne.
Po koncercie odbył się turniej rekreacyjny dla dzieci i dorosłych, a po nim zabawa taneczna podczas której nastąpiły przygotowania balonów do pokazu.Było to bardzo intrygujące widowisko. Publiczność mogła podejść do gondoli każdego balonu i zadać pytania związane z tym rzadko oglądanym sportem.
Impreza trwała do godz. 24. Do tańca przygrywał iławski zespół "Dystans".

Organizatorzy: Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Rada Sołecka Nowej Wsi, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Nowej Wsi, Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie,

Sponsorzy Strategiczni - firma Mistra, AUTO-Części Woźnowski,  firma Konstal.
Czytaj całość…
 
Wycieczka piesza z Dariuszem Paczkowskim
30.08.2018.
Drugiego  sierpnia z Siemian wyruszyła „Piesza wycieczka w poszukiwaniu rzeźby > Białego Chłopa < i legend z nim związanych”. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Siemianach. Przewodnikiem wycieczki był Dariusz Paczkowski – znawca regionu, który ciekawie opowiedział uczestnikom wycieczki historię Białego Chłopa. Następnie po spożyciu posiłku uczestnicy wyprawy udali się do biblioteki, gdzie rysowali mapę wskazującą drogę do rzeźby Białego Chłopa. Było wesoło i miło. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Trasa wynosiła ok. 9 km i miała charakter rekreacyjny.

Zadanie dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie tj. Stowarzyszenia „PRZYSTAŃ”,
|z Gminy Wiejskiej Iława.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 674
 
 
Popularne
Regulamin konkursu "Stachuriada 2019"
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.