Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 910
Linki: 2
gości: 5450920
Strona główna
Advertisement
 

III Kiermasz Bożonarodzeniowy
17.12.2017.
Czytaj całość…Wkrótce święta Bożego Narodzenia. To szczególny czas, w którym jesteśmy dla siebie bardziej życzliwi, mili i chcemy wspierać najbardziej potrzebujących.
W związku z czym w dniu 17-go grudnia br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie odbył się III Kiermasz Bożonarodzeniowy, poprzedzony konkursem plastycznym (stroiki świąteczne, szopki i kartki) skierowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu powiatu iławskiego. W kiermaszu wzięły udział Koła Gospodyń Wiejskich z Gulbia, Gałdowa, Radomka, Szałkowa, Nowej Wsi i Ząbrowa. Ich produkty w postaci pierniczków, pierogów i ciasta, a także stroiki świąteczne miały bardzo duże powodzenie. Organizatorzy pragną też podziękować specjalnie Pani Annie Ćwiklik za przepyszne ciasta i zespołowi „Gosposie” za przygotowanie dużej ilości pięknych ozdób świątecznych.

O godz. 1300, dyrektor GOK Grażyna Piękos powitała gości, wśród których nie zabrakło przedstawicieli władz: wójta Krzysztofa Harmacińskiego,  przewodniczącego Rady gminy Iława Romana Piotrkowskiego, księdza proboszcza Jarosława Grudziąża, dyrektor SSP Laseczno Danuty Gubały, radnych i sołtysów oraz mieszkańców gminy, powiatu i miasta Iławy. Następnie na scenę zostali zaproszeni laureaci konkursu plastycznego, wśród których byli uczniowie szkół z gminy Iława, a także ze szkół Iławy. Otrzymali oni dyplomy i świąteczne upominki. W czasie kiermaszu wystąpił po raz pierwszy na scenie chór seniorów z Ławic pod kierunkiem Grażyny Piękos i z akompaniamentem Jerzego Piotrowskiego( akordeon) i Oktawii Laskowskiej ( skrzypce)-pracownicy GOK. Następnie  wystąpił   znany zespół folklorystyczny "Gosposie" ze swoim tradycyjnym repertuarem i dziecięcy zespół folklorystyczny  „Dzieci Ziemi Iławskiej” z repertuarem kolęd i pastorałek. Na kiermaszu, tradycyjnie były śpiewane polskie kolędy przez wszystkich zgromadzonych w sali widowiskowej Ośrodka.
Mieszkańcy gminy i okolic licznie przybyli na kiermasz, kupując ozdoby, ciasta i inne kulinaria, tym samym wspierając akcję charytatywną  skierowaną do najbardziej potrzebujących chorych dzieci.
Akcja jeszcze trwa, gdyż do końca tygodnia będą jeszcze sprzedawane ozdoby Bożonarodzeniowe. W dniu dzisiejszym ze sprzedaży ozdób i kulinariów wykonanych przez mieszkańców naszej gminy i okolic zebrano  1381 zł.
Organizator serdecznie dziękuje wszystkim ludziom dobrego serca za czynny udział w naszym Kiermaszu Bożonarodzeniowym.
Szczegolne podziękowania kierujemy do Pani Ewy Romaniuk za przepiękną scenografię, oddającą śwąteczny klimat.
Szanowni Państwo- dobro powraca.

Lista laureatów Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego:

Kategoria wiekowa  PRZEDSZKOLE

I miejsce Alan i Nikola Otręba     SSP Laseczno    
II miejsce Miłosz Gula      SSP Rudzienice      
III Niepubliczne Przedszkole PLUSZAK w Suszu   

Wyróżnienia:
Julian Zakrzewski      SSP Gałdowo
Marcelina Bojanowska      SSP Laseczno
Oddział 4-5 latków     z  SSP Gałdowo
Oddział przedszkolny   SSP Wikielec

Kategoria Wiekowa  klasy   I-III Szkół Podstawowych

I miejsce Maja Żmudzińska   SSP Laseczno
II miejsce Piotr Luba      SSP Gałdowo
III miejsce Anna Fafińska     SSP Nr 4 w Iławie

Wyróżnienia:

Nikola Rólkiewicz    SSP Gałdowo
Andrzej Zieliński      SSP Laseczno
Maja Oleksiak           SSP Laseczno
Basia Byglewska              SSP nr 4 Iława
Sebastian Trzciński          SSP Rudzienice
Amelia Kołecka               SSP Frednowy


Kategoria wiekowa  klasy  IV-VI Szkół Podstawowych

I miejsce  Oliwia Przytulska       SSP Gałdowo
II miejsce    Małgorzata Cieszewska  SSP Laseczno
III miejsce Aleksandra Janik     SSP Laseczno
Wyróżnienia:  
Michał Buchalski       SSP Laseczno
Karol Krzywkowski    SSP Laseczno
Aleksandra Prela       SSP Laseczno
Kuba i Bartek Skolmowscy    SSP Laseczno

Kategoria wiekowa klasy GIMNAZJUM

I miejsce Julia Ćwiklik      SG Ząbrowo
II miejsce Klaudia Juszyńska       SG Susz
III miejsce Oliwia Kapela        SG Franciszkowo

Wyróżnienia:

Julia Wrzesińska      SG  Franciszkowo
Martyna i Martyna Makowskie     SG Ząbrowo

 Kategoria wiekowa DOROŚLI

I       miejsce KGW Szałkowo
II      Seniorzy Ławice
III     KGW Gałdowo

Wyróżnienie:
Gminna Biblioteka Publiczna w Rudzienicach

Czytaj całość…
 
Morawa na Złotych Godach
12.12.2017.
Czytaj całość…W dniu 07.12.2017, nasz folkowy zespół "Morawa" wystąpił w sali konferencyjnej Starostwa Powiatu Iławskiego, uświetniajac uroczystość Jubileuszu Złotych Godów par małżeńskich z terenu gminy Iława.
Urczystość zorganizował Urząd Gminy Iława,
Czytaj całość…
 
Wigilia dla Kół Gospodyń Wiejskich
12.12.2017.
W dniu 10.12.2017, w Gałdowie odvyła się uroczysta Wigilia dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Iława. Wśród gości pojawili się włodarze gminy Iława: wójt Krzysztof Harmaciński i Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, a także członkowie KGW, sołtysi, radni i Ksiądz Proboszcz Mirosław Masztalerek. Gminny Ośrodek Kultury przygotował zbiór polskich kolęd, które wykonała pani Grażyna Piękos z towarzyszeniem instrumentu klawiszowego (J.Piotrowski),. Do śpiewu przyłączyli się wszyscy zebrani, a wielu zaśpiewało solowe partie.
 
Mikołajki w GOK Laseczno
06.12.2017.
Czytaj całość…Tradycyjnie, 6 grudnia /br./ Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował zabawę mikołajkową w sali widowiskowej Ośrodka. Na zaproszenie odpowiedziała Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lasecznie.
Do pięknie udekorowanej sali z choinką przybyły przedszkolaki i pani dyrektor Danuta Gubała wraz z nauczycielami.
Instruktorzy GOK zadbali o wspaniałe konkursy i zabawę taneczną w trakcie których dzieci dostawały cukierki ufundowane przez panią Jolantę Bądkowską Mikołaj wręczył dzieciom słodkie upominki przygotowane przez SSP Laseczno. Maluchy w podziękowaniu, pod kierunkiem Zofii Asztemborskiej zaśpiewały Mikołajowi i instruktorom świąteczną piosenkę, zaś na koniec pozowały do wspólnej fotografii.
Czytaj całość…
 
Koncert charytatywny dla Kurki Wodnej w Siemianach
02.12.2017.
Czytaj całość…W dniu 02 grudnia 2017 r., w sali widowiskowej GOK Laseczno odbył się koncert charytatywny, z którego dobrowolne wpłaty zostały przekazane właścicielom „Kurki wodnej” w Siemianach, w której niedawno wybuchł pożar. Wskutek tego nieszczęśliwego zdarzenia spłonęła część dachu i część mieszkalna budynku.
Właściciele „Kurki wodnej”, państwo Nina i Krzysztof Drej od lat są związani z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lasecznie. Wspomagali naszą instytucję podczas festiwalu „Nad Jeziorakiem”, imprez bibliotecznych( np. „Stachuriada”) oraz innych, organizowanych przez nasz Ośrodek.
Pani Nina, pisarka i poetka wielokrotnie, nieodpłatnie prowadziła swoje spotkania autorskie, wspierała pracę bibliotekarzy przy aktywizacji kulturalnej dzieci, młodzieży i dorosłych w Siemianach, Rudzienicach, Ząbrowie i Lasecznie, za co była wielokrotnie nagradzana podczas Gminnej Gali Sportu i Kultury w Lasecznie i Wikielcu.
W tej trudniej chwili postanowiliśmy zorganizować koncert, podczas którego wystąpiły zespoły: Grasz Band, CI-HO z Biskupca i Hymen z Iławy. Koncert prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos.
W imieniu naszej instytucji oraz Państwa Drej, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie, a pani Annie Ćwiklik za przepyszne ciasta, które upiekła dla zespołów, publiczności i gospodarzy.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 616
 
 
Popularne
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.