Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1015
Linki: 2
gości: 8109201
Strona główna
Advertisement

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej w Woli Kamieńskiej
22.03.2019.
W dniu 21 marca br. w świetlicy wiejskiej w Woli Kamieńskiej odbyło się spotkanie seniorów z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Straży Pożarnej kapitanem Wojciechem Kożuchowskim i asp. Łukaszem Linknerem.
Goście przedstawili seniorom prezentację dotyczącą bezpieczeństwa w gospodarstwach domowych i mieszkaniach.
Szczegółowo wyjaśnili temat zgłaszania zagrożenia na numery alarmowe. Funkcjonariusze Straży Pożarnej rzeczowo i jasno odpowiadali na pytania nurtujące seniorów.
Na spotkaniu obecna była pani Beata Grzechnik sołtys Woli Kamieńskiej.
Prelekcja została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie przy współpracy Sołectwo Wola Kamieńska i odbyła się w miłej atmosferze.
Uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przybyciei zapraszamy na kolejne spotkanie, na których omawiane będą tematy dotyczące przepisów prawnych.
 
Dzień kobiet, mężczyzn i sołtysów
10.03.2019.
W dniu 10 marca 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury wraz z Radą Sołecką, Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Laseczna oraz Szkołą Podstawową w Lasecznie zorganizował uroczystość związaną z Dniem Kobiet, Dniem Mężczyzn i Dniem Sołtysa. Gości przywitała dyrektor GOK Grażyna Piękos, która złożyła obecnym na sali gościom życzenia z okazji potrójnego święta. Do życzeń dołączyła się także radna i zarazem sołtys Laseczna Emilia Skolmowska. Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński wszystkim paniom, panom i sołtysom złożył serdeczne życzenia, a na ręce dyrektor Grażyny Piękos wręczył bukiet barwnych tulipanów. Na imprezę przybyli także; z-ca wójta Andrzej Brach, ksiądz Jarosław Grudziąż, Przewodnicząca Stowarzyszenia Aneta Bojanowska, Przewodniczący NSZZPW Edward Jasik, Prezes OSP Andrzej Żurawski, dyrektor SP Laseczno Danuta Gubała z nauczycielami, sołtysi z poszczególnych miejscowości z terenu gminy Iława, radna m. Iława Edyta Wyżlic, mieszkańcy gminy i miasta Iława.
W pierwszej części spotkania wystąpili uczniowie tutejszej szkoły w znakomitym, humorystycznym przedstawieniu związanym z wizerunkiem kobiet w oczach mężczyzn.
Gwiazdą spotkania był  wrocławski wokalista i gitarzysta Janek Samołyk, który przy akompaniamencie basisty Pawła Jaworskiego i perkusisty Marcina Wojtowicza brawurowo wykonał koncert piosenek własnych, zespołu The Beatles, Skaldów i inne. Artysta bardzo szybko wszedł w zabawną relację z publicznością co spotkało się z ciepłym przyjęciem, o czym świadczyły gromkie brawa.
Pracownicy GOK  zadbali o oprawę techniczną imprezy i wystrój sali, którą stanowiła barwna, wiosenna sceneria, a  panie z Rady Sołeckiej i Stowarzyszenia zorganizowały słodki poczęstunek dla wszystkich gości.
Spotkanie prowadziła dyrektor GOK - Grażyna Piękos. Biorąc pod uwagę dużą frekwencję, doskonałą atmosferę panującą w sali, spotkanie można uznać za bardzo udane.

Organizatorzy dziękują publiczności za liczne przybycie i zapraszają na kolejne imprezy organizowane w GOK Laseczno.
Czytaj całość…
 
Spotkanie seniorów z policjantem
08.03.2019.
W dniu 7 marca br. w świetlicy wiejskiej w Woli Kamieńskiej
odbyło się spotkanie seniorów z funkcjonariuszem Komendy PowiatowejPolicji mł. asp. Waldemarem Olszewskim. Gość przedstawił seniorom prezentację dotyczącą bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowo wyjaśnił (projekcja filmu) sprawy dotyczące nasilających się wyłudzeń finansowych, które często dotykają seniorów. Funkcjonariusz Policji rzeczowo i jasno odpowiadał na pytania nurtujące seniorów. Na spotkaniu obecna była pani Beata Grzechnik sołtys Woli Kamieńskiej. Prelekcja została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie przy współpracy Sołectwo Wola Kamieńska i odbyła się w miłej atmosferze. Uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania, na których poruszane będą tematy dotyczące bezpieczeństwa i porad prawnych.
 
Dzień sołtysa- 11 marca
07.03.2019.
 Z okazji Dnia Sołtysa,  życzymy dużo 
zdrowia, szczęścia w życiu osobistym i zawodowym 
oraz zadowolenia z pełnienia zaszczytnej funkcji Sołtysa.
Z poważaniem 
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury 
w Lasecznie wraz z Pracownikami.
 
Gminna Gala Sportu i Kultury- Wikielec 2019
28.02.2019.
W piątek, 22-go lutego  2019 w pięknej scenografii sali sportowej ZS-P w Wikielcu  odbyła się Gminna Gala Sportu i Kultury. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządu wojewódzkiego, powiatu iławskiego, dyrektorzy i szefowie wielu firm i instytucji wspierających obie dziedziny gali, a przede wszystkim osoby wyróżnione w dziedzinie sportu i kultury. Nie zabrakło przedstawicieli oświaty, ochotniczych straży pożarnych, samorządowców z terenu gminy Iława.

W uroczystej atmosferze dyrektor GOK Grażyna Piękos przywitała gości i osoby oraz instytucje wyróżnione w kilku kategoriach działalności na rzecz kultury, zaś zespół „Grasz-Band” przywitał publiczność piosenką .
W dalszej części głos zabrał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który w ciepłych słowach odniósł się do ważnych sfer życia, jakimi są sport i wszelka twórczość kulturalna i jak ważną rolę odgrywają jej animatorzy- instytucjonalni, jak i pojedyncze osoby. Wiele serdecznych i ciepłych słów wyrażających uznanie pod adresem wyróżnionych skierowali przedstawiciele władz w osobach: senator Bogumiła Orzechowska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Dyrektor Departamentu Sportu UM w Olsztynie Ryszard Cecot, Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz Dorota Kamińska v-ce Burmistrz Urzędu Miejskiego w Iławie..Następnie odbyło się wręczenie podziękowań i statuetek dla osób i instytucji wyróżnionych przez gminę Iława. Ceremonię wyróżnień w dyscyplinach sportowych prowadził Zdzisław Patoła, natomiast w sferze kultury Grażyna Piękos.
Na końcu zamieszczamy listę osób uhonorowanych w kulturze.
W przerwach pomiędzy poszczególnymi kategoriami wystąpiły zespoły działające przy GOK: wspomniany już  „Grasz Band”, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Gosposie” i „Morawa”. Publiczność tradycyjnie przyjęła je ciepło i nagrodziła gromkimi oklaskami.
Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze.
Imprezę przygotowali: Urząd Gminy Iława, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, ZS-P Wikielec, OSP Wikielec i Rada Sołecka Wikielca.

LISTA WYRÓŻNIONYCH – GMINNA GALA KULTURY 2019

I. WSPIERANIE KULTURY W GMINIE IŁAWA w 2018 r.

1. Alina i Jan  Szynaka – Szynaka Meble sp. z o.o.
2. Daniel Wygonowski – Firma Budowlana „UNIB”
3. Marian Tompalski  – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „MAR-DAR”
4. Marek Malinowski – Prezesa Iławskiego Przedsiębiorstwa Instalacji Budowlanych „IPIB”
5. Grzegorz Olszewski – właściciela Szkoły Nauki Języków Obcych „GREGOR”–
6. Bartłomieja Bierbasz – Firma „BARTON”

II.  SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA NA NIWIE KULTURY W 2018 r.

1. Daria Dąbkowska
2. Patrycja Langiewicz  i  Kim Kyuwon
3. Wiktoria Bagan
4. Szkolny Chór „Biedronki”
5. Stanisław Kowalkowski
6. Stanisław Kożuchowski
7. Daniel Klach

III. PROMOCJA KULTURY W GMINIE IŁAWA I KULTYWOWANIE TRADYCJI LUDOWEJ W 2018 r.
 

1. Zespół  folklorystyczny „Gosposie”
2. Zespół folkowy „Morawa”
3. Zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”
4. Zespół wokalno-instrumentalny „Grasz Band”

IV. WSPIERANIE KULTURY GMINY IŁAWA  W 2018 r.

1.Stanisława Pańczuk
2. Kinga Groszkowska
3. Michał Młotek
4. Dariusz Paczkowski

Za wspieranie działań sportowych i kulturalnych w gminie Iława w 2018 r., a także czynny udział w różnego rodzaju zawodach sportowych w gminie Iława w 2018 r.

1. Komenda Powiatowa Policji w Iławie

V. STATUETKA  SPECJALNA

 1. Gustaw Marek  Brzezin – Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego
2. Krzysztof Harmaciński - Wójt  Gminy Iława
3. Bernadetę Hordejuk- Przewodnicząca Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego
4. Piotr Matysiak – Przewodniczący GZ LZS w Iławie
5. Zdzisław Patoła
6. Dariusz  Sapiński , Prezes  firmy Mlekovita
7. Marek  Polański, v-ce Starosta  Powiatu Iławskiego
8. Zbigniew  Gnaczyński, Prezes  Banku Spółdzielczego w Iławie
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 709
 
 
Popularne
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.