Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1180
Linki: 2
gości: 28006640
Strona główna
Advertisement

Sukces projektu GOK w programie EtnoPolska 2021
16.03.2021.

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji programu EtnoPolska Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie uzyskał największą ilość punktów i jednocześnie zajął pierwsze miejsce spośród 308 wyłonionych beneficjentów programu za projekt „Trwałość tradycji i piękno kultury ludowej w gminie Iława”.

EtnoPolska to program Narodowego Centrum Kultury, uruchomiony w 2018 roku. Jego celem jest tworzenie warunków dla wzmacniania lokalnej tożsamości kulturowej i uczestnictwa w kulturze, szczególnie w małych ośrodkach. Program zakłada preferencje dla zadań realizowanych w miejscowościach liczących nie więcej niż 50 tysięcy mieszkańców. EtnoPolska wspiera unikatowe zjawiska folkloru wiejskiego i miejskiego, wpływające w istotny sposób na wzrost kapitału kulturowego, aktywizację i podniesienie poziomu integracji społecznej na obszarach o utrudnionym dostępie do dóbr kultury.

Do tegorocznej edycji programu wpłynęło 1846 wniosków (o ok. 50% więcej niż rok wcześniej)! Wyłoniono 308 beneficjentów, którzy na realizację zgłoszonych przedsięwzięć otrzymają łączne dofinansowanie w wysokości 10 000 000 złotych.
 
11 Dzień Sołtysa
11.03.2021.
Z okazji Dnia Sołtysa, najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, uśmiechu i satysfakcji z pełnienia zaszczytnej funkcji sołtysa, wszystkim sołtysom z 27 sołectw gminy Iława składa
dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos wraz z Pracownikami.
 
Rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego pn. Portret kobiety
10.03.2021.
W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Kobiet Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował konkurs poetycki pt. ''Portret kobiety''

W konkursie wzięły udział cztery osoby i dziewięć wierszy: Pani Irena Pokojska, Pani Nina Drej, Pani Marzena Rzepka oraz G. P. Jomara.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i podzielenie się z nami swoją piękną twórczością. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy dyplom oraz upominek. Życzymy zdrowia i wielu inspiracji poetyckich. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez GOK Laseczno.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 42 z 866
 
 
Popularne
 
 
 
© 2021 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.