Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1132
Linki: 2
gości: 13345301
Strona główna
Advertisement

Koncert Morawy w Lasecznie
22.09.2020.
W dniu 19 września, zespół „Morawa” wystąpił przed uroczystością ślubną mieszkanki Laseczna, która wylicytowała koncert grupy na tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
Tym samym zespół zrealizował to honorowe zobowiązanie.
Czytaj całość…
 
Warsztaty tańca ludowego w Ząbrowie
22.09.2020.
W sobotę 19 września, ząbrowskiej sali wiejskiej odbyły się warsztaty tańca ludowego pn. „Ludowa nutka z naszego ogródka”, w których wziął udział zespół folklorystyczny „Dzieci Ziem Iławskiej”.
Zajęcia prowadziła olsztyńska choreograf Natalia Andrulewicz z Grażyną Piękos- dyrektor GOK i założycielką zespołu „DZI”. Akompaniował Jerzy E. Piotrowski.
Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach projektu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne w Gminie Iława 2020”, część II.
Czytaj całość…
 
Prelekcja historyczna w Gałdowie
22.09.2020.
W dniu 18 września 2020 r. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie gościł w SP Gałdowo, gdzie zrealizował „Prelekcję historyczną” dotyczącą Bitwy Warszawskiej , prowadzoną przez Mirosława Sochackiego, połączoną z prezentacją mundurów z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., które zaprezentowali uczniowie gałdowskiej szkoły i pokazem multimedialnym prezentującym kluczowe wydarzenia z tamtego okresu dziejów Polski, przygotowanym przez pracowników GOK-u.
Wydarzenie odbyło się przy udziale młodzieży szkolnej i nauczycieli w sali gimnastycznej SP Gałdowo.
Imprezie towarzyszył występ wokalno-instrumentalny zespołu w składzie : Grażyna Piękos (wokal) , Oktawia Laskowska (wokal, skrzypce) i Jerzy E. Piotrowski (instrumenty klawiszowe). W jego wykonaniu publiczność usłyszała pieśni patriotyczne, opatrzone komentarzem prowadzącej imprezę Grażyny Piękos, nawiązującym do Bitwy Warszawskiej i dążenia Polaków do niepodległości.

Prelekcja była pierwszym z wydarzeń projektu „Wolność kocham i rozumiem- 100-lecie Cudu nad Wisłą”, realizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”, w którym nasz ośrodek wziął udział drugi raz.

Prelegent, Mirosław Sochacki  to pasjonat, dziennikarz Radia Olsztyn, zajmujący się tematyką historyczną, kolekcjoner mundurów różnych armii I połowy XX wieku, uczestniczący jako statysta i rekonstruktor filmów o tematyce historycznej. Laureat 3 nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2015.


W ramach tegorocznego programu GOK zrealizuje jeszcze: prelekcję historyczną w Siemianach, prelekcję historyczną w Wikielcu, połączoną z występem orkiestry dętej i lokalnych wykonawców oraz prezentacją grupy rekonstrukcyjnej. W koncercie publiczność usłyszy repertuar znanych i lubianych pieśni żołnierskich i patriotycznych z różnych okresów historycznych Polski.
We wrześniu odbędzie się wycieczka do Warszawy. W programie m. in. zwiedzanie Muzeum Narodowego, Muzeum Wojska Polskiego, Cmentarza Wojskowego na Powązkach oraz twierdzy Modlin. Od połowy października rozpoczną się warsztaty rzeźbiarskie z Markiem Kałużą pod hasłem „Wiktoria 1920 w drewnie”.
Impreza była atrakcyjna dla odbiorców ,spotkała się z ciepłym przyjęciem i odbyła się z zachowaniem wymogów bezpieczeństwa pandemicznego. Prowadząca imprezę, korzystając z okazji złożyła uczniom i nauczycielom życzenia wszelkiej pomyślności w nowym roku szkolnym.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie pragnie podziękować za współpracę SP Gałdowo z panią dyrektor Anną Lewandowska na czele.
 
Nagłośnienie - Marcin Kowalewski. Zdjęcia- Arkadiusz Osiakowski.


„Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”
Projekt: „Wolność, kocham i rozumiem – 100 – lecie Cudu nad Wisłą”
Czytaj całość…
 
Diagnoza Dom Kultury plus Laseczno
10.09.2020.
Oddajemy w Państwa ręce wyniki badań przeprowadzonych w I etapie projektu pn. „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne w Gminie Iława 2020 część I”.
Diagnoza identyfikująca lokalne zasoby i samodzielne inicjatywy mieszkańców gminy Iława powstała w ramach pierwszego etapu projektu
Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne w Gminie Iława 2020 część I, realizowanego w ramach Programu "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020",
którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Diagnoza - do pobrania w formacie pdf 
Nasza koleżanka odeszła na emeryturę
09.09.2020.
W dniu 27 sierpnia 2020 r. na zasłużoną emeryturę odeszła nasza koleżanka Anna Szklanna, która była najdłużej pracującym pracownikiem GOK Laseczno.
Z tej okazji wszyscy pracownicy z dyrektor GOK  Grażyną Piękos złożyli życzenia i podziękowali za wspólną pracę, emocje i przeżycia, dołączając do życzeń pamiątkowy album fotograficzny, zawierający różne wydarzenia kulturalne na przestrzeni lat z udziałem Ani i piękne kwiaty.
Na uroczystość przybył wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz z z-cą Andrzejem Brachem. Obaj w ciepłych słowach wyrazili swoje podziękowania za wieloletnią pracę i wręczyli upominki oraz kwiaty.
W czasie uroczystej kolacji, na którą zaprosiła Ania, był czas na wspomnienia. Atmosfera tego wieczoru była radosna, ale też z nutką nostalgii.
Dziękujemy Ci Aniu za współpracę i piękny uśmiech.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 42 z 818
 
 
Popularne
Regulamin- konkursu fotograficznego Piękno mojej miejscowości- kliknij grafikę, by pobrać plik pdf
 
 
 
© 2021 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.