Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1015
Linki: 2
gości: 8109222
Strona główna
Advertisement

XXII Spotkania z folklorem
29.07.2019.
Tegoroczny XXII Festiwal Folklorystyczny pn. „Spotkania z folklorem” został poprzedzony konferencją (26 lipca) pn. „Poznajmy folklor naszych narodów” i warsztatami wokalno-tanecznymi pn. „Na ludową nutkę”, w których uczestniczyły zespoły z naszej gminy („Gosposie”, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Morawa”)  i zaprzyjaźnionej gminy litewskiej Pagegiai (zespół „Kamana”). Zarówno konferencja, jak i warsztaty odbywały się w ramach projektu „Muzyka bez granic- kultura i tradycja gmin partnerskich: Gminy Iława i Gminy Pagegiai- Litwa”- współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego”. Zajęcia prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, przy akompaniamencie Michała Stadnickiego. Powstały program artystyczny został zaprezentowany na XXII Spotkaniach z Folklorem.

W niedzielę 28 lipca br. mieszkańcy Szałkowa,  okolicznych wsi, Iławy, a także liczni turyści mieli  okazję oglądać, słuchać i podziwiać   zespoły folklorystyczne z województwa warmińsko-mazurskiego na odbywającym się już po raz 22 Festiwalu Folklorystycznego „Spotkania z Folklorem”. Atrakcyjna formuła imprezy przyciągnęła do Szałkowa dużą grupą fanów folkloru i piosenki z pogranicza folkloru.
Uroczystego otwarcia dokonał wójt gminy Iława Krzysztof  Harmaciński wraz ze starostą powiatu iławskiego Bartoszem Bielawskim, Przewodniczącym Rady Gminy Iława Romanem Piotrkowskim i przewodniczącym delegacji z Pagegiai (Litwa), zastępcą sołtysa Szałkowa Sławomirem Owsiejko, oraz członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Szałkowa Markiem Fojutem . Słowo powitania do zebranych skierowała także Grażyna Piękos – dyrektor GOK Laseczno i Mer Gminy Pagegiai z Litwy Vaidas Bendaravičius.

Na Festiwalu wystąpiły zespoły: „Kamana” (Litwa), „Gosposie” i ”Dzieci Ziemi Iławskiej”( GOK Laseczno), „Ostródzianie”, „Anibabki” z Kurzętnika,, „Lelija” z Dobrego Miasta, „Pomerania” z Kisielic”,”Kalina” z Jędrychowa, „Moderato” z Barczewa, „Legenda” ze Stawigudy, „Sami Swoi” z Mszanowa, „Dybzaki” z Gierzwałdu, „Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna, „Suse” z Susza i nasz folkowy zespół „Morawa”. Podczas festiwalu odbył się wspólny minikoncert zespołów Kamana z Litwy, Dzieci Ziemi Iławskiej oraz Gospođ. Entuzjastycznie został również przyjęty zatańczony wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Litwy polonez- nasz narodowy taniec , przygotowany podczas warsztatów.

. Każdy zespół biorący udział w przeglądzie otrzymał pamiątkowy dyplom oraz piękną, kolorową rzeźbę (tzw. Laseczniankę). Warto wspomnieć, że nasze zespoły obchodzą w tym roku swoje Jubileusze: „Dzieci Ziemi Iławskiej”- 10 lat istnienia, „Morawa”- 25 lat i „Gosposie”- 35 lat istnienia.
Przeglądowi  towarzyszyły  warsztaty rzeźbiarskie, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, nie tylko wśród najmłodszych. Spośród licznych atrakcji nie zabrakło również: kramów z rękodziełem artystycznym, „swojskiego jadła”, kiermaszu z ciastami i kramu z zabawkami dla najmłodszych uczestników imprezy.
Na zakończenie festiwalu, jako gwiazda wieczoru wystąpił znany i ceniony zespół „Horpyna”, który wykonał program składający się w dużej mierze z piosenek i pieśni ukraińskich w nowoczesnych rockowo-folkowych aranżacjach.
„Spotkania z folklorem” spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności i wykonawców, którzy nie szczędzili braw, a także tańczyli w rytm płynącej ze sceny muzyki.
Organizatorami Festiwalu byli: Gmina Iława, Starostwo Powiatowe w Iławie, Stowarzyszenie Przyjaciół Szałkowa „Agro-Tur”, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Rada Sołecka Wsi Szałkowo oraz Koło Gospodyń Wiejskich Szałkowo.
Czytaj całość…
 
Festiwal nad Jeziorakiem 2019
24.07.2019.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalu.
Czytaj całość…
 
Warsztaty zespołu Dzieci Ziemi Iławskiej w Stegnie
24.07.2019.
W związku z Jubileuszem 10-lecia istnienia zespołu folklorystycznego "Dzieci Ziemi Iławskiej", Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował w dniach 1-3 lipca br. dla członków zespołu trzydniowy wyjazd nad morze do miejscowości Stegna. W trakcie pobytu dzieci pd kierownictwem kierownika zespołu Grażyny Piękos, przy akompaniamencie Oktawii Laskowskiej (skrzypce) i Jerzego Piotrowskiego (akordeon) przygotowały nowy repertuar, miały okazję popływać w morzu, zwiedzić Stegnę i nabrać sił podczas spacerów po nadmorskim lesie. W dniu poprzedzającym powrót zespół dał krótki pokaz swoich możliwości w koncercie dla gości ośrodka wypoczynkowego, co spotkało się z ciepłym przyjęciem. Warto nadmienić, że młodzi wykonawcy zaprezentowali swoje piękne stroje ludowe, oraz to że młodszym dzieciom towarzyszyli ich rodzice.
Czytaj całość…
 
Laseczniada Country 2019
17.07.2019.
W dniu 13 lipca 2019 r. w Lasecznie odbyła się XII edycja imprezy  pn. „Laseczniada”, której pomysłodawcą jest dyrektor GOK Grażyna Piękos. W tym roku odbyła się w stylu ”Country”, Pracownicy GOK zadbali zarówno o stronę artystyczną, techniczną, jak i sanitarną. Począwszy od stylowej dekoracji sceny w stylu country, po tańce, gry i konkurencje zapewnili nagłośnienie, szereg zabaw i konkursów w stylu country ( rzut podkową, bieg w kapeluszach, rzut lassem, przeciąganie liny, itp.)
W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs na najciekawszy strój country, którego laureatami zostali mieszkańcy Laseczna: Iwona Siemiątkowska, Anna Gnaczyńska i rodzina państwa Bojanowskich. GOK ufundował drobne upominki dla nagrodzonych.
 „Laseczniadę” poprzedził turniej piłkarski o Puchar Sołtysa Laseczna Emilii Skolmowskiej, który jak co roku był zorganizowany przez pracownika GOK Arkadiusza Osiakowskiego i biegi indywidualne oraz sztafeta rodzinna, zorganizowane przez Grażynę Bulik.
Imprezę otworzył wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, sołtys Emilia Skolmowska i Grażyna Piękos, prowadząca imprezę. Na początku wręczono puchary i dyplomy drużynom biorącym udział w turnieju piłkarskim, ufundowane przez Radę Sołecką Laseczna.

Na imprezę przybyli także: z-ca wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, Sekretarz Urzędu Gminy Iława Bogusław Wylot i inni znamienici goście.

W części artystycznej wystąpiły zespoły działające przy GOK Laseczno: folkowa grupa „Morawa” oraz dziecięcy zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”. Po nich na scenie pojawił się kielecki zespół grający różne odmiany country, utytułowany wykonawca często goszczący na czołowych imprezach w Polsce, takich jak mrągowski „Piknik Country” - „The Weels of Steel Band”. Grupa zabawiając publiczność uczyła tańca liniowego country.

Imprezę uatrakcyjnił bogaty park zabaw dla dzieci, stanowiska ze swojskim jadłem i darmową grochówką z kiełbaską (zorganizowane przez Radę Sołecką Laseczna i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Laseczna) oraz kramy różnych wystawców zaproszonych przez organizatorów.
Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna przy muzyce mechanicznej zespołu „Maxel Live”.
Nad porządkiem imprezy czuwało OSP Laseczno i pracownicy firmy ochroniarskiej.

Prowadzenie i koordynacja imprezy:
Grażyna Piękos
Nagłośnienie: Marcin Kowalewski, Arkadiusz Osiakowski, Jerzy Piotrowski
Animacje, gry i zabawy: Grażyna Piękos, Oktawia Laskowska
Zdjęcia: Arkadiusz Osiakowski, Mariola Mazur
Opieka nad artystami: Anna Szklanna
Czytaj całość…
 
III Rekreacyjny Rajd Rowerowy
30.06.2019.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z rajdu.
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 30 z 709
 
 
Popularne
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.