Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1025
Linki: 2
gości: 8363050
Strona główna
Advertisement

Dwudniowa wycieczka do Warszawy
30.09.2019.

W dniach 28-29 września 2019 r. odbyła sie dwudniowa wycieczka do Warszawy, w ramach projektu pn. "Niepodległość- w sercu i w pamięci każdy Polak święci", dofinansowana ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej".
Uczestnikami byli mieszkańcy powiatu iławskiego, gminy wiejskiej Iława i miasta Iława.
Zwiedzili oni Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, Starówkę Warszawską, Krakowskie Przedmieście i Cmentarz Wojskowy na Powązkach.
Atrakcją kulturalną był spektakl w teatrze "Kwadrat" pt. "Wrócę przed północą". Piękna pogoda sprzyjała zwiedzaniu i spacerom do atrakcyjnych miejsc Warszawy. Biorąc pod uwagę powyższe, wycieczkę można uznać za udaną.

Czytaj całość…
 
Warsztaty historyczne w Ząbrowie
30.09.2019.
W dniu 27 września 2019 r., w Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno, Szkołą Podstawową w Lasecznie, Szkołą Podstawową w Gałdowie i Ząbrowie zrealizował w ząbrowskiej sali wiejskiej  "Warsztaty historyczne" z udziałem uczestników II wojny światowej i wydarzeń w powojennej Polsce, którzy byli wtedy dziećmi. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu pn. "Niepodległość- w sercu i w pamięci każdy Polak święci", a dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Koalicje dla Niepodległej".
Spotkanie koordynowała i prowadziła dyrektor GOK, Grażyna Piękos. Konsultacja merytorycxzna i historyczna- Dariusz Paczkowski.Na warsztaty licznie przybyła młodzież i wychowawcy z w/w szkół.
Swoimi wspomnieniami podzielili się: państwo Irena i Henryk Śliwińscy, pan Adam Barański i pani Zofia Irena Orzechowska. W imieniu mamy głos zabrał też pan Jan Olejnik. Wypowiedzi zaproszonych gości przywróciły bolesne wspomnienia i były bardzo emocjonalne. Dla wszystkich mówców wojna była największym złem, niszczącym człowieka fizycznie. W czasie wydarzenia było też miejsce na patriotyczne piosenki w wykonaniu ząbrowskiego chóru "Poranek", a także filmy przedstawiające formowanie się armii polskiej pod dowództwem gen. Władysława Andersa, oraz walki o zdobycie Monte Casino.

Organizatorzy uhonorowali gości specjalnym podziękowaniem w formie pisemnej, były kwiaty i słodki poczęstunek.
Młodzież z zaproszonych szkół wykazała się dużą dojrzałością i skupieniem na wojennych relacjach, co stanowiło nie tylko cenną lekcję historii, ale także dało uczniom możliwość refleksji nad współczesnym życiem.
Czytaj całość…
 
Projekt- Niepodległość- w sercu i pamięci każdy Polak święci
30.09.2019.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno i Szkołą Podstawową w Lasecznie  realizuje działania w ramach projektu pn.

"NIEPODLEGŁOŚĆ – w sercu i w pamięci każdy Polak święci":

•    warsztaty historyczne z udziałem kombatantów - uczestników II wojny światowej, historyków i bezpośrednich uczestników wydarzeń w powojennej Polsce.
•    dwudniowa wycieczka do Warszawy.
Zwiedziliśmy: Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego, obejrzeliśmy spektakl teatralny pn. „Wrócę przed północą” w Teatrze Kwadrat.  
Z udziałem przewodnika zwiedziliśmy m.in. Starówkę Warszawską, Krakowskie Przedmieście, Cmentarz na Powązkach.
•    jednodniowa wycieczka do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku dla młodzieży.
•    konkurs plastyczny dla dzieci, młodzieży, dorosłych pn. "Niepodległa"- regulamin na stronie www.goklaseczno.pl;
•    warsztaty plastyczne na których stworzymy projekt muralu o tematyce niepodległościowej.
•    wystawa fotograficzna - historyczne zdjęcia z okresu I i II wojny światowej
i czasów powojennych. Wystawa składać będzie się z zachowanych zdjęć, listów, wierszy.
•    konkurs Pieśni i Piosenki Polskiej pn. "Pamięć i tradycja w pieśni polskiej"- Pieśni patriotyczne i żołnierskie, związane z celebrowaniem odzyskania niepodległości przez Polskę.


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022
w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”
 
II Fiesta Balonowa w Nowej Wsi
10.09.2019.
W miniony weekend w gminie Iława odbyła się II Fiesta Balonowa o Puchar Wójta Gminy Iława. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Iława oraz Aeroklub Warszawski. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział aż 12 załóg.

Fiesta rozpoczęła się w piątek przelotem nad Iławą, podczas którego odbyła się konkurencja rzutów na krzyż. Punktem kulminacyjnym imprezy był sobotni piknik balonowy w Nowej Wsi. Na boisko sołeckie licznie przybyli mieszkańcy Iławy i okolic. Podczas pikniku przygotowano wiele atrakcji. Odbył się koncert działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie  zespołu Grasz Band, a także zabawy i gry animacyjne prowadzone przez dyrektor GOK Grażynę Piękos w asyście instruktorów ośrodka kultury.

Podczas pikniku poznaliśmy  zwycięzców tegorocznej Fiesty. Zostali nimi: Krzysztof Kosobudzki (I miejsce), Wojciech Polewicz (II miejsce) oraz Vincent Lamort de Gail (III miejsce). Okolicznościowe puchary oraz nagrody wręczył Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Finałem pikniku był wieczorny pokaz ognia z palników balonów, połączony z muzyką.

Imprezę sponsorowali: Firma Ivendo Solar (sponsor strategiczny), Urząd Miasta Iława, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, firma Autoczęści Woźnicki, firma Konstal, Autotrans i Hotel-Karczma „Łabędź”, Ośrodek Kaletka oraz Firma „Mistra”.

Tekst za: Robert Jankowski, UG Iława
Czytaj całość…
 
Dożynki Gminne w Mątykach - 2019
03.09.2019.
1 września 2019 r., w Mątykach odbyły się tradycyjne Dożynki Gminne. Pomimo bardzo wysokiej temperatury powietrza w Mątykach pojawiło się wielu mieszkańców sołectwa, rolników oraz licznie przybyłych gości.
Na uroczystości obecni byli  m.in.: Poseł na Sejm RP i Honorowy obywatel gminy Iława Jacek Protas, Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Stanisław Gorczyca, Senator RP Bogusława Orzechowska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Iławski Bartosz Bielawski, Przewodniczący Rady Miasta Iława Michał Młotek, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, a także przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni miejscy i powiatowi, radni i sołtysi gminy Iława, księża i lokalni działacze.

Starostami dożynek byli Barbara Robakiewicz i Zbigniew Augustyniak.
Gminne Święto Plonów rozpoczęło się od polowej mszy świętej, po której zostały poświęcone wieńce dożynkowe.
Oprawę muzyczną mszy świętej zapewnił zespół działający przy kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata.

Licznie przybyłych na gości powitał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Włodarz gminy w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę.
Na wniosek Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” zasłużonym rolnikom z terenu gminy Iława.
Podczas dożynek odbyły się również konkursy na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” i na „Najładniejszą posesję sołectwa Mątyki”.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Na scenie w Mątykach zaprezentowali się kolejno: zespoły działające przy GOK Laseczno -  "Gosposie", "Dzieci Ziemi Iławskiej", "Morawa" i zaproszone zespoły: „Reggaeside” z Nowego Miasta Lub. oraz gwiazda wieczoru, olsztyński zespół HARLEM.

Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dożynek oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 30 z 718
 
 
Popularne
Regulamin i karta zgłoszenia- Spotkania z poezją 2020- kliknij grafikę, by pobrać plik pdf
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.