Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1015
Linki: 2
gości: 8109238
Strona główna
Advertisement

II Fiesta Balonowa w Nowej Wsi
10.09.2019.
W miniony weekend w gminie Iława odbyła się II Fiesta Balonowa o Puchar Wójta Gminy Iława. Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Iława oraz Aeroklub Warszawski. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział aż 12 załóg.

Fiesta rozpoczęła się w piątek przelotem nad Iławą, podczas którego odbyła się konkurencja rzutów na krzyż. Punktem kulminacyjnym imprezy był sobotni piknik balonowy w Nowej Wsi. Na boisko sołeckie licznie przybyli mieszkańcy Iławy i okolic. Podczas pikniku przygotowano wiele atrakcji. Odbył się koncert działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie  zespołu Grasz Band, a także zabawy i gry animacyjne prowadzone przez dyrektor GOK Grażynę Piękos w asyście instruktorów ośrodka kultury.

Podczas pikniku poznaliśmy  zwycięzców tegorocznej Fiesty. Zostali nimi: Krzysztof Kosobudzki (I miejsce), Wojciech Polewicz (II miejsce) oraz Vincent Lamort de Gail (III miejsce). Okolicznościowe puchary oraz nagrody wręczył Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Finałem pikniku był wieczorny pokaz ognia z palników balonów, połączony z muzyką.

Imprezę sponsorowali: Firma Ivendo Solar (sponsor strategiczny), Urząd Miasta Iława, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, firma Autoczęści Woźnicki, firma Konstal, Autotrans i Hotel-Karczma „Łabędź”, Ośrodek Kaletka oraz Firma „Mistra”.

Tekst za: Robert Jankowski, UG Iława
Czytaj całość…
 
Dożynki Gminne w Mątykach - 2019
03.09.2019.
1 września 2019 r., w Mątykach odbyły się tradycyjne Dożynki Gminne. Pomimo bardzo wysokiej temperatury powietrza w Mątykach pojawiło się wielu mieszkańców sołectwa, rolników oraz licznie przybyłych gości.
Na uroczystości obecni byli  m.in.: Poseł na Sejm RP i Honorowy obywatel gminy Iława Jacek Protas, Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Stanisław Gorczyca, Senator RP Bogusława Orzechowska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Iławski Bartosz Bielawski, Przewodniczący Rady Miasta Iława Michał Młotek, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, a także przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni miejscy i powiatowi, radni i sołtysi gminy Iława, księża i lokalni działacze.

Starostami dożynek byli Barbara Robakiewicz i Zbigniew Augustyniak.
Gminne Święto Plonów rozpoczęło się od polowej mszy świętej, po której zostały poświęcone wieńce dożynkowe.
Oprawę muzyczną mszy świętej zapewnił zespół działający przy kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata.

Licznie przybyłych na gości powitał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Włodarz gminy w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę.
Na wniosek Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” zasłużonym rolnikom z terenu gminy Iława.
Podczas dożynek odbyły się również konkursy na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” i na „Najładniejszą posesję sołectwa Mątyki”.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Na scenie w Mątykach zaprezentowali się kolejno: zespoły działające przy GOK Laseczno -  "Gosposie", "Dzieci Ziemi Iławskiej", "Morawa" i zaproszone zespoły: „Reggaeside” z Nowego Miasta Lub. oraz gwiazda wieczoru, olsztyński zespół HARLEM.

Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dożynek oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc.
Czytaj całość…
 
Dożynki Parfialne w Woli Kamieńskiej
03.09.2019.
25 sierpnia w Woli Kamieńskiej odbyły się Dożynki Parafialne. Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Św.. Gminny Ośrodek Kultury zapewnił zaplecze techniczne( w tym nagłośnienie imprezy), animatorów prowadzących gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz występy zespołów. Na scenie pojawiły się zespół "Morawa", działający przy GOK Laseczno oraz zaproszony gość, gwiazda wieczoru olsztynecki zespół coverujący muzykę "Dire Straits"- Solid Rock.
Na zakończenie imprezy odbyła się "zabawa pod gwiazdami"©.
Czytaj całość…
 
Piknik rodzinny w Tynwałdzie
03.09.2019.
Dzisiaj, tj. 24 sierpnia br. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie we współpracy z Rada Sołecką Tynwałdu, OSP i KGW Tynwałd zorganizował "Piknik rodzinny". Rozpoczęcia imprezy dokonała pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK w towarzystwie pani sołtys Danuty Nowickiej. W części artystycznej zaprezentowała się Grażyna Piękos z piosenkami polskimi oraz zaproszony gość Jacek "Elvis" Dymek, który przedstawił repertuar Elvisa Presleya, Roya Orbisona, Paula Anki, a także polskich wykonawców. Instruktorzy GOK przygotowali zaplecze techniczne i nagłośnili imprezę. Po części artystycznej przeprowadzili także gry i zabawy dla najmłodszych uczestników pikniku. Na koniec odbyła się tradycyjna zabawa "pod gwiazdami".
Na imprezie pojawił się wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński i sekretarz Urzędu Gminy Iława Bogusław Wylot z małżonką, a także radna gminna Beata Grzechnik i mieszkańcy sołectwa, oraz goście z Iławy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Czytaj całość…
 
Piknik rodzinny w Szymbarku
03.09.2019.
18.08.2019r odbył się "Piknik rodzinny" na podzamczu w Szymbarku, połączony z poprojektową wystawą fotograficzną pn. „Historia mojej miejscowości w pamięci i w fotografii” w ramach Programu „Równać Szanse 2018”. Celem projektu była aktywizacja społeczno-kulturalna młodzieży, zdobycie wiedzy historycznej na temat własnej miejscowości poprzez zacieśnienie więzi międzypokoleniowych z seniorami, mieszkańcami Szymbarka, wykorzystanie wizerunku czternastowiecznego zamku do budowy marki wsi Szymbark jako wsi zabytkowej i integracja środowiska lokalnego. Aby osiągnąć cel projektu młodzież z Szymbarka, Kamionki i Starzykowa, po wprowadzających warsztatach dziennikarskich, historycznych, fotograficznych i plastycznych podjęła szereg działań. Nawiązała współpracę z lokalnymi miłośnikami historii. Dotarła do materiałów źródłowych dotyczących miejscowości (teksty pisane, zdjęcia). Z panią Eryką Lasch przeprowadziła wywiad dotyczący losów wsi i zamku w Szymbarku oraz losów ludzi mieszkających na tym terenie. Następnie na podstawie zebranych informacji, z przeprowadzonego wywiadu, zebranych i wykonanych zdjęć, wycinków z prasy lokalnej opracowała i wydała album historyczno – fotograficzny. Pomysłodawczynią projektu jest Grażyna Piękos – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, a koordynatorem projektu był Arkadiusz Osiakowski – pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Grupą realizującą projekt była młodzież w wieku 13-17 lat, w składzie: Zuzanna Stachura, Patryk Maciejewski, Kornelia Duńska, Marcel Kornafel, Ewa Sokołowska, Nikola Krajewska, Oliwia Lasch, Karolina Połeć, Paulina Stachura, Miłosz Stachura, Weronika Przedpełska, Wiktoria Sokołowska. Uczestnicy imprezy mogli podziwiać efekt zajęć projektowych – wystawę zdjęć historycznych oraz powstały album, a osoby szczególnie zaangażowane w działania prowadzące do tego wydarzenia zostały uhonorowane na scenie.

W trakcie imprezy głos zabrał obecny właściciel zamku w Szymbarku, Pan Grzegorz Słyszyk, który przedstawił plany związane z zamkiem oraz współpracą z lokalną społecznością. W wyjątkowej, zamkowej atmosferze odbyły się prezentacje w wykonaniu historycznej grupy rekonstrukcyjnej z Malborka – członkowie grupy w stylizacjach epokowych przybliżali sposób życia i zwyczaje średniowieczne np. ubiór, kuchnia, zajęcia, zabawy itp. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji w postaci koncertu przebojów polskiej piosenki z udziałem publiczności pn. „Piosenki z dawnych lat”, rodzinnych gier i zabaw, pysznego poczęstunku, kramów, paintball’a oraz zabawy tanecznej się do późnych godzin wieczornych. W imprezie zorganizowanej przez Sołtys Szymbarka Bożenę Majewską wraz z radą sołecką, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz KGW Szymbark brali udział oficjalni goście – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Zastępca Wójta Andrzej Brach, Przewodniczący Rady Miasta Iławy Michał Młotek, radni i sołtysi oraz liczni goście terenu Gminy Iława i okolic. Impreza na podzamczu cieszyła się wielkim zainteresowaniem odbiorców, co skłania do snucia dalszych planów do organizacji tego typu imprez kulturalnych. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy bezinteresownie pomogli w organizacji tej imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Grzegorza Słyszyka za udostępnienie terenu podzamcza.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 24 z 709
 
 
Popularne
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.