Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 881
Linki: 2
gości: 4903828
Strona główna
Advertisement
 

Stefan Gurzyński nie żyje
11.08.2015.
Z głębokim smutkiem
żegnamy byłego wieloletniego
Dyrektora  Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie

STEFANA GURZYŃSKIEGO

CZŁOWIEKA, który na zawsze pozostanie w naszych sercach
Żonie oraz  Rodzinie
Wyrazy szczerego współczucia składają:

 Dyrektor Gminnego Ośrodka w Lasecznie  wraz z Pracownikami
oraz  członkowie zespołów działających przy GOK:
Gosposie, Morawa, Dzieci Ziemi Iławskiej i Remedium

Uroczystości pogrzebowe  rozpoczną  się o godz.1215 w dniu 13-08-2015 r. (czwartek)
w kaplicy przy  Kościele św. Brata Alberta  w Iławie

 
XVIII festiwal folklorystyczny przeszedł do historii
26.07.2015.
Czytaj całość…26 lipca w Szałkowie już po raz XVIII odbył się Festiwal Folklorystyczny „Spotkania z Folklorem”, w którym wzięły udział zespoły folklorystyczne z terenu Warmii i Mazur. Po uroczystym otwarciu imprezy przez Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, sołtysa Szałkowa Janusza Świdzińskiego i dyrektor GOK w Lasecznie Grażynę Piękos, na scenie plenerowej przy sali wiejskiej w Szałkowie kolejno zaprezentowały się zespoły: "Ostródzianie", "Dybzaki" z Gierzwałdu, "Dzieci Ziemi Iławskiej" z Laseczna, "Dąbrowa" z Dąbrowna, "Kalina" z Jędrychowa, "Pomerania" z Kisielic, "Suse" z Susza, "Szuwary" ze Sztumu, "Powiślanki" z Kwidzyna, "Pasłęczanie" z Pasłeka, "Kosejder" ze Stawigudy, "Gosposie" z Laseczna, "Złoty Krąg" z Bobrowa, "Anibabki" z Kurzętnika i "Sami Swoi" z Tylic. każdy zespół otrzymał pamiątkową rzeźbę "Lasecznianki"- autorstwa Krzysztofa Paradowskiego, torbę z instrumentem perkusyjnym i wydawnictwami reklamowymi Gminy Iława oraz dyplom.

Podczas Festiwalu publiczność miała okazję, aby wybrać swojego faworyta dla którego Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich ufundował nagrodę. Laureatem Nagrody Publiczności został zespół "Szuwary". Zespół otrzymał   26 głosów , a tuż za nim uplasował się zespół "Pasłęczanie" z 23-ma  punktami, natomiast trzecie miejsce zajął zespół "Kalina" z liczbą 21 głosów. Mimo zimna i wietrznej pogody, atmosfera festiwalu jak co roku była bardzo gorąca. Koncert prowadziła ze swadą i dużym poczuciem humoru Grażyna Piękos.
Organizatorzy (Urząd Gminy Iława, Gminny Ośrodek Kultury, Rada Sołecka Szałkowa, KGW Tynwałd oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szałkowa  "Agro-Tur") dziękują wszystkim tym, którzy wsparli festiwal w organizacji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalu.

Czytaj całość…
 
X Jubileuszowy Festiwal Nad Jeziorakiem zakończony sukcesem artystycznym
18.07.2015.

Czytaj całość…Zbigniew Wodecki, Renata Przemyk, kabaret Łowcy.B czy Nowaki to tylko niektóre z gwiazd X Jubileuszowego Festiwalu “Nad Jeziorakiem” w Siemianach. Przez dwa dni festiwalu występy na scenie oglądało tysiące widzów. Jak na jubileusz przystało, było szampańsko, wesoło i z pewnością bardzo miło.

W piątek imprezę poprowadził Mariusz Kałamaga, Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół z GOK Laseczno o nazwie "Remedium". Następnie wystąpił Zbigniew Wodecki, a po nim kabaret Łowcy.B i Renata Przemyk, którzy rozbawili i rozruszali publiczność pierwszego dnia Festiwalu. Drugiego dnia gospodarzem sceny był Robert Rozmus. Tradycyjnie, jak co roku wystąpił zespół Czerwony Tulipan. Zespół Singin' Birds w towarzystwie symfoników bydgoskich pod batutą Marka Czekały wprowadził zgromadzoną publiczność w wyjątkowy nastrój, a jazzująco-swingujące rytmy "zaprosiły" do tańca wiele par w okolice sceny. Niewątpliwą gwiazdą wieczoru był też kabaret Nowaki. W czasie jubileuszu nie zabrakło wspomnień minionych festiwali, serdecznych życzeń zaproszonych gości i okolicznościowego tortu. Z rąk Marszałka województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, honorowe odznaczenia za zasługi otrzymali Grażyna Piękos (kultura) i Zdzisław Patoła (sport).

Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczne wydarzenia festiwalu można było obserwować także na umieszczonym przy scenie telebimie. Dodatkowo, GOK zadbał o przygotowanie prezentacji ilustrującą historię minionych dziewięciu edycji imprezy, przez której scenę przewinęły się polskie gwiazdy największego formatu w muzyce i kabarecie.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli swoim działaniem festiwal, a szczególnie firmom, instytucjom i osobom wymienionym niżej:

IPIB, IPB, Szynaka-Meble, LaRive, Wojciech Dobrzański i Piotr Uljański, PiekarniaTypolska, A.J. Dobrzańscy, Bank Spółdzielczy w Iławie, TOMCOLOR, SPOMER w Iławie, ratownicy medyczni: Marek Balenis i Piotr Piotrowski, OSP Siemiany, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Siemian, Kazimierz Arciszewski, Rada Sołecka Siemian, WOPR Iława, Karczma Cykada.

Tradycyjną statuetkę wszystkim występującym wręczał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalu. Zdjęcia wykonała Agata Tecław - instruktor GOK Laseczno.

Czytaj całość…
 
Ząbrowiada - mariaż sportu i kultury
14.07.2015.
Czytaj całość…Tegoroczna "Ząbrowiada" rozpoczęła się od "Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Iława". Po południu wystartowała grupa biegaczy, biorących udział w I-szym "Biegu Ulicznym o Laur Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego". W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie biegu publiczność umilała sobie czas występami artystycznymi, korzystała z atrakcji na zgromadzonych wokół sceny kramach, a dzieci bawiły się dzięki parkowi zabaw "Bajkolandia". na scenie wystąpili: zespół folklorystyczny "Dzieci Ziemi Iławskiej", Anna Kurowska z Ząbrowa (gitara i śpiew), zespół folkowy "Morawa" i gwiazda wieczoru, zespół "Fajters". W trakcie poznaliśmy wyniki w/w konkurencji sportowych. Wieczorem do tańca przygrywał Jerzy Pawłowski z zespołem, a nocny pokaz ogni zaprezentowała grupa pn. "Taniec ognia" z Tynwałdu.
Program artystyczny prowadziła Grażyna Piękos, a gry i zabawy animacyjne instruktorzy GOK.
Organizatorzy (Rada Sołecka Ząbrowa, GOK Laseczno, KGW Ząbrowo, OSP Ząbrowo, SG i SSP Ząbrowo, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Ząbrowa) dziękują wszystkim za okazaną pomoc przy organizacji imprezy.
Czytaj całość…
 
Laseczniada w pełnym slońcu
05.07.2015.
Czytaj całość…W dniu 4-go lipca, w Lasecznie było bardzo gorąco: za sprawą pogody i konkurencji sportowych, które rozpoczęły "Laseczniadę". W pierwszej kolejności został rozegrany turniej piłkarski, a o godz.15:00 uliczny bieg rodzinny(sztafeta) o puchar sołtysa wsi Laseczno Emilii Skolmowskiej.
Punktualnie o godz. 1600, dyrektor GOK Grażyna Piekos i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska otworzyły część artystyczną i zaprosiły wójta Krzysztofa Harmacińskiego na scenę, by wręczył puchary i dyplomy z w/w konkurencji.
Zaraz po tym wystąpiła lokalna grupa wokalno-taneczna, którą stanowią dzieci z SSP Laseczno. Grupa działa w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie. Po niej pojawił się znany już zespół "Remedium", którego będzie można posłuchać na tegorocznym, jubileuszowym "Festiwalu Nad Jeziorakiem- Siemiany 2015" (17 lipca). Po występie grupy, w przerwie instruktorzy GOK przeprowadzili gry i zabawy dla całych rodzin. Można tez było posmakować grochówki, na którą zaprosiła publiczność pani sołtys. Do dyspozycji były także: zjeżdżalnia i trampolina, kucyki i kramy z atrakcjami kulinarnymi oraz zabawkami.
Po przygotowaniu sceny wystąpił łomżyński zespól bluesowy o nazwie "Thebl Blues Band", który wykonał swoje utwory oraz kilka przebojów grupy "Dżem".
Imprezę zakończyła "Zabawa pod księżycem".

Wyniki zawodów

Turniej piłkarski:


1.Ząbrowiacy
2.KS Piotrkowo
3.Rezerwat Skarszewo

Bieg uliczny

1. Rodzina państwa Niemaszczyk
2. Rodzina państwa Miłoszów
3. Rodzina v Laskowskich


Organizatorzy (GOK Laseczno, Rada Sołecka Laseczna, OSP Laseczno, SSP Laseczno) imprezy dziękują wszystkim za okazaną pomoc przy organizacji "Laseczniady".
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 169 - 174 z 589
 
 
Popularne
Regulamin XXIV Konkursu Wielkanocnego- kliknij obrazek
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.