Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 899
Linki: 2
gości: 5271431
Strona główna
Advertisement
 

Koncert - Jesienna zaduma
24.11.2015.
Czytaj całość…Listopad jest miesiącem pełnym wspomnień, zadumy i refleksji  o życiu, jego priorytetach i przemijaniu.
W dniu 22.11.br, w sali widowiskowej Gminny Ośrodek Kultury zorganizował niecodzienny koncert poświęcony "tym, którzy odeszli", czyli muzykom znanym w całej Polsce, a przede wszystkim naszym kolegom z zespołów działających przy GOK. Zaproszeni wykonawcy przedstawili piosenki Czesława Niemena, Marka Grechuty, Anny Jantar, Andrzeja Zauchy, Agnieszki Osieckiej oraz utwory wykonywane przez zespoły działające przy naszym Ośrodku Kultury.
Koncert był dedykowany  kolegom, którzy odeszli: Lidii Janowskiej z zespołu „Fantazja”Stefanowi Gurzyńskiemu, Andrzejowi Iwanowowi, Sławomirowi RadziszewskiemuWojciechowi Ułanowskiegmu z zespołu "Morawa", oraz Wacławie Dworzyńskiej, Wojciechowi Rynkowskiemu Romanowi Stadnickiemu z zespołu "Gosposie", a odbył się w obecności ich rodzin.

Miłym akcentem było wręczenie przez uczniów SSP Laseczno upominków zaproszonym seniorom z Laseczna i okolic.. Na koncert przybyli również: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski z małżonką, sołtys Laseczna Emilia Skolmowska a także członkowie zespołów "Gosposie" i "Morawa". Rada Sołecka przygotowała słodki poczęstunek, a pracownicy GOK zadbali o napoje dla wszystkich.

W trakcie koncertu zaprezentowana została prezentacja multimedialna poświęcona muzykom pozostającym w naszej pamięci.

Pomysłodawcą i autorką scenariusza imprezy była Grażyna Piękos, która też wykonała kilka piosenek i prowadziła koncert. Pozostałymi  wykonawcami koncertu byli:  wokaliści - Alina Olszewska-Tosi (wok/gitara), Beata Szoka, Bernadeta Bielak, Sylwia Jabłońska, Piotr Buchalski, Dominik Światkowski, Maciej Albin, Tomasz Kraweć (wok/gitara), Wiesława Rozmanowska (recytacje), Rafał Piękos (drums), Jerzy E. Piotrowski (piano).

Koncert odbył się w scenerii obrazów Agaty Topolewskiej.

Dyrektor GOK serdecznie dziękuje wykonawcom, którzy przyjęli zaproszenie i przygotowali interesujący repertuar, Januszowi Olszewskiemu za realizację dźwięku, Radzie Sołeckiej za pomoc i przygotowanie ciast, a publiczności za liczne przybycie i bardzo ciepłe przyjęcie wykonawców.
Czytaj całość…
 
I Gminny Bożonarodzeniowy Konkurs Plastyczny
20.11.2015.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w I Bożonarodzeniowym konkursie plastycznym. Regulamin udziału znajduje się na naszej stronie www:

http://www.goklaseczno.pl/…/regulamin_konkursu_bozonarodzen…,

 
Występy naszych zespołów na Dniach Seniora
16.11.2015.
Czytaj całość…W dniu 08.11.2015 zespół "Morawa" wystąpił w Ławicach z okazji zorganizowanego tam przez Radę Sołecką "Dnia Seniora". W jego wykonaniu można było usłyszeć stare i nowe piosenki wybrane specjalnie na tą imprezę. W podobnych okolicznościach, w dn. 14.11. 15 wystąpiły dzieci z zespołu "Dzieci Ziemi Iławskiej", przygotowane przez Grażynę Piękos, które wykonały cztery utwory ludowe dla seniorów z Nowej Wsi. Oba zespoły spotkały się z ciepłym przyjęciem publiczności. Z podobnym entuzjazmem zostały przyjęte wiersze recytowane przez najmłodszych mieszkańców Ławic, a przygotowane przez naszą koleżankę z GBP - filia Ławice, Dorotę Gerczak. Podczas wymienionych imprez obecny był wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który złożył seniorom najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z Ławic i Nowej Wsi.


Czytaj całość…
 
Laureaci IV Festiwalu Pieśni i Piosenki Polskiej oraz konkursu plastyczno -fotograficznego
09.11.2015.
Czytaj całość…W dniach 05-06 listopada br. w Rudzienicach odbył się już po raz czwarty Festiwal Pieśni i Piosenki Polskiej, któremu towarzyszył   konkurs  plastyczno- fotograficzny pn. "Barwy Polski", skierowany do dzieci, młodzieży i  osób dorosłych.  Patronat honorowy nad festiwalem od początku sprawuje wójt Gminy Iława – Krzysztof Harmaciński,  który w słowach skierowanych do wszystkich uczestników podkreślił znaczenie i wagę słowa „Wolność” i „Patriotyzm” w czasach pokoju. Wspomniał też, że każdy Polak nosi je w swoim sercu.
Pomysłodawcą imprezy jest Grażyna Piękos - dyrektor GOK w Lasecznie . Ze względu na dużą ilość zgłoszeń ,festiwal  w tym roku przyjął formułę dwudniową. Tematyka imprezy  ściśle wiąże się z obchodzonym  11 listopada Świętem Niepodległości Polski  i  kreuje postawy patriotyczne uczestników.
W festiwalu wzięli udział uczniowie i opiekunowie ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i osoby dorosłe z różnych miejscowości z terenu gminy i miasta Iława, powiatu iławskiego i nowomiejskiego (Ząbrowo, Rudzienice, Wikielec, Franciszkowo, Ławice, Laseczno, Gromoty, Iława, Susz, Lubawa, Nowe Miasto Lubawskie, Kurzętnik, Marzęcice, Bratian, Bielice).
Tegoroczne prezentacje stały na bardzo wysokim poziomie i zawierały utwory o tematyce patriotycznej , piosenki popularne, a także własne kompozycje.  Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury jednogłośnie zwróciło uwagę na  wysoki poziom artystycznych wykonań , co znacznie utrudniło wybór laureatów.
Oceny prac plastycznych, fotograficznych oraz występów wokalnych dokonało jury w składzie: Alina Olszewska- Tosi, Agata Topolewska, Hipolit Szalkiewicz, Mariusz Gołębiowski, Krystyna Szczypska i Grażyna Piękos.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania. Opiekunowie otrzymali dyplomy z podziękowaniami za bardzo dobre przygotowanie uczniów. Prace plastyczne i fotograficzne można było podziwiać na równolegle trwającej wystawie.
Dyrektor GOK Laseczno dziękuje Radzie Sołeckiej Rudzienic na czele z sołtysem – Zbigniewem  Osasiukiem za pomoc w organizacji Festiwalu.
Impreza odbyła się w odpowiedniej scenerii i atmosferze o którą zadbali pracownicy GOK w Lasecznie.  
Laureaci konkursu plastyczno - fotograficznego pt. "Barwy Polski" w kategorii plastyka:

I. Przedszkole:
1. Jan Kowalkowski - NSP w Tynwałdzie - opiekun Marianna Łyżwa

II. Szkoła podstawowa klasy I-III:

1. Amelia Ćwiklik z SSP w Ząbrowie
2. Amelia Koper z SSP w Wikielcu
3. Magdalena Urbańska z SSP nr 4 w Iławie

Wyróżnienia: Szymon Kamiński z SSP w Rudzienicach, Zuzanna Łukomska z SSP w Lasecznie, Szymon Święty z NSP w Tynwałdzie, Aleksandra Sobczyńska z SSP w Gromotach, Karol Krzywkowski z SSP w Lasecznie, Oliwia Klimecka z SSP nr 4 w Iławie, Martyna Figurska z SSP Ząbrowo i Maja Rogowska z SSP ZąbrowoIII. Szkoła podstawowa klasy IV-VI:


1. Patrycja Sobczyńska z SSP w Gromotach
2. Daria Dąbkowska z SSp w Rudzienicach
3. Kinga Kolasińska z SSP w Lasecznie

Wyróżnienia:
Wiktor Mówiński z SSP nr 4 w Iławie, Aleksandra Grajnert z SSP nr 2 w Iławie, Bartosz Skolmowski z SSP Laseczno, Daniel Klach z SSP Gromoty, Wiktoria Bielicka z SSP Wikielec, Oliwia Kapela z SSP Gromoty, Wiktoria Zięba z SSP Wikielec, Natalia Krasińska z SSP nr 2 w Iławie, Julia Koper z SSP Wikielec, Aleksandra Gruzdaj - ze szkoły Marka Kałuży


IV. Gimnazjum:

1. Sara Gorczyńska z SG nr 1 w Iławie
2. ex aequo: Karolina Miśkiewicz z PG w Suszu i Szymon Lewicki z SG nr 2 w Iławie
3. Szymon Mazurowski z SG w Ząbrowie

Wyróżnienia: 
Zuzanna Biedrzycka z SG nr 2 w Iławie, Paulina Waszelewska z SG w Ząbrowie, Monika Michalska z SG nr 2 w Iławie, Klaudia Kusyk z SG nr 1 w Iławie, Hubert Bądkowski z SG w Ząbrowie, Radosław Wiatr, Natalia Trzeszewska z SG nr 1 w Iławie, Zuzanna Fafińska z SG nr 1 w Iławie, Wiktoria Jarońska z SG w Ząbrowie


V. Szkoła średnia:

Wyróżnienia: Patrycja Kamińska z ZSO w Iławie i Dominika Guzowska GBP w ŁawicachLaureaci konkursu plastyczno - fotograficznego pt. "Barwy Polski" w kategorii fotografia:

I. Gimnazjum:

1. Paulina Czaplińska z PG w Suszu
2. Justyna Bieńkowska z SG w Ząbrowie

Wyróżnienia: Alicja Stępień z PG w Suszu i Katarzyna Sobczak z PG w Suszu


II. Dorośli:

1. Sylwia Lewandowska z GBP w Ławicach
2. Michalina Macfałda z GBP w Ławicach

Wyróżnienie: Karol Macfałda z GBP w ŁawicachLaureaci konkursu wokalnego w kategoriach:

I. Szkoła podstawowa - klasy I-III:

1. Amelia Kasprzycka z ZSPiM w Nowym Mieście Lubawskim - opiekun Agnieszka Kasprzycka
2. Monika Krajewska z MOK Lubawa - opiekun Agnieszka Kasprzycka
3. Martyna Jamroży z SSP Kurzętnik - opiekun Sylwia Pisarska

Wyróżnienia: Roch Dmuchowski z SSP w Wikielcu- opiekun Katarzyna Echt, Marcel Ruciński z MOK Lubawa - opiekun Agnieszka Kasprzycka i Izabela Nieora z SSP nr 4 w Iławie - opiekun Maria Nawrott

II. Szkoła podstawowa - klasy IV - VI

1. Agnieszka Droma z Bratiana- opiekun Sylwia Pisarska
2. Zespół "Archimini" z SSP Rudzienice - opiekun Stanisław Kowalkowski
3. "Tercet wokalny" z SSP Rudzienice - opiekun Stanisław Kowalkowski

Wyróżnienia: Oliwia Wysocka z SSP w Gromotach - opiekun Ewa Piekarczyk, Paulina Jamroży z SSP Kurzętnik - opiekun Sylwia Pisarska, Szymon Lenga z SSP Marzęcice - opiekun Anna Lewicka

III. Gimnazjum:

1.Zespół "And Bench" - SG nr 2 w Iławie, opiekunowie: Anna Waszelewska i Wojciech Wiśniewski
2. Daria Kłosowska - SG nr 2 w Iławie, opiekunowie: Anna Waszelewska i Wojciech Wiśniewski
3. Zespół "Kamerton" - Publiczne Gimnazjum w Bielicach, opiekun Sylwia Pisarska

Wyróżnienia:
zespół "Poranek" z SG w Ząbrowie- opiekun Grażyna Piękos, Anna Kurowska z SG Ząbrowo- opiekun Grażyna Piękos i zespół "Biedronki" z SG we Franciszkowie- opiekun Helena Kulesza


IV. Szkoły średnie:


1. Zespół "Canticorum" z ZSO w Iławie - opiekun Stanisław Kożuchowski
2. Natalia Lelińska z ZS im. Konstytucji 3 maja w Iławie- opiekun Renata Grzywacz
3. Dominika Komosińska z ZS im. Bohaterów września 1939 r. w Iławie- opiekunowie Anna Waszelewska i Wojciech Wiśniewski


V. Dorośli

Wyróżnienie:  Piotr Buchalski - GOK Laseczno
Czytaj całość…
 
Uwierz w ducha - wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni
30.10.2015.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie przyjmuje zapisy na wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical "Ghost". Prosimy o deklarację na wyjazd, który nastąpi 23 stycznia 2016 o godz. 11.00 z Iławy. Cena biletu i przejazdu autokarem 120 zł. Płatność w terminie 01.01.2016 - 10.01.2016.

Zapisy już się rozpoczęły !
Plan ramowy:
1100 - wyjazd z Iławy
1400-1800 galeria handlowa do uzgodnienia
1800 - Odbiór biletów w teatrze
1900- ok. 2200- musical
2215 - powrót

Informacje szczegółowe, tel. 89 648 44 23

Link do informacji o musicalu:  wejdź !

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 168 z 605
 
 
Popularne
Regulamin i karta zgłoszenia KONKURS EKUMENICZNY- kliknij obraz by wyświetlić
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.