Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 860
Linki: 2
gości: 4664670
Strona główna
 
 

Piknik Rodzinny w Gałdowie
01.06.2015.
Czytaj całość…31 maja w Gałdowie odbyły się Piknik Rodzinny, połączony z nadchodzącym Dniem Dziecka. Część oficjalna związana była z 65-leciem istnienia gałdowskiej OSP. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza Św., wręczenie odznaczeń wyróżniającym się strażakom i odsłonięcie pamiątkowej tablicy na budynku remizy. Strażacy otrzymali sporo życzeń i okolicznościowe pamiątki. Wśród gości pojawili się: wójt Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, dyrektorzy instytucji gminnych, kierownicy referatów, dyrektorzy szkół i inni znamienici goście.
W części artystycznej wystąpiły dzieci z gałdowskiego przedszkola i SSP, przygotowani przez swoich nauczycieli. Organizatorami byli: Rada Sołecka Gałdowa, KGW Gałdowo, SSP Gałdowo, OSP Gałdowo. Gminny Ośrodek Kultury zapewnił nagłośnienie, instruktora z grami i zabawami oraz wokalistę-klawiszowca grającego do tańca. GOK reprezentował także zespół wokalny "Fantazja" w składzie: Grażyna Piękos, Bernadeta Bielak i Piotr Buchalski. W ich wykonaniu publiczność usłyszała znane i lubiane przeboje piosenki polskiej.

Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka we wsi Dół
30.05.2015.
Czytaj całość…30 mają br. instruktorzy i dyrektor GOK pani Grażyna Piękos przeprowadzili gry i zabawy przy muzyce dla dzieci ze wsi Dół k. Dziarn. Impreza odbyła się nad jeziorem, na placu zabaw. Wzięli w niej udział także dorośli mieszkańcy Dołu, których zachęcał do zabawy sołtys Ryszard Buczkowski. Dzieci biorące udział w konkurencjach zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodyczami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Czytaj całość…
 
Dzień Matki w Rudzienicach - wernisaż i koncert
28.05.2015.
Czytaj całość…W dniu 26 maja 2015 roku z inicjatywy GOK Laseczno, we współpracy z Radą Sołecką Rudzienic, radną gminy Iława panią Zofią Fota, SSP Rudzienice reprezentowaną przez Panią dyrektor Urszulę Solis,  w Rudzienicach zorganizowano okolicznościowy wernisaż malarski i koncert pn. "Macierzyństwo" z okazji "Dnia Matki".
Swoje prace malarskie zaprezentowały dwie artystki: pani Danuta Krajewska z Olsztyna i pani Agata Topolewska z Iławy. W czasie koncertu wystąpili uczniowie z SSP Rudzienice, przygotowani przez pana Stanisława Kowalkowskiego, zespół "Fantazja" pod kierownictwem pani Grażyny Piękos, z gościnnie występującym Piotrem Buchalskim, oraz zespół wokalno-taneczny działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie.
Nie zabrakło z tej okazji lampki szampana dla wszystkich gości, ciasta i słodyczy - przygotowanych przez panie z Rady Sołeckiej. Gratulacje i kwiaty zaproszonym artystkom wręczyli pani Zofia Fota oraz sołtys Rudzienic pan Zbigniew Osasiuk. Imprezę prowadziła pani Grażyna Piękos, która jednocześnie wykonywała większość piosenek zespołu "Fantazja".
O nagłośnienie i oprawę wizualną imprezy zadbali pracownicy GOK.
Czytaj całość…
 
Gosposie i Dzieci Ziemi Iławskiej na Kurlantce 2015
19.05.2015.
Czytaj całość…W dniu 17 maja 2015, nasze dwa zespoły "Dzieci Ziemi Iławskiej" oraz "Gosposie" wzięły udział w XIII Przeglądzie Chórów i Zespołów Śpiewaczych "Kurlantka" w Stawigudzie. W dwudniowej imprezie uczestniczyło ponad dwadzieścia zespołów z całego województwa.Każdy uczestnik wykonał regulaminowy program, w którym obligatoryjnie musiała znaleźć się autorska kurlantka. "Dzieci Ziemi Iławskiej" wykonały utwór Grażyny Piękos pt. "Lasecznianka", natomiast "Gosposie" kurlantkę autorstwa Stefana Gurzyńskiego i Przemysława Kaperzyńskiego pt. "W słowa zaczarowana".Organizator, GOK Stawiguda zadbał o komfort wykonawców - do dyspozycji mieli oni dużą salę gimnastyczną, dobre nagłośnienie i oświetlenie. Wszyscy uczestnicy po występach byli zapraszani na smaczny obiad. Na zakończenie imprezy dyrektor GOK Stawiguda Witold Lubowiecki wręczył przedstawicielom zespołów pamiątkowe rzeźby-statuetki i dyplomy.
Tuż przed wyjazdem, dyrektor Grażyna Piękos oraz członkowie zespołu "Dzieci Ziemi Iławskiej" udzielili krótkiego wywiadu, przeprowadzonego przez autorkę audycji "Raz na ludowo" w Radio Olsztyn, panią Annę Minkiewicz - Zarembę. Wywiady będą emitowane od 31-go maja, o godz. 710. Oto link do artykułu z "Kurlantki 2015" : kliknij
Czytaj całość…
 
Dzieci Ziemi Iławskiej wykonaly autorską kurlantkę w Stawigudzie
17.05.2015.
W niedzielę 17 maja br. nasz zespół "Dzieci Ziemi Iławskiej" - obok zespołu "Gosposie"-  wystąpił w Stawigudzie, gdzie m. in. wykonał "Laseczniankę", kurlantkę warmińską autorstwa Grażyny Piękos. O przeglądzie w Stawigudzie napiszemy szerzej niebawem, a tymczasem załączamy plik w formacje .pdf (Acrobat Reader), w którym znajdziecie Państwo słowa i nuty autorskiej kurlantki warmińskiej pt. "Lasecznianka"

Plik do pobrania
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 163 - 168 z 568
 
 
Popularne
Gościmy
 
 
 
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.