Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 942
Linki: 2
gości: 5802196
Strona główna
Advertisement
Polecamy
Piloci

Mlekowita 2016
21.08.2016.
20-go sierpnia 2016 w Wikielcu już po raz klejny odbyło się Regionalne Święto Mleka z Mlekovitą.  Tradycyjnie, toastem ze szklanką mleka imprezę otworzył wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który wspólnie z przedstawicielami Mlekovity z dyrektorem lubawskiego oddziału, przywitał gości.  Po krótkiej ceremonii otwarcia wręczono statuetki producentom mleka z gminy Iława. Podczas części oficjalnej gościem imprezy była Senator RP Pani Bogusława Orzechowska z Ostródy.

Niezależnie od imprezy na scenie, odbył się też II Bieg o Puchar Wójta gminy Iława, w którym udział mogli wziąć wszyscy. Podczas zabaw dla publiczności zorganizowano m.in. konkurs picia mleka na czas, konkurs o wyrobach "Mlekovity" i konkurs ekologiczny.  W trakcie trwania imprezy czas umilały występy zespołu folkowego „Morawa” z GOK Laseczno, poetycko-rockowego „Remedium” z Iławy i disco-polo "Summer Night" z Ełku . Gwiazdą wieczoru był tym razem rockowy zespoł z Olsztyna o nazwie "Big Day".
Imprezę prowadziła profesjonalnie i z poczuciem humoru Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno.
Dodatkowe atrakcje jakie zapewnili organizatorzy to: gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych, wesołe miasteczko, liczne kramy i stoiska rękodzielnicze.Regionalne Święto Mleka z Mlekovitą zakończyła zabawa taneczna pod chmurką.
Organizatorzy (Gmina Iława, GOK Laseczno, Rada Sołecka wsi Wikielec, OSP Wikielec) dziękują serdecznie wszystkim, którzy społecznie wsparli imprezę. Partnerem imprezy była firma "Mlekovita", którejk Prezesem jest Pan Dariusz Sapiński.
Czytaj całość…
 
XI Festiwal Nad Jeziorakiem- Siemiany 2016
26.07.2016.
Tegoroczna XI edycja „Festiwalu Nad Jeziorakiem” odbyła się przy kilkutysięcznej widowni i przy sprzyjającej pogodzie. Organizatorzy zaprosili jak zwykle liczących się w Polsce artystów.  W piątek imprezę poprowadziła Paulina Sykut-Jeżyna. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół z Gminnego Ośrodka w Lasecznie  "Grasz Band”".  Jak co roku wystąpił zespół  "Czerwony Tulipan", następnie wystąpiły takie gwiazdy jak: Janusz Radek, Kabaret K-2. które rozbawiły publiczność pierwszego dnia Festiwalu. Tradycyjnie drugiego dnia festiwalu odbywa się konkurs „Muzycznych Talentów”, który znakomicie poprowadził Piotr Buchalski, a po nim wystąpili laureaci nagrody głównej ubiegłorocznego festiwalu: Dominik Światkowski i Dominika Krassowska. Drugiego dnia gospodarzem sceny był Krzysztof Tyniec. O godz. 20:00 rozpoczęły się występy znanych artystów: Krzysztofa Tyńca, Roberta Kasprzyckiego z zespołem i kabaretowej „Formacji Chatelet”. Gwiazdą wieczoru była Anita Lipnicka z zespołem. Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczne wydarzenia festiwalu można było obserwować także na umieszczonym przy scenie telebimie, a podczas przerw wyświetlane były wizytówki graficzne sponsorów.  Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli swoim działaniem festiwal, a szczególnie firmom, instytucjom
i osobom wymienionym niżej:
Szynaka Meble sp. zo.o. , IPIB, CEiK Olsztyn, URODA Polska sp. z o.o., Euro Trade Company S.C. Wojciech Dobrzański i Piotr Uljanowski, Firmie transportowej Alina i Jan Dobrzański, Bankowi Spółdzielczemu w Iławie, PKO Bank Polski w Iławie, ratownikom medycznym, OSP Siemiany, Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Siemian, Gregor- szkoła języków, Tymbark, Hotelowi Stary Tartak w Iławie, Radzie Sołeckiej Siemian, WOPR Iława, Karczma Cykada- Izabela Soszka, Łasuch Bis Kamiński Edmund, Salonowi kosmetycznemu „Silver” Pani Sylwii Dobies w Iławie i Salonowi fryzjerskiemu „Joanna” Pani Joanny Waśniewskiej w Iławie.

Festiwal objęli patronatem honorowym:
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki i Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek  Brzezin.
Patronat medialny:
TVP3 Olsztyn, Radio Zet Gold, Radio Eska Iława, Gazeta Iławska, Kurier Regionu Iławskiego, WM 24 Info, Iławska Telewizja Internetowa.
Tradycyjną statuetkę wszystkim występującym wręczał wójt gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński i właściciel firmy „Szynaka Meble sp. z o.o. Pan Jan Szynaka.

Nagrodzeni w Konkursie Muzycznych Talentów:
Grand Prix – Natalia Jackiewicz
1.miejsce – Janusz Kurowski
2.Anna Gęstwicka i Aleksandra Gałan
3.Marta Drążek

Czytaj całość…
 
Laseczniada za nami
18.07.2016.
W sobotę 9 lipca w Lasecznie odbyła się dziewiąta  edycja pikniku rodzinnego pn. ,, Laseczniada”.
Tradycyjnie imprezę poprzedził  Turniej Piłkarski  o Puchar Sołtysa Laseczna i bieg rodzinny.
Po raz pierwszy za sprawą Grażyny Bulik odbył się dziecięcy bieg uliczny na dystansie  100, 200 i 600 m. O godz. 16-stej  nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy przez Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Emilię Skolmowską – sołtys Laseczna , Grażynę Piękos dyrektor GOK Laseczno ( prowadzenie imprezy) ,  oraz  wręczenie pucharów dyplomów i nagród zwycięzcom w/w konkurencji ( lista nagrodzonych na stronie GOK Laseczno). W części koncertowej na laseczniańskiej scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne działające w GOK – Dzieci Ziemi Iławskiej i zespół Gosposie. Gwiazdą tegorocznej Laseczniady był zespól disco polo "Densi" z Suwałk, a zabawę ,,Pod gwiazdami” uświetnił zespół „Standard” z Piotrowic.
W trakcie imprezy odbyła się licytacja mebli , gry i zabawy dla najmłodszych i wiele innych atrakcji.
Imprezie towarzyszyły liczne kramy, wystawy, park zabaw dla dzieci , przejażdżki bryczką,  pyszne, swojskie jadło.
Pomimo kapryśnej aury kolejną Laseczniadę można uznać za bardzo udaną.
Organizatorzy imprezy: GOK Laseczno, Rada Sołecka Laseczna, Stowarzyszenie Rozwoju Laseczna, OSP Laseczno serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli  w organizacji tegorocznej Laseczniady.
Czytaj całość…
 
Morawa koncertowała w Mysłakowicach
05.07.2016.
W  dniach 01-04 lipca br. zespół „Morawa” wraz z delegacją gminy Iława przebywał w zaprzyjaźnionej gminie Mysłakowice, na zaproszenie zespołu „Karkonosze”, który obchodził jubileusz 15-lecia istnienia. W tym czasie nasz zespół wystąpił dwukrotnie: podczas IV Festiwalu pn. „Ludowe Granie na Gruszkowej Polanie” gdzie obok „Morawy” wystąpiły lokalne zespoły, młodzieżowy zespół tańca z Grodna (Białoruś) i zespół instrumentów dętych i tancerze z Bawarii (Niemcy). Repertuar prezentowany przez naszych artystów spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem- porwał do tańca i śpiewu gości festiwalu.
W kolejnym dniu odbyła się uroczysta rocznicowa kolacja, połączona z występem zespołu „Karkonosze”, po którym do zaprezentowania swoich umiejętności została zaproszona „Morawa”. Tym razem zespół zagrał w nieco poszerzonym składzie ze świetnym skrzypkiem, Bogdanem Lewandowskim, który na co dzień jest członkiem orkiestry symfonicznej w Bambergu (Niemcy), a także przyjacielem zespołu „Karkonosze”.
W wolnych chwilach zespół zwiedził okolice Mysłakowic (pałac w Karpnikach, pałac w Wojanowie, świątynię „Wang” w Karpaczu).
Czytaj całość…
 
Siemiany-konkurs muzycznych talentów
29.06.2016.
Regulamin i karta do pobrania- kliknij !
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 151 - 156 z 641
 
 
Popularne
Regulamin konkursu plastycznego pn. Piękna i Niepodległa- kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.