Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 873
Linki: 2
gości: 4829755
Strona główna
Advertisement
 

Miedzynarodowy Dziecięcy Dzień Pokoju na Ziemi
22.09.2015.
Czytaj całość…W dniu 21 września Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie uczcił  "Dziecięcy Międzynarodowy Dzień Pokoju na Ziemi" i zorganizował dla społeczności lokalnej (dzieci i dorośli Laseczna, Gulbia, Karasia) ich rodziców i nauczycieli tutejszej szkoły okolicznościową prezentację i mini-koncert. Prezentacja zawierała informacje o   dzieciach z całego świata, ich środowisku rodzinnym, zwyczajach, kulturze  itp. W czasie prelekcji, którą zaprezentowała Aleksandra Tomaszkiewicz zaproszeni goście mogli podzielić się swoją wiedzą (podróże, wycieczki)  na temat życia ludzi na różnych kontynentach. Na zakończenie imprezy  dzieci wyszły na pobliski plac i wypuściły w świat balony, do których przymocowane zostały karteczki z życzeniami dla dzieci Świata. Lasecznianie trzymając się za ręce utworzyli obrys serca, jako symbol jedności i pokoju na Ziemi. Na zakończenie GOK przygotował niespodziankę w postaci kiełbasek- pieczonych na grillu. Na imprezie oprócz "milusińskich" obecni byli także dyrektor SSP Laseczno Danuta Gubała wraz z nauczycielami, sołtys Laseczna Emilia Skolmowska i prowadząca część koncertową, dyrektor GOK Grażyna Piękos.
GOK Laseczno po raz pierwszy zorganizował tego typu imprezę. W przyszłości będzie ona kontynuowana, gdyż uważamy, że sprawą dorosłych jest uczyć dzieci zachowań sprzyjających utrzymaniu pokoju na świecie.
Czytaj całość…
 
Dożynki Wojewódzkie w Olsztynku
21.09.2015.
Czytaj całość…W dniu 20 września br. w Olsztynku odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Gminę Iława i dożynkowy wieniec reprezentowała delegacja z Nowej Wsi (Rada Sołecka oraz KGW), której przewodniczyła sołtys Barbara Ostrowska a z ramienia Urzędu Gminy Sekretarz Bogusław Wylot. Oprawę muzyczną zagwarantował nasz zespół folklorystyczny "Dzieci Ziemi Iławskiej", kierowany przez dyrektor GOK Grażynę Piękos. Podczas oceny wieńców dożynkowych zespół wykonał m.in. autorską kurlantkę pt. "Lasecznianka" (słowa i muzyka G.Piękos) oraz utwory takie jak "Maciek", "W moim ogródeczku", "Nasza matka Katarzyna" i został bardzo ciepło przyjęty przez gromadzącą się przy stanowisku Gminy Iława publiczność.
W dalszej części w/w delegacja i zespół wzięli udział w uroczystym i niezwykle barwnym  korowodzie, zmierzającym w kierunku dożynkowej sceny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości poprzedzona mszą Św. celebrowaną przez arcybiskupa Wojciecha Ziębę i innych kapłanów.
Po mszy zostały wręczone odznaczenia przodującym się rolnikom z Warmii i Mazur, a także nagrody za najpiękniejsze wieńce.
Czytaj całość…
 
Zapraszamy do nauki gry na gitarze
15.09.2015.
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich chętnych do nauki gry na gitarze. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 89 648 44 23 w celu ustalenia szczegółów.
 
Lekcje gry na instrumentach klawiszowych i guzikowych
14.09.2015.
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie przyjmuje zapisy na lekcje gry na instrumentach klawiszowych: akordeon klawiszowy i guzikowy, keyboard, fortepian i syntezator. Lekcje poprowadzi absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej Jerzy E. Piotrowski.
Dodatkowo istnieje możliwość zajęć z obsługi oprogramowania do nagrywania muzyki (audio-MIDI) i zapisu nutowego Sibelius 7 First dla uczniów zaawansowanych.

 
Narodowe czytanie Lalki Bolesława Prusa
14.09.2015.
Czytaj całość…5 września 2015 roku odbyła się czwarta edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku do wspólnego czytania wybrano dzieło Bolesława Prusa „Lalka”. By wziąć udział w akcji, wystarczyło wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie www.prezydent.pl. Biblioteki publiczne z terenu gminy Iława, tj.: Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej cztery filie: w Ławicach, Rudzienicach, Siemianach i Ząbrowie, po raz trzeci włączyły się do akcji.

„Narodowe Czytanie” to doskonała okazja do wspólnego spotkania się czytelników, któremu towarzyszy wspólna lektura. Ma popularyzować czytelnictwo oraz zachęcać dzieci, młodzież i dorosłych do kontaktu ze słowem pisanym.Podobnie jak w latach ubiegłych akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno mieszkańców wsi jak i zaproszonych do gości.Bibliotekarze w tym dniu zadbali o miły nastrój, wyjątkowe dekoracje, które zainstalowali w centrach wsi, gdzie każdy mógł przeczytać fragmenty „Lalki”. Mniej odważni, przy kawie, „na słodko”, mogli posłuchać, jak inni czytają. Wszyscy mogli dyskutować o „Lalce”, literaturze i innych „ważnych” sprawach, a nawet posłuchać muzyki poważnej na żywo!

I tak w Lasecznie "Lalkę" Bolesława Prusa m.in. czytali: ks. Jarosław Grudziąż, sołtys Laseczna Emilia Skolmowska i Dyrektor SSP w Lasecznie Danuta Gubała.
W Ławicach: dyr. LO w Iławie Stanisław Kożuchowski, Cecylia Malkiewicz -bibliotekarka z MBP w Iławie, Marlena Fryc, Anna Koper i Elżbieta Białobrzewska.
W Ząbrowie: Barbara Kowalska, Andrzej Janowicz, Elżbieta Plec, Anna Śliżewska i Marzena Piotrowska.
W Rudzienicach: radna gminy Iława Zofia Fota, dyr. GOK w Lasecznie Grażyna Piękos, Halina Waszelewska, Henryk Plis, Magdalena Sak-Bach, Danuta Maruszczak, Iwona Kamińska-Chmielarczyk, Wiktor Chmielarczyk, Maria Kopaczewska; tu lekturze „Lalki” towarzyszyła muzyka F. Chopina w wykonaniu Moniki Kopaczewskiej, studentki Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
W Siemianach dzieła B. Prusa można było posłuchać w interpretacji pani sołtys Siemian Kariny Cyganowskej, pisarki Niny Drej, Izabeli i Rafała Babeckich.
Czytelnicy, którzy na akcję przynieśli własny egzemplarz „Lalki” Bolesława Prusa, mogli otrzymać specjalny stempel upamiętniający akcję.
Biorąc po uwagę frekwencję, zaangażowanie wszystkich, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, akcję „Narodowego Czytania” w bibliotekach publicznych w gminie Iława należy uznać za bardzo udaną.
Akcja odbyła się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.


Dyrektor GOK w Lasecznie wraz z Bibliotekarzami serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w czytaniu, wsparli naszą akcję. Do zobaczenia za rok.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 151 - 156 z 581
 
 
Popularne
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.