Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 930
Linki: 2
gości: 5720458
Strona główna
Advertisement
 

XI Festiwal Nad Jeziorakiem- Siemiany 2016
26.07.2016.
Czytaj całość…Tegoroczna XI edycja „Festiwalu Nad Jeziorakiem” odbyła się przy kilkutysięcznej widowni i przy sprzyjającej pogodzie. Organizatorzy zaprosili jak zwykle liczących się w Polsce artystów.  W piątek imprezę poprowadziła Paulina Sykut-Jeżyna. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół z Gminnego Ośrodka w Lasecznie  "Grasz Band”".  Jak co roku wystąpił zespół  "Czerwony Tulipan", następnie wystąpiły takie gwiazdy jak: Janusz Radek, Kabaret K-2. które rozbawiły publiczność pierwszego dnia Festiwalu. Tradycyjnie drugiego dnia festiwalu odbywa się konkurs „Muzycznych Talentów”, który znakomicie poprowadził Piotr Buchalski, a po nim wystąpili laureaci nagrody głównej ubiegłorocznego festiwalu: Dominik Światkowski i Dominika Krassowska. Drugiego dnia gospodarzem sceny był Krzysztof Tyniec. O godz. 20:00 rozpoczęły się występy znanych artystów: Krzysztofa Tyńca, Roberta Kasprzyckiego z zespołem i kabaretowej „Formacji Chatelet”. Gwiazdą wieczoru była Anita Lipnicka z zespołem. Na uwagę zasługuje fakt, że tegoroczne wydarzenia festiwalu można było obserwować także na umieszczonym przy scenie telebimie, a podczas przerw wyświetlane były wizytówki graficzne sponsorów.  Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli swoim działaniem festiwal, a szczególnie firmom, instytucjom
i osobom wymienionym niżej:
Szynaka Meble sp. zo.o. , IPIB, CEiK Olsztyn, URODA Polska sp. z o.o., Euro Trade Company S.C. Wojciech Dobrzański i Piotr Uljanowski, Firmie transportowej Alina i Jan Dobrzański, Bankowi Spółdzielczemu w Iławie, PKO Bank Polski w Iławie, ratownikom medycznym, OSP Siemiany, Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju Siemian, Gregor- szkoła języków, Tymbark, Hotelowi Stary Tartak w Iławie, Radzie Sołeckiej Siemian, WOPR Iława, Karczma Cykada- Izabela Soszka, Łasuch Bis Kamiński Edmund, Salonowi kosmetycznemu „Silver” Pani Sylwii Dobies w Iławie i Salonowi fryzjerskiemu „Joanna” Pani Joanny Waśniewskiej w Iławie.

Festiwal objęli patronatem honorowym:
Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki i Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek  Brzezin.
Patronat medialny:
TVP3 Olsztyn, Radio Zet Gold, Radio Eska Iława, Gazeta Iławska, Kurier Regionu Iławskiego, WM 24 Info, Iławska Telewizja Internetowa.
Tradycyjną statuetkę wszystkim występującym wręczał wójt gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński i właściciel firmy „Szynaka Meble sp. z o.o. Pan Jan Szynaka.

Nagrodzeni w Konkursie Muzycznych Talentów:
Grand Prix – Natalia Jackiewicz
1.miejsce – Janusz Kurowski
2.Anna Gęstwicka i Aleksandra Gałan
3.Marta Drążek

Czytaj całość…
 
Laseczniada za nami
18.07.2016.
Czytaj całość…W sobotę 9 lipca w Lasecznie odbyła się dziewiąta  edycja pikniku rodzinnego pn. ,, Laseczniada”.
Tradycyjnie imprezę poprzedził  Turniej Piłkarski  o Puchar Sołtysa Laseczna i bieg rodzinny.
Po raz pierwszy za sprawą Grażyny Bulik odbył się dziecięcy bieg uliczny na dystansie  100, 200 i 600 m. O godz. 16-stej  nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy przez Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Emilię Skolmowską – sołtys Laseczna , Grażynę Piękos dyrektor GOK Laseczno ( prowadzenie imprezy) ,  oraz  wręczenie pucharów dyplomów i nagród zwycięzcom w/w konkurencji ( lista nagrodzonych na stronie GOK Laseczno). W części koncertowej na laseczniańskiej scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne działające w GOK – Dzieci Ziemi Iławskiej i zespół Gosposie. Gwiazdą tegorocznej Laseczniady był zespól disco polo "Densi" z Suwałk, a zabawę ,,Pod gwiazdami” uświetnił zespół „Standard” z Piotrowic.
W trakcie imprezy odbyła się licytacja mebli , gry i zabawy dla najmłodszych i wiele innych atrakcji.
Imprezie towarzyszyły liczne kramy, wystawy, park zabaw dla dzieci , przejażdżki bryczką,  pyszne, swojskie jadło.
Pomimo kapryśnej aury kolejną Laseczniadę można uznać za bardzo udaną.
Organizatorzy imprezy: GOK Laseczno, Rada Sołecka Laseczna, Stowarzyszenie Rozwoju Laseczna, OSP Laseczno serdecznie dziękują wszystkim, którzy pomogli  w organizacji tegorocznej Laseczniady.
Czytaj całość…
 
Morawa koncertowała w Mysłakowicach
05.07.2016.
Czytaj całość…W  dniach 01-04 lipca br. zespół „Morawa” wraz z delegacją gminy Iława przebywał w zaprzyjaźnionej gminie Mysłakowice, na zaproszenie zespołu „Karkonosze”, który obchodził jubileusz 15-lecia istnienia. W tym czasie nasz zespół wystąpił dwukrotnie: podczas IV Festiwalu pn. „Ludowe Granie na Gruszkowej Polanie” gdzie obok „Morawy” wystąpiły lokalne zespoły, młodzieżowy zespół tańca z Grodna (Białoruś) i zespół instrumentów dętych i tancerze z Bawarii (Niemcy). Repertuar prezentowany przez naszych artystów spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem- porwał do tańca i śpiewu gości festiwalu.
W kolejnym dniu odbyła się uroczysta rocznicowa kolacja, połączona z występem zespołu „Karkonosze”, po którym do zaprezentowania swoich umiejętności została zaproszona „Morawa”. Tym razem zespół zagrał w nieco poszerzonym składzie ze świetnym skrzypkiem, Bogdanem Lewandowskim, który na co dzień jest członkiem orkiestry symfonicznej w Bambergu (Niemcy), a także przyjacielem zespołu „Karkonosze”.
W wolnych chwilach zespół zwiedził okolice Mysłakowic (pałac w Karpnikach, pałac w Wojanowie, świątynię „Wang” w Karpaczu).
Czytaj całość…
 
Siemiany-konkurs muzycznych talentów
29.06.2016.
Regulamin i karta do pobrania- kliknij !
 
Animatorzy GOK Laseczno na imprezie Święto Indyka w Nowej Wsi
29.06.2016.
Czytaj całość…W niedzielę 26-go czerwca br. roku dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos oraz instruktorzy ośrodka prowadzili gry i zabawy przy muzyce, a także zorganizowali konkurs plastyczny podczas imprezy o nazwie "Święto Indyka", która odbyła się w Nowej Wsi. Dodatkowo pracownicy GOK zorganizowali miejsca siedzące przed sceną i ustawili namiot cateringowy dla uczestników konkursu kulinarnego.
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 145 - 150 z 634
 
 
Popularne
Regulamin konkursu plastycznego pn. Piękna i Niepodległa- kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.