Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1310
Linki: 2
gości: 78411537
Strona główna
Advertisement

IV Stachuriada w Letniej Czytelni siemiańskiej biblioteki
W dniu 10 lipca br. w Siemianach odbyła się kolejna „Stachuriada”, związana z działalnością artystyczną Edwarda Stachury – patrona GBP w Siemianach. Otwarcia imprezy dokonała i ją prowadziła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos, w towarzystwie siemiańskiej bibliotekarki Zofii Chomki.
W tym roku impreza miała inną formułę: oprócz multimedialnej prezentacji sylwetki artystycznej poety , przygotowanej przez Pawła Wisłę, w programie znalazło się czytanie utworów Stachury przez zaproszonych gości: z-cę  wójta gminy Iława Andrzeja Bracha, sołtys Siemian Karinę Cyganowską, poetkę i pisarkę Ninę Drej, sołtys Laseczna i radną gminy Iława Emilię Skolmowską, Marlenę Fryc-Gizińską z Ławic  i Jakuba Skolmowskiego – przedstawiciela młodego pokolenia mieszkańców gminy Iława.

Wiersze były przeplatane muzycznymi występami Janusza Króla i Mariusza Gołębiowskiego.
Gwiazda „Stachuriady” był gdański bard Arkadiusz Szulc, który wykonał utwory Stachury i innych autorów. Wykonawca został bardzo ciepło przyjęty przez mieszkańców Siemian i gości imprezy.

Na zakończenie „Stachuriady” odbył się  „poetycki jam session”, gdzie każdy mógł  dać  próbkę swojego  muzycznego  i poetyckiego talentu.
Imprezie towarzyszył klimatyczny, poetycki nastrój, a zgromadzona publiczność chętnie włączała się do wspólnego śpiewania z artystami.

Dyrektor GOK dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w „IV Stachuriadzie”. W organizację imprezy zaangażowani byli:
- GOK Laseczno, bibliotekarze pięciu bibliotek będących w strukturach GOK (Zosia Chomka, Agnieszka Śmigielska, Paweł Wisła, Bogusława  Siwakowska, Magdalena Żuchowska)
- nagłośnienie- Arkadiusz Osiakowski  i Jerzy Piotrowski

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Alicji Kuby za kulinarne wsparcie imprezy i Pana Huberta Nojmana za pomoc w organizacji technicznej imprezy.
Czytaj całość…
 
Konkurs Muzycznych Talentów

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zaprasza zespoły i solistów  z  terenu całej Polski (młodzież od 14 roku życia i dorośli), wykonujący piosenkę literacką, poezję śpiewaną , piosenkę satyryczną – szeroko pojętą „piosenkę artystyczną” do udziału w „Konkursie Muzycznych Talentów”, który odbędzie się  24 lipca 2021 r, podczas drugiego dnia XV Jubileuszowego Festiwalu nad Jeziorakiem w Siemianach. Regulamin i kartę zgłoszenia udziału, oraz klauzulę „RODO” znajdziecie Państwo na naszych stronach www, a osobom zainteresowanym prześlemy druki na podany adres e-mail. Zapraszamy. Informacja: tel. 89 648 44 23

 
Sobótka Tynwałdzka - kolejna udana impreza za nami

W sobotę 03.07.2021 r w Tynwałdzie odbyła się impreza pn. „Tynwałdzka Sobótka- Skrzyżowanie Kultur".

Uczestników imprezy przywitała sołtys- Danuta Nowicka  i wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, którzy w ciepłych słowach skierowanych  do mieszkańców Tynwałdu i przybyłych gości wyrazili radość z faktu przywrócenia imprez, a tym samym możliwości bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami gminy.
Następnie na scenie , zgodnie z tradycją „Sobótki” , pojawiły się  nimfy wodne ustrojone w  świętojańskie wianki. Nimfy zostały nagrodzone, rzeczowe upominki ufundowała Rada Sołecka Tynwałdu.
Po nich, na scenie pojawił się  Emrys Kosek wraz z członkami  stowarzyszenia „W kręgu”,. Publiczność dzięki ogromnej wiedzy Pana Emrysa, związanej ze słowiańskimi obyczajami, miała okazję poznać wiele zapomnianych obrzędów i obyczajów sprzed okresu chrześcijaństwa. Goście zorganizowali też miejsce, w którym można było zadawać szczegółowe pytania na w/w tematy.

Po prelekcji, dyrektor GOK wręczyła nagrody rodzinom,  które uczestniczyły w zorganizowanym wcześniej przez GOK, „Konkursie Rodzin Muzykujących”. Nagrody rzeczowe i dyplomy otrzymały rodziny: Rynkowskich i Zatorskich z  Nowego Miasta Lubawskiego i Marzęcic, Prokop z Kurzętnika, Piękos i Kudlak z Ząbrowa oraz Skolmowskich z Laseczna.

 Przed występem gwiazdy wieczoru, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował szereg gier i zabaw dla dzieci , młodzieży i dorosłych. Prowadziła je dyrektor Grażyna Piękos w asyście pracownika GOK Pawła Wisły. Po miłej i mocno energetyzującej zabawie, na scenie pojawił się oczekiwany zespół olsztyńsko-olsztynecki o bardzo pozytywnej nazwie „Byle do przodu”. Zespół wykonał ponad godzinny program, zawierający światowej klasy przeboje muzyki rockowej. Publiczność bawiła się  znakomicie- nie zabrakło osób tańczących.

Nieodłącznym  elementem „Sobótki” było ognisko, przygotowane przez OSP i pieczenie kiełbasek. Ponad to KGW Tynwałd wraz z Radą Sołecką przygotowali poczęstunek i zaprosili wszystkich do kosztowania smakołyków.

 Biorąc pod uwagę sprzyjające warunki pogodowe (pomimo wcześniejszego deszczu) i dopisujące humory uczestników „Sobótki”, imprezę można uznać za udaną.

 Organizatorami „Tynwałdzkiej Sobótki”  byli:

- Rada Sołecka wsi Tynwałd z Panią Danuta Nowicką, Sołtysem  na czele

- KGW Tynwałd z przewodniczącą Bogusławą Kowalską
- OSP Tynwałd z Prezesem Kazimierzem Kowalskim
- GOK Laseczno

Czytaj całość…
 
Biesiada szantowa i nie tylko- wystawa zabytkowych pojazdów pn Stare-ale jare
GOK Laseczno pierwszy weekend wakacji w gminie Iława rozpoczął imprezą pn. „Biesiada szantowa i nie tylko…” połączoną z wystawą zabytkowych pojazdów pn. „Stare ale jare”. W wystawie wzięło udział 47 pasjonatów różnych pojazdów tj: Fiaty 125p, 126p, Polonezy, VW „Garbusy”, Mercedesy, Caddillac, Lincoln, Star, Mazda, Dodge, Volvo, Ford, wojskowe motocykle, i dużo innych jednośladów. Wszystkie pojazdy były w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym i przykuwały uwagę wielu zwiedzających, którzy mogli na bieżąco uzyskać informacje o danym modelu. Była to także doskonała okazja dla młodych ludzi, którzy mogli po raz pierwszy „na żywo” zobaczyć rzadkie modele sprzed lat. Na wystawie znalazły się takie „perełki” jak Ford z 1935 roku, motocykl Indian z 1941 roku. Wszyscy właściciele zostali zaproszeni przez dyrektor GOK Grażyna Piękos na scenę i uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami w postaci kosmetyków i akcesoriów samochodowych, ufundowanymi przez właścicieli firm: Krzysztofa Sadowskiego – Auto Sadek, Wojciecha Dobrzańskiego – X-moto, Dariusza Woźnickiego - Woźnicki. Autoczęści i naprawa samochodów osobowych i dostawczych, Iza Soszka – Pensjonat „Cykada”, Eckhard Sikorski – PSS Społem. Siemiańska publiczność wyraziła swoje uznanie dla pasjonatów tej wyjątkowej pasji gromkimi brawami. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla właścicieli zabytkowych pojazdów. Wieczorem wystawcy oraz publiczność mogli uczestniczyć w biesiadzie szantowej z zespołem Shantaż i spotkaniu z charyzmatyczną Wandą Kwietniewską - wokalistką takich zespołów jak: „Vist”, „Lombard” oraz „Wanda i Banda”. Artystka porwała do wspólnej zabawy siemiańską publiczność, która razem z nią wykonała najbardziej znane utwory z jej repertuaru, tj. „7 życzeń”, „Hifi”, „Nie będę Julią”. Biorąc pod uwagę sprzyjającą aurę i atmosferę panującą na imprezie, pierwszy wakacyjny weekend z GOK Laseczno możemy uznać za udany. Wszystkim, którzy pomogli w organizacji Biesiady szantowej i w niej uczestniczyli serdecznie dziękujemy."
Czytaj całość…
 
Oskar na ludowo- konkurs interdyscyplinarny
21 czerwca br. w pierwszy dzień lata w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się konkurs w ramach programu narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”pn. „Oskar na ludowo”, skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VIII) i średnich.
W konkursie wzięli udział reprezentanci sześciu szkół podstawowych: SP Laseczno, SP Gałdowo, SP Ząbrowo, SP nr 2 w Iławie, SP Franciszkowo i SP Rudzienice.
Zgodnie z regulaminem, uczestnicy konkursu mieli do wykonania trzy zadania:
- quiz związany z  życiem i twórczością artystyczna Oskara Kolberga- na bazie udostępnionych materiałów i prezentacji multimedialnej
- plastyczną ilustrację wylosowanego stroju ludowego
- zaprezentowanie piosenki ludowej z wybranego regionu Polski.

W trakcie imprezy swoją twórczość w mini koncercie zaprezentowały dwa ludowe zespoły działające przy GOK Laseczno: „Gosposie” i „Dzieci Ziemi Iławskiej”.

Impreza była spotkaniem z folklorem, podczas którego młodzież miała  możliwość obejrzenia kronik dokumentujących działalność zespołów ludowych z GOK Laseczno- „Gospoś” i ‘Morawy”, a także porozmawiać o twórczości ludowej i jej znaczeniu dla kultury Polski.

Każdy zespól otrzymał nagrodę w postaci zestawu instrumentów perkusyjnych i dyplomy. Nauczyciele prowadzący grupy otrzymali pisemne podziękowania.

Konkurs „Oskar na ludowo” był pierwszą imprezą GOK w okresie po-pandemicznym.

Dyrektor GOK Laseczno serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w imprezie.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 133 - 138 z 988
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.