Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 882
Linki: 2
gości: 4907002
Strona główna
Advertisement
 

11 Marca- Dzień Sołtysa
11.03.2016.
Na co dzień zajmują się sprawami swoich lokalnych społeczności. Starają się rozwiązywać problemy mieszkańców wsi. Są głównymi reprezentantami władzy na najbliższym mieszkańcom szczeblu samorządowym. Zajmują najniższy szczebel w hierarchii samorządowej, ale dzięki temu są najbliższej ludzi i na co dzień starają się rozwiązywać ich problemy. Funkcja sołtysa, o której mowa, ma wielowiekową tradycję, ma też swój „dzień” , swoje święto - 11 marca.

Z tej okazji wszystkim pełniącym tę zaszczytną funkcję w Gminie Iława składam serdecznie podziękowania i słowa uznania za pracę pełną zaangażowania na rzecz lokalnej społeczności.
Życzę wszelkiej pomyślności, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, dużo zdrowia i poczucia dobrze spełnionej misji.
 
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie Grażyna Piękos
wraz z Pracownikami
 
Koncert z okazji Dnia Kobiet
06.03.2016.
Czytaj całość…W dniu 6 marca Gminny Ośrodek Kultury wraz z Radą Sołecką, Stowarzyszeniem na rzecz Rozwoju Laseczna oraz Samorządowa Szkołą Podstawową w Lasecznie zorganizował uroczystość związaną z Dniem Kobiet.
Na scenie w sali widowiskowej gościliśmy aktorkę Laurę Łącz, która zaprezentowała spektakl słowno-muzyczny pt. „Między mną, a tobą”. Piękne wiersze znanych poetów okraszone muzyką autorstwa Adama Skorupki spotkały się z ciepłym przyjęciem zgromadzonej publiczności. Aktorka zaprezentowała też książkę swojego autorstwa, którą można było nabyć po koncercie.
W drugiej części spotkania wystąpili uczniowie tutejszej szkoły w znakomitym humorystycznym przedstawieniu związanym z perypetiami małżeńskimi. Spektakl reżyserowała nauczycielka SSP Laseczno Zofia Asztemborska, a do towarzyszących mu piosenek akompaniament przygotował Sławomir Zbysiński.
Pracownicy GOK, jak zwykle zadbali o piękny wystrój sali. Panie z Rady Sołeckiej i w/w stowarzyszenia zadbały o słodki poczęstunek. Nie zabrakło życzeń dla płci pięknej od męskiej części pracowników GOK.
W przerwie koncertu, mieszkańcy Laseczna uhonorowali dyplomem i bukietem kwiatów panią sołtys Emilię Skolmowską, za aktywną pracę na rzecz Laseczna.
Koncert prowadziła Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno.
Organizatorzy dziękują publiczności za liczne przybycie i zapraszają na kolejne imprezy organizowane w bieżącym roku.
Czytaj całość…
 
Wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni na musical Piotruś Pan
24.02.2016.
Zaproszenie  dziecka na spektakl muzyczny „Piotruś Pan” oryginalnym prezentem z  okazji „Dnia Dziecka”
            
W niedzielę 29 maja 2016r.  Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie  organizuje  rodzinny wyjazd  (rodzice  z dziećmi, dorośli) do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical "PIOTRUŚ PAN" w najnowszej technologii 3D.
Wyjazd nastąpi 29 maja 2016 o godz. 1100 z Iławy spod Urzędu Gminy  przez Stradomno, Laseczno i Ząbrowo.
Cena biletu i przejazdu autokarem 120 zł.  Dzieci, młodzież, emeryci , renciści i osoby z orzeczeniem z niepełnosprawności płacą 90 zł.
 
Zapisy do 15-03-2016r.  
tel.89 648 44 23


Plan wyjazdu:
1100 - wyjazd z Iławy przez Stradomno, Laseczno, Ząbrowo
1400-1600 - czas wolny(Skwer Kościuszki, Oceanarium, lody)
1600 - Odbiór biletów w teatrze
1700- ok. 1930- musical
2000 - wyjazd z Gdyni


W najnowocześniejszej technologii 3D tylko na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni!
Libretto musicalu zostało specjalnie przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, mistrza słowa, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”. Autorem muzyki jest Janusz Stokłosa, kompozytor, autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych (w tym do musicalu „Metro”, za którą został nominowany do broadwayowskiej nagrody Tony). Reżyserem spektaklu jest Janusz Józefowicz, aktor, reżyser i choreograf, dyrektor teatru Studio Buffo, pomysłodawca i reżyser musicalu „Metro”.
„Piotruś Pan” jest spektaklem familijnym wprowadzi widzów w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 3D będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Widzowie będą uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat dziecięcej wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie, zmierzymy się ze złowrogimi piratami, ogrzejemy się w kręgu indiańskich ognisk i odkryjemy nowe lądy.
 
Ferie z GOK
19.02.2016.
Czytaj całość… Ferie z GOK-iem dobiegły końca. Dzieci wróciły do szkół. Chętnie wspominają wydarzenia, w jakich uczestniczyły w trakcie ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie i jej filiach: w Ławicach, Rudzienicach, Siemianach, Ząbrowie.
Każda z bibliotek tętniła życiem, w każdej odbywały się interesujące zajęcia, które prowadzili cenieni artyści i fachowcy, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy wiedzy, zabawy. Wiele wydarzeń działo się na świeżym powietrzu (mimo braku śniegu i lodu), miało charakter sportowy.

W Lasecznie warsztaty rzeźbiarskie poprowadził pan Zbigniew Ochenkowski. Rzeźbiarz zapoznał uczestników z podstawowymi technikami i materiałami rzeźbiarskimi. Każdy z uczestników własnoręcznie wykonał rzeźby w korze i drewnie, które mógł zabrać na pamiątkę.
W Lasecznie zajęcia muzyczne prowadziła Agata Tecław. Pokazała uczestnikom afrykańskie instrumenty, uczyła na nich grać, a nawet stworzyła afrykański zespół muzyczny, do którego zaproszona została pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK w Lasecznie.

W Rudzienicach gościł zespół folklorystyczny Gosposie.
W Lasecznie i Rudzienicach zajęcia plastyczne prowadziła malarka, Agata Topolewska. W Ławicach, Lasecznie i Ząbrowie odbyły się warsztaty decoupage, które przygotowała pani Anna Rygalska-Koper. W Siemianach warsztaty decupage odbyły się pod kierunkiem pani Izabeli Soszki. W Ławicach pod okiem pani Cecylii Makiewicz dzieci wykonywały prace z gliny.

W Ząbrowie dzięki współpracy z paniami Edytą Lendzion oraz Marzeną Dybich z Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie, dzieci przeżyły „Kulinarny zawrót głowy”, czyli wyrabiały, wykrawały i piekły ciasteczka.
W Ławicach i Rudzienicach miało miejsce spotkanie z panią Komendant Straży Miejskiej w Iławie, Magdaleną Woś. Dzieci wysłuchały wykładu na temat bezpieczeństwa w ferie, poznały znaki drogowe oraz numery alarmowe. Pani Komendant rozdała dzieciom odblaski.

W Rudzienicach dzieci spotkały się z kominiarzem. Dowiedziały się m.in., jak zdobyć fach kominiarza, czym palić, a czym nie palić w piecach, jak podstępnym zabójcą jest czad. Uczestniczyły również w wyprawie do Izby Pruskiej, po której oprowadził ich historyk regionalista Henryk Plis.

W Siemianach gościli: pastor Krzysztof Kopacz, autorka książki pt. „Kocim Okiem” Nina Drej, a także zespół teatralny „Arlekin”, działający przy Iławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Aktorzy wystawili pastorałkę.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia literackie. W Siemianach dzieci czytały bajki z podziałem na role. W Ząbrowie książki z serii „Kasia i Grześ”, które pomagają dzieciom radzić sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach oraz pokazują pozytywny wzorzec dorosłego, który daje dziecku wsparcie i akceptację, i uczy wartości, dając własny przykład.
Były konkursy, zagadki umysłowe, szarady, ćwiczenia na spostrzegawczość, zajęcia na świeżym powietrzu, „szaleństwa” na placu zabaw, spacery do lasu.
Uczestnicy zajęć w Siemianach podziwiali piękno przyrody Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, dokarmiali ptaki i zwierzęta leśne.

Dzieci z Ławic udały się na miejscowy cmentarz, na groby rodziców noblisty Emila von Behrina: wyjście poprzedzone było zwiedzaniem Izby Pamięci Emila von Behringa.
W Rudzienicach i Siemianach zorganizowane zostały ogniska, na których dzieci piekły kiełbaski.
Odbyły się również zajęcia o charakterze sportowym. W Rudzienicach rozegrany został indywidualny i rodzinny turniej tenisa stołowego o Puchar ks. Adama Olszewskiego. Rozegrano również turniej szachowy o Puchar Dyrektora GOK w Lasecznie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i poprowadzić zajęcia.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 132 z 590
 
 
Popularne
Regulamin XXIV Konkursu Wielkanocnego- kliknij obrazek
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.