Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1310
Linki: 2
gości: 78075347
Strona główna
Advertisement

Festyn i dożynki parafialne w Woli Kamieńskiej
W dniu 28 sierpnia br. w Woli Kamieńskiej odbył się festyn  pn. „Po sąsiedzku”, połączony z dożynkami parafialnymi. Imprezę objął patronatem honorowym wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Organizatorami uroczystości byli: Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Wola Kamieńska parafia pw. Św. Andrzeja Boboli w Iławie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Wola Kamieńska i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.
Festyn rozpoczął się Mszą Św., która celebrował proboszcz w/w parafii Ks. Jarosław Hossa.
Po mszy uroczystą przemowę wygłosił wójt Krzysztof Harmaciński, który podkreślił ogromne znaczenie pracy w rolnictwie, życząc przy tym wszystkim rolnikom dalszych sukcesów i zdrowia, a wszystkim zebranym miłej zabawy.

W części artystycznej wystąpili: Jacek „Elvis” Dymek, który zaprezentował twórczość Presleya, olsztynecki zespół coverowy „Byle do przodu” w stylistyce rockowej i „Morawa”, folkowy zespół działający przy GOK Laseczno, który porwał publiczność do tańca.
Warto wspomnieć, że imprezie towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych animowane przez pracownika GOK Laseczno, darmowa grochówka dla wszystkich i na koniec zabawa taneczna przy muzyce DJ Viórka.
Czytaj całość…
 
Gminne Święto Rolnicze- Piekno, tradycja i rozwój wsi








Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski,
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i Rada Sołecka Sołectwa Stradomno zapraszają
w dniu 4 września 2021 r. na Gminne Święto Rolnicze pn. „Piękno, tradycja i rozwój wsi polskiej”

Kwota dofinansowania: 31 564,65 zł

Termin realizacji operacji: 1 kwietnia 2021 r. - 30 września 2021 r.

Tytuł operacji: "Piękno, tradycja i rozwój wsi polskiej”

Priorytet 6: Wspieranie włączenia społecznego, ograniczania ubóstwa i rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich

Cel 2: Podniesienie jakości realizacji Programu

Działanie 10 – Organizacja i udział w targach, wystawach tematycznych na rzecz prezentacji osiągnięć i promocji polskiej wsi w kraju i za granicą

Temat operacji:
 
Temat 1: Aktywizacja mieszkańców obszarów wiejskich w celu tworzenia partnerstw na rzecz realizacji projektów nakierowanych na rozwój tych obszarów, w skład których wchodzą przedstawiciele sektora publicznego, sektora prywatnego oraz organizacji pozarządowych

Temat 4: Upowszechnianie wiedzy w zakresie optymalizacji wykorzystywania przez mieszkańców obszarów wiejskich zasobów środowiska naturalnego 

Temat 8: Promocja jakości życia na wsi lub promocja wsi jako miejsca do życia i rozwoju zawodowego

Cel operacji:

Głównym celem zadania jest aktywizacja i integracja społeczności lokalnej, promowanie obszarów wiejskich jako miejsca pracy, wypoczynku oraz ukazania walorów kulturowych
i przyrodniczych wsi polskiej.
Aktywizacja i włączenie społeczne mieszkańców gminy Iława i powiatu iławskiego odbędzie się poprzez następujące działania: targi sprzętu rolniczego i gospodarstwa domowego; wystawę zabytkowych maszyn rolniczych i sprzętu domowego - wystawie będzie towarzyszył pokaz dawnych prac domowych z wykorzystaniem zabytkowego sprzętu domowego (przędzenie wełny, pranie na tarze, prasowanie odzieży, młócenie i mielenie zboża); konkurs wieńców dożynkowych, spośród których zostanie wyłoniony wieniec reprezentujący gminę Iława na Dożynkach Wojewódzkich; biesiada polska w dawnym stylu, która będzie znakomitą okazją do upowszechniania folkloru i tradycji związanej z wsią. Zostanie zaprezentowany program artystyczny w wykonaniu zespołów ludowych działających przy GOK Laseczno; konkurs plastyczny skierowany do dzieci, młodzieży i osób dorosłych pn. „Uroki wsi polskiej”; konkurs na najpiękniejszą zagrodę wiejską; konkurs wiedzy promującym ochronę środowiska naturalnego. Społeczność lokalna poprzez udział w w/w działaniach nabędzie wiedzę i umiejętności, dzięki którym uwierzy we własne możliwości,
co pozwoli osobom bezrobotnym odnaleźć się na rynku pracy, a w konsekwencji przyczyni się do redukcji ubóstwa na terenach wiejskich.

Udział mieszkańców gminy Iława  i powiatu iławskiego w konkursie wiedzy promującym ochronę środowiska naturalnego pogłębi wiedzę w zakresie wykorzystania obszarów wiejskich i zasobów środowiska naturalnego bez naruszania jego ekosystemu. Zdobyta wiedza na temat rozwoju obszarów wiejskich i środowiska naturalnego wpłynie na decyzje młodych ludzi odnośnie pozostania na wsi i realizowania planów zarówno życiowych, jak
i zawodowych związanych ze wsią.

Efektem będzie wzmocnienie poczucia tożsamości i przynależności do grupy społecznej, integracja lokalnej społeczności, podtrzymywanie tradycji, promocja życia na wsi.
 
Efekty realizacji operacji:

 Efektem zrealizowanej operacji będzie zaktywizowanie i zintegrowanie mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego poprzez udział w zadaniu. 
W wyniku realizacji operacji wzrośnie świadomość na temat poprawy warunków życia na wsi, na który ma wpływ m.in. nowoczesny sprzęt używany zarówno w pracach polowych, gospodarskich, jaki i w gospodarstwie domowym.  Nowoczesny sprzęt wprowadza również nowe funkcje, które poprawiają warunki pracy i życia rodzin żyjących na wsi.
 
Formy realizacji operacji:

Impreza plenerowa "Piękno, tradycja i rozwój wsi polskiej"

Konkurs:
Konkurs wieńców dożynkowych

Konkurs plastyczny pn. „Uroki wsi polskiej”

Konkurs na najpiękniejszą zagrodę wiejską

Konkurs wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego

 
Festiwal Pieśni Ekumenicznej i dożynki parafialne w Lasecznie
W dniu 28 września 2021 r, w Lasecznie odbył się Festiwal Pieśni Ekumenicznej i dożynki parafialne. Imprezę pod patronatem wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego zorganizowali wspólnie: sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Laseczno, parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno i OSP Laseczno.
Uroczystość rozpoczęła Msza Św., którą celebrował proboszcz tutejszej parafii ksiądz Piotr Kliczkowski. Mszę uświetnił zaproszony na festiwal renomowany zespół Iława Gospel Singers pod muzycznym kierownictwem Michała Wróblewskiego.
Gości imprezy przywitała dyrektor GOK Grażyna Piękos i zaprosiła na scenę przedstawicieli władz samorządowych: z-cę wójta gminy Iława Andrzeja Bracha, Przewodniczącego Rady gminy Iława Romana Piotrkowskiego i sołtys Laseczna Emilię Skolmowską.
Gminny Ośrodek Kultury przy wsparciu mieszkańców Sołectwa Laseczno zadbał o stronę artystyczną i techniczną imprezy: scena, organizacja widowni, reklama, gry i zabawy animacyjne prowadzone przez zaproszonego animatora Grażynę Skrzyniarz z Ząbrowa oraz zaproszenie wykonawców: Małgorzaty Kanieckiej z Susza, która wystąpiła z towarzyszeniem swojego zespołu i gwiazdy tegorocznego festiwalu, wspomnianego już utytułowanego i renomowanego zespołu „Iława Gospel Singers”, w którego wykonaniu publiczność usłyszała utwory gospel w nowoczesnych aranżacjach. Warto dodać, że IGS w tym roku po raz kolejny uświetnił swoją muzyką Mszę jazzową, podczas festiwalu „Złota Tarka” w Iławie i dał koncert, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności (zespół bisował).

Po części artystycznej organizatorzy przygotowali sporo atrakcji : darmowy park zabaw dla dzieci i poczęstunek w postaci tradycyjnej grochówki, swojskie jadło i biesiadę z zespołem „Maxel Live”.
Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie i udział parafian zarówno we mszy dożynkowej, jak i festiwalu, a także różnorodność atrakcji zaproponowanych przez organizatorów, imprezę można uznać za bardzo udaną.
Czytaj całość…
 
Dzieci Ziemi Iławskiej nagrywały w Radio Olsztyn
W dniu 2 sierpnia 2021r., dziecięcy zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”, działający przy GOK Laseczno pod kierunkiem dyrektor Grażyny Piękos wyjechał do Olsztyna, by dokonać nagrań w Radio Olsztyn, w znanym i cenionym studiu, którego realizatorem był utytułowany zdobywca złotych płyt Ryszard Szmit. On też nagrał piosenki naszego dziecięcego zespołu.
Zespół zarejestrował trzy utwory: warmińską melodię ludową „Pofajdok”, oraz „Zbieramy żytko” i „Laseczniankę”, autorstwa Grażyny Piękos. Akompaniował akordeonista - Jerzy Piotrowski, który jest autorem akompaniamentów.
Dzieci wcześniej brały udział w warsztatach folklorystycznych i to przygotowanie spowodowało, że nagranie w radio udało się już w pierwszym podejściu.
Nagrania były częścią nagrody (III miejsce), jaką „Dzieci Ziemi Iławskiej” zdobyły w konkursie „Jawor”, którego finał odbył się w tym roku w Jezioranach.
Nagrane utwory zostaną zamieszczone na płycie, a informacja o zespole i konkursie w okolicznościowym wydawnictwie.
Po pracy w studio zespół miał profesjonalną sesję zdjęciową na terenie parku okalającego olsztyńską rozgłośnię.
W nagrodę dzieci pojechały do McDonald's.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 127 - 132 z 988
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs Muzycznych Talentów-Siemiany 2024-kliknij grafikę, by pobrać
 
 
 
© 2024 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.