Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 873
Linki: 2
gości: 4825803
Strona główna
Advertisement
 

Gminny Turniej Sołectw i Dni Rodziny w Gałdowie
17.05.2016.
Czytaj całość…15 maja br. w Gałdowie odbyła się podwójna impreza: "Gminny Turniej Sołectw" oraz piknik pn. "Dni Rodziny". W części artystycznej, obok gospodarzy zaprezentowały się nasze zespoły i soliści: zespół folklorystyczny "Gosposie" i dziecięcy zespół folklorystyczny "Dzieci Ziemi Iławskiej", grupa wokalna "Poranek", Anna Kurowska oraz w duecie wokalnym wystąpiły Sylwia Jabłońska i Grażyna Piękos- dyrektor GOK Laseczno. Animatorzy GOK Laseczno przeprowadzili zabawy ruchowe dla dzieci przy dźwiękach żywej muzyki. GOK zadbał też o nagłośnienie obu imprez.
Czytaj całość…
 
2 maja święto flagi państwowej- patriotyczna prezentacja w Rudzienicach
29.04.2016.
Czytaj całość…29 kwietnia br. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował we współpracy z SSP Rudzienice i Radą Sołecką Rudzienic spotkanie poświęcone symbolom narodowym pn. "Symbole Narodowe", w związku z nadchodzącym Świętem Konstytucji 3 Maja oraz Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Dyrektor GOK uroczyście powitała gości, a wśród nich wystepującego w imieniu wójta Andrzeja Bracha, dyrektor SSP Rudzienice Urszulę Solis, radną  gminy Iława Zofię Fota, sołtysa wsi Rudzienice Zbigniewa Osasiuka, zebranych nauczycieli i młodzież. W dalszej części odbyły się trzy prelekcje nt. Flagi państwowej, Godła i Hymnu, które przedstawili Damian Mierzwiński i Grażyna Piękos.Prelekcje były wspomagane prezentacją multimedialną oraz nagraniami audio. Publiczność wzięła udział w odśpiewaniu fragmentów "Roty", "Mazurka Dąbrowskiego", "Mazura 3 Maja"piosenki "Tu wszędzie jest moja ojczyzna". Wysłuchała też "Bogurodzicy" i "Gaude Mater Polonia". Następnie wystąpiły dzieci i młodzież z rudzienickiej szkoły w programie słowno-muzycznym. Akompaniował im Stanisław Kowalkowski.Na zakończenie odbył się quiz tematycznych dla dziesięciu chętnych uczestników. Młodzież popisała się świetną pamięcią i nie miała najmniejszych problemów z odpowiedziami. GOK ufundował słodkie nagrody ! Spotkanie było ciekawą lekcją patriotyzmu dla wszystkich zebranych.
O stronę techniczną [nagłośnienie, prezentacja multimedialna, scena i widownia] zadbali instruktorzy GOK Laseczno.
Czytaj całość…
 
Morawa w Olsztynie
25.04.2016.
Czytaj całość…W dn. 24-go kwietnia br. zespół folkowy "Morawa" zaprezentował się w Olsztynie na VIII Wiosennych Targach Ogrodniczych pod poetycką nazwą "Pamiętajcie o ogrodach". Licznie zgromadzona publiczność, której liczebność rosła z każdą kolejną piosenką wysłuchała tradycyjnego repertuaru zespołu oraz nowych opracowań. Najbliższy koncert zespołu planowany jest w Lasecznie, 14-go maja br. Zanim to jednak nastąpi, "Morawa" zaprezentuje się publiczności w Estonii.
Czytaj całość…
 
Chłopi w Teatrze Muzycznym w Gdyni
25.04.2016.
Czytaj całość…W dn. 23-go kwietnia br. grupa mieszkańców gminy Iława, miasta Iława oraz powiatu iławskiego wzięła udział w musicalu pt. "Chłopi", który w gdyńskim Teatrze Muzycznym wyreżyserował Wojciech Koscielniak. Spektakl był pierwszą adaptacją musicalową powieści Władysława Reymonta pod tym samym tytułem. Przedstawienie mozna zaliczyć do klasy międzynarodowej pod każdym względem. Światło, dźwięk, muzyka, taniec i w końcu gra aktorska- wszystko to było najwyższych lotów. Taką też opinię wyrazili widzowie zaproszeni do Gdyni przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Niebawem, bo 29-go maja br. pojawi się nowa okazja, by odwiedzić teatr im. D.Baduszkowej. Będzie to spektakl pt. "Piotruś Pan" w technologii 3D, adresowany do widzów "od 8-go roku życia wzwyż".

Jak informuje teatr- do końca wystawiania  "Piotrusia Pana" wykupiono już wszystkie bilety. W GOK Laseczno pozostało jeszcze kilka biletów zarezerwowanych wcześniej, więc zainteresowane osoby prosimy o pośpiech, bo szykuje się kolejna rewelacja.
Link do recenzji sztuki: kliknij

Bilety można zamawiać pod nr tel. 89 648 44 23.
Czytaj całość…
 
Dzieci Ziemi Iławskiej w iławskim kinoteatrze
22.04.2016.
Czytaj całość…W dniu 22- go kwietnia 2016, nasz folklorystyczny zespół "Dzieci Ziemi Iławskiej" wystąpił podczas Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Turystycznej, który był zorganizowany w iławskim kinoteatrze "Pasja". Młodzi artyści  pod kierunkiem Grażyny Piękos i z akompaniamentem akordeonowym Jerzego E. Piotrowskiego zatańczyli i zaśpiewali cztery utwory ludowe: "Zajączek", 'Szewc", "A w niedzielę raniusieńko" i "W moim ogródeczku". Koncert został ciepło przyjęty przez uczestników i gości przeglądu.Warto nadmienić, że zespół istnieje już sześć lat, a w w/w koncercie wystąpiła trzecia, najmłodsza generacja członków "Dzieci Ziemi Iławskiej".
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 114 z 581
 
 
Popularne
Gościmy
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.