Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 961
Linki: 2
gości: 6092835
Strona główna
Advertisement

Zapraszamy na Rajd Rowerowy Szlakiem Napoleońskim
14.06.2017.
Logo Działaj Lokalnie
Rada Sołecka wsi Siemiany
i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zapraszają wszystkie osoby (dzieci, młodzież i dorosłych) do wzięcia udziału 
w REKREACYJNYM  RAJDZIE  ROWEROWYM  pn. "Szlakiem napoleońskim". Trasa rajdu będzie prowadziła z Szymbarka do Siemian. 
Uczestnicy po drodze odwiedzą m.in. zamek w Szymbarku, zaginioną osadę Solniki oraz leśniczówkę Szwalewo. To nie koniec atrakcji ! W Siemianach na rowerzystów czekać będzie wystawa starych, zabytkowych pojazdów, 
a wieczorem koncerty muzyki szantowej i bluesowej.
Ilość uczestników rajdu ograniczona - 50 osób.
Termin rajdu: 2 lipca 2017 (niedziela)
Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 26 czerwca 2017 r. zgodnie z regulaminem rajdu.
Nie zabraknie nagród! Wśród uczestników rajdu zostanie wylosowany rower! Mile widziane całe rodziny, dla których organizatorzy przygotują atrakcyjny upominek. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę.

Zapraszamy!

Do pobrania:

1. Regulamin rajdu
2. Formularz zgłoszenia uczestnika
3. Zgoda rodzica- dla osób niepełnoletnich


Plakat rajdu:
 
   

 
W Siemianach uczczono pamięć o Edwardzie Stachurze
13.06.2017.
W piątek, 9 czerwca w przystani „Kurka Wodna” w Siemianach odbyła się pierwsza edycja „Stachuriady”. Spotkanie miało związek z 80-tą rocznicą urodzin Edwarda Stachury. Organizatorami wydarzenia byli: GOK Laseczno wraz z wszystkimi bibliotekami z terenu Gminy Iława. Inicjatorem wydarzenia i jednocześnie gospodarzem imprezy była Grażyna Piękos – dyrektor GOK Laseczno. Na początku spotkania wszystkich zebranych przywitał Krzysztof Harmaciński – wójt gminy Iława, który pochwalił inicjatywę oraz podkreślił fakt, że jest ona mocno związana z regionem gminy Iława – ze względu na osobiste związki Edwarda Stachury, chociażby z Siemianami. Następnie głos zabrali: Wiesław Niesiobędzki – historyk i znawca regionu, który opowiedział o swoich spotkaniach z Edwardem Stachurą oraz Wiesław Paszta – reportażysta współpracujący m.in. z Polskim Radiem. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć prezentację przygotowaną przez Wojciecha Zielińskiego 
z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzienicach, a także wysłuchać recytacji wiersza Edwarda Stachury pt. „Czas płynie i zabija rany” – w wykonaniu Oktawii Alickiej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lasecznie. Następnie odbyła się część artystyczna, która obejmowała występy konkursowe muzyków. Młodzi artyści zaprezentowali własną interpretację utworów Edwarda Stachury. Imprezie towarzyszyła również pokonkursowa wystawa prac plastycznych będących interpretacją wybranego wiersza poety.
Na zakończenie imprezy publiczność „Stachuriady” miała możliwość wysłuchania koncertu poetyckiego w wykonaniu zespołu „Grasz – Band” (GOK Laseczno). Organizatorzy zatroszczyli się również o coś dla ciała. Publiczność oraz wykonawcy mieli okazję wziąć udział we wspólnym grillowaniu oraz skosztować pysznych ciast domowej roboty przygotowanych przez: panią Czesławę Piotrowską  (mieszkankę Iławy) oraz Agnieszkę Śmigielską i Zofię Chomkę (pracownice bibliotek z gminy Iława). Dodatkowo, dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej z Iławy – każdy otrzymał pamiątkowe buttony z wizerunkiem Edwarda Stachury.

Jury oceniające konkurs przyznało nagrody najlepszym wykonawcom:

1. Dominika Komosińska – utwory: „Jak”; „Blues o czwartej nad ranem”
2. Zespół End – Bench – utwory: „Jak”; „Idź dalej”
3. Anna Kurowska – utwory: „Piosenka dla juniora i jego gitary”
Nagrodzeni zostali również autorzy prac plastycznych:
1. Michalina Koszyńska (Lubawa)
2. Zuzanna Biedrzycka (Iława)
3. Joanna Kudyba (Iława); Julia Śliżewska (SG Ząbrowo)

Wyróżnienia: Marta Wysocka; Martyna Makowska; Alicja Kulpa – SG Ząbrowo

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji 
I Stachuriady.
Czytaj całość…
 
Gminne Obchody Dnia Dziecka w Wikielcu
06.06.2017.
To już stały punkt w kalendarzu imprez gminy Iława - na boisku sportowym w Wikielcu swoje święto znów obchodziło dzisiaj prawie pół tysiąca dzieci. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III przyjechali wraz z opiekunami ze szkół z terenu gminy.
Wydarzenie odbyło się już po raz drugi, a główny organizator, Gmina Iława, zapewnia, że dziecięce święto będzie kontynuowane.
Na gości imprezy z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na boisku GKS-u Wikielec czekało dzisiaj wiele atrakcji, w tym konkursy sportowe przygotowane przez nauczycieli oraz animatorów orlika w Wikielcu, miniturniej piłkarski oraz występy artystyczne przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.
Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali wolontariusze z Oddziału Rejonowego PCK z Iławy, w organizacji imprezy Gminę Iława wsparł współorganizator - GOK w Lasecznie oraz sponsorzy: firma Rolimpex Iława, która zapewniła dzieciom słodkie niespodzianki, firma Usługi Budowlane Mariusza Jajkowskiego oraz przedsiębiorstwo Auto Serwis Sadek.
Czytaj całość…
 
Dzień Dziecka w Szymbarku
06.06.2017.
1 czerwca w Szymbarku odbyły się obchody Dnia Dziecka. W spotkaniu wzięła udział liczna grupa dzieci wraz z rodzicami. Organizatorem imprezy była Rada Sołecka 
z Szymbarka i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Wszystkich zebranych przywitała Bożena Majewska – sołtys Szymbarka, natomiast oficjalnego otwarcia zabawy dokonała Grażyna Piękos – dyrektor GOK Laseczno. Obie Panie złożyły dzieciom serdeczne życzenia 
z okazji ich święta. Uczestnicy Dnia Dziecka mieli okazję wziąć udział w różnych zabawach oraz konkurencjach sportowych, które przygotowali i prowadzili pracownicy GOK-u: Oktawia Alicka, Agnieszka Śmigielska oraz Sławomir Ćwikliński. Nie zabrakło również tradycyjnego malowania twarzy. Pani sołtys Bożena Majewska wraz z Radą Sołecką przygotowały dla wszystkich uczestników spotkania pyszny poczęstunek w postaci różnych smakołyków. Sporo radości przyniosło wspólne smażenie kiełbasek przy ognisku. O oprawę muzyczną zadbał Jerzy Piotrowski z Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Słoneczna pogoda oraz dobre humory sprawiły, że impreza należała do udanych. Dodajmy, że świetlica wiejska w Szymbarku jest miejscem cyklicznych spotkań dzieci i młodzieży. Warsztaty prowadzą pracownicy GOK-u. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od 17.00 do 19.00.
Czytaj całość…
 
Jarmark Ludowy w Rudzienicach
06.06.2017.
W ubiegłą niedzielę, 4 czerwca pod patronatem Wójta Gminy Iława odbył się kolejny Jarmark Ludowy w Rudzienicach. Organizatorami Jarmarku byli: Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, sołtys i rada sołecka wsi Rudzienice, Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Rudzienicach oraz OSP w Rudzienicach.
Przybyłych gości powitał wójt Krzysztof Harmaciński. Całą imprezę prowadziła Grażyna Piękos – dyrektor GOK Laseczno. Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na występy artystyczne. Wystąpiły dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej z Rudzienic, zespół „Gosposie” oraz zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej”(oba zespoły działają przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie). Można było usłyszeć również rytmy bluesowo – rockowe. To wszystko za sprawą zespołu „Bluszcz” z Lubawy. Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo „Never”.
Dużą atrakcją dla przybyłych na jarmark był koncert kameralny olsztyńskiego zespołu „Pro Musica Aniqua”, który odbył się w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rudzienicach.
O oprawę artystyczną, wystawców oraz nagłośnienie zadbali pracownicy GOK Laseczno.
Dodatkowo podczas jarmarku odbyły się degustacje potraw, kiermasz rękodzieła, konkursy rodzinne oraz wiele innych gier i zabaw rekreacyjnych. Najmłodsi uczestnicy tradycyjnie mogli skorzystać ze stoiska, na którym pracownicy GOK-u malowali twarze.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 109 - 114 z 657
 
 
Popularne
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.