Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1061
Linki: 2
gości: 8627968
Strona główna
Advertisement

Chłopcy i dziewczęta czczą majowe święta w Gałdowie PDF Drukuj Email
06.05.2019.
We wtorek 30.04.2019 w przeddzień majowych świąt - Święta Pracy, Święta Flagi, Konstytucji 3 Maja Gminny Ośrodek Kultury wraz ze Szkołą Podstawową w Gałdowie im. mjr Henryka Dobrzańskiego “Hubala” przygotował uroczystość pn. ,,Chłopcy i dziewczęta czczą majowe święta" skierowaną do dzieci i młodzieży, mieszkańców Gałdowa i okolic. Gości przywitały: dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Grażyna Piękos i dyrektor szkoły podstawowej w Gałdowie Anna Lewandowska. Głos zabrali również przybyli goście: w-ce wójt gminy Iława Andrzej Brach, radny Gminy Iława Aleksander Konecki, sołtys Gałdowa  Jan Olejnik.
Odbyły się również prelekcje wspomagane prezentacją multimedialną na temat symboli Państwa Polskiego. Przedstawili je pracownicy GOK-u: o historii polskiego godła opowiadała Oktawia Laskowska, która w słowach skierowanych do dzieci i młodzieży zwróciła uwagę na ogromne znaczenie omawianego symbolu. Na temat flagi państwowej prelekcje prowadził Jerzy E. Piotrowski, a o wartości i historii Polskich pieśni hymnicznych prezentację poprowadziła dyrektor GOK Laseczno pani Grażyna Piękos. W trakcie prezentacji uczestnicy mieli okazję usłyszeć fragmenty pierwszych hymnów takich jak ,,Gaude Mater Polonia", ,,Bogurodzica", ale również odśpiewać fragment pieśni hymnicznej ,, Witaj majowa jutrzenko" i ,,Boże cos Polskę" Prezentacje miały na celu przybliżenie uczestnikom symboli Państwowych, jakimi są godło, flaga i hymn państwowy.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gałdowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przy akompaniamencie pana Sławomira Zbysińskiego o patronie szkoły mjr Henryku Dobrzańskim “Hubalu” pn. ,,Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać". Odbył się również konkurs poezji patriotycznej i prezentacja napisanych przez młodzież wierszy o tej tematyce. Uczestnicy przy wsparciu swoich nauczycieli drużynowo wzięli udział w malowaniu pejzażu, a w trakcie tego konkursu odbył się mini koncert zaprezentowany przez pracowników GOK Laseczno. Na zakończenie imprezy odbyła się dyskoteka dla dzieci i młodzieży. O stronę techniczną [nagłośnienie, prezentacja multimedialna] zadbali instruktorzy GOK Laseczno. Organizatorzy dziękują dyrektor Annie Lewandowskiej za miłą atmosferę i dobre przyjęcie.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs plastyczny pn. Najpiękniejsza- kliknij grafikę, by pobrać plik pdf
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.