Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 974
Linki: 2
gości: 6507488
Strona główna
Advertisement

Dożynki Gminne w Dziarnach PDF Drukuj Email
06.09.2018.
2 września 2018 r. , w Dziarnach odbyły się tradycyjne Dożynki Gminne. Pogoda dopisała organizatorom i na boisku sołeckim pojawiło się wielu mieszkańców Dziarn, rolników oraz licznie przybyłych gości. Na uroczystości pojawili się m.in.: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Posłanka na Sejm RP Elżbieta Gelert, Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego Michał Młotek. Na dożynkach pojawili się również przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni miejscy i powiatowi, radni i sołtysi Gminy Iława, księża, lokalni działacze. Starostami dożynek byli Krystyna Jesionek i Henryk Stawicki.

Dożynki rozpoczęły się od polowej mszy świętej, po której zostały poświęcone wieńce dożynkowe. Oprawę muzyczną mszy świętej zapewnił "Chór Męski- schola animująca śpiew liturgiczny", działający przy kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata. Licznie przybyłych na Święto Plonów gości powitał Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Sołtys sołectwa Dziarny Jan Zieliński. Włodarz gminy w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę. Głos zabrali również zaproszeni goście: Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Sławomir Sadowski, Posłanka na Sejm RP Elżbieta Gelert, Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Burmistrz miasta Iławy Adam Żyliński, Sekretarz miasta Olsztyn Stanisław Gorczyca. List od Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego odczytał Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Jarosław Sarnowski. Krótkie przemówienie wygłosił również przebywający z wizytą w naszej gminie Mer Gminy Pagegiai z Litwy Virginijus Komskis. Następnie przyszedł czas na wręczanie odznaczeń i statuetek wyróżniajacym się rolnikom. Specjalne statuetki za bardzo dobrą współpracę z Gminą Iława otrzymali: Radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk oraz Piotr Jaskulski były Prezes Spółdzielni Rolniczo-Usługowo-Handlowej w Rudzienicach.

Podczas Dożynek odbyły się również konkursy na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” i na „Najładniejszą posesję sołectwa Dziarny”. Do konkursu „wieńcowego” zgłosiło się 19 sołectw i OSP w Gromotach.


Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie w Dziarnach zaprezentowali się kolejno: zespoły działające przy GOK Laseczno -  Dzieci Ziemi Iławskiej, Gosposie, Morawa, dalej aktor Teatru Muzycznego w Gdyni i wykładowca stepu na Akademii Muzycznej w Gdańsku Karol Drzewoszewski, zespół Kaczki z Nowej Paczki z Olsztyna oraz gwiazda wieczoru, bydgoski zespół Żuki.

W trakcie Dożynek nastąpiło również uroczyste wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców I Fiesty Balonowej o Puchar Wójta Gminy Iława.
Nie zapomniano również o najmłodszych uczestnikach dożynek. Był zamek dmuchany, przejażdżki na kucyku, trampoliny i wiele innych atrakcji. Specjalnie dla dzieci odbył się także konkurs ekologiczny, podczas którego sprawdzana była wiedza najmłodszych o ekologii. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą znajomością tematu za co otrzymali drobne upominki.
Atrakcją tegorocznych dożynek był pokaz lotów balonów, uczestniczących w I Fieście Balonowej o Puchar Wójta Gminy Iława.
Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos.
W czasie zabawy przygrywał zespół EFEKT z Susza.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dożynek oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc.
Organizatorami Dożynek Gminnych byli: Gmina Iława, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Dziarny oraz GOK Laseczno, który zapewnił scenę i jej wystrój oraz nagłośnienie.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin Konkursów- Dni Rodziny Gałdowo- kliknij obraz by pobrać regulamin
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.