Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 985
Linki: 2
gości: 6995401
Strona główna
Advertisement

XIII Festiwal Nad Jeziorakiem zakończony sukcesem PDF Drukuj Email
24.07.2018.
XIII Festiwal „Nad Jeziorakiem” Siemiany 2018
już za nami!
W tym roku w nowej scenerii przebudowanego amfiteatru zaprezentowało się wielu artystów scen polskich.
 20 lipca  wystąpił laureat ubiegłorocznego Konkursu Młodych Talentów, Michał Wróblewski, z mini-recitalem, na który złożyły się autorskie utwory. Następnie publiczność miała okazję wysłuchać popularnych melodii w wykonaniu zespołu akordeonistów z zaprzyjaźnionej gminy Kose z Estonii. W programie związanym ze Stuleciem Niepodległości Polski, w którym znalazły się popularne utwory Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Sikorowskiego, Marka Grechuty  i innych twórców, zaprezentował się zespół Grasz-Band działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie. Publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania utworów wybranych z szerokiego wachlarza najbardziej popularnych piosenek polskich.

Gwiazdą piątkowego spotkania z siemiańską publicznością była znakomita Ania Dąbrowska, która skupiła pod sceną wielu swoich wielbicieli.
Do późnych godzin wieczornych bawił publiczność kabaret „Ciach”.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się od Konkursu Muzycznych Talentów. Grand Prix konkursu otrzymał zespół „KAMENA” w składzie Anna Pawlak, Anna Gęstwicka, Aleksandra Gałan, który miał możliwość ponownego wystąpienia przed szeroką publicznością na wieczornej gali. Pierwsze miejsce zdobyła Daria Dąbkowska. Wyróżnienia otrzymali Aleksandra Lewicka i Wojciech Wajc. Gospodarzem wieczoru była charyzmatyczna i niezwykle porywająca publiczność Ewa Błachnio, która zabawiała widownię między kolejnymi koncertami. Tradycyjnie na festiwalu wystąpił zespół Czerwony Tulipan.
Z wielkim aplauzem publiczność przyjęła koncert Ani Rusowicz z zespołem, która przywołała na scenie (zarówno stylizacją jak i muzyką) atmosferę lat 60. i 70.
Na siemiańskiej scenie wystąpiła również Ewa Błachnio z Muzikantami, która oprócz błyskotliwej konferansjerki dała się poznać jako sprawna wokalistka.
Prawdziwą furorę zrobił zespół De Mono, który swoim koncertem połączył pokolenia. Sztandarowe utwory zespołu śpiewali zarówno młodzi jak i starsi słuchacze. Rozśpiewana publiczność nie pozwalała muzykom opuścić sceny, wywołując kolejny bis.
Na zakończenie tegorocznej edycji Festiwalu „Nad Jeziorakiem” w Siemianach dużą dawkę dobrego humoru przekazał Kabaret Młodych Panów, rozśmieszając do rozpuku najbardziej zagorzałych i wytrwałych wielbicieli tego gatunku.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe Festiwalu, dzięki którym tegoroczna edycja mogła być zorganizowana na, zdaniem odbiorców Festiwalu, wysokim poziomie.

Głównym organizatorem XIII Festiwalu „Nad Jeziorakiem” w Siemianach był Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i Urząd Gminy Iława, pod patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin i karta zgłoszenia: Spotkania z folklorem 2019. Kliknij obraz, by pobrac plik.
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.