Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 980
Linki: 2
gości: 6676727
Strona główna
Advertisement

XL Jarmark Ludowy w Rudzienicach PDF Drukuj Email
09.06.2018.

W niedzielę 3-go czerwca br. w Rudzienicach  odbył się 40-ty Jubileuszowy Jarmark Ludowy  pod patronatem Wójta Gminy Iława. Organizatorami Jarmarku byli: sołtys Zbigniew Osasiuk i Rada Sołecka wsi Rudzienice, Towarzystwo Ziemi Rudzinieckiej, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Szkoła Podstawowa w Rudzienicach oraz OSP Rudzienice i klub piłkarski „Czarni”.

Punktualnie o 14.00 przybyłych gości powitała dyrektor GOK Grażyna Piękos, która następnie zaprosiła na scenę włodarza gminy, wójta Krzysztofa Harmacińskiego, który wręczył pamiątkowe dyplomy i kubki.

Na scenie pojawił się też prezes Towarzystwa Ziemi Rudzienickiej pan  Henryk Plis.

  Wśród wielu atrakcji znalazły się: Turniej Piłkarski o Puchar Ziemi Rudzinieckiej, mecz piłkarski „Żonaci-Kawalerowie”. Nie zabrakło również występów artystycznych. Wystąpili uczniowie  ze Szkoły Podstawowej w  Rudzienicach i Franciszkowie, pod kierunkiem Stanisława Kowalkowskiego,  zespół „Gosposie”, zespół rodziny Kowalkowskich w ramach I Przeglądu Rodzin Muzykujących i zespół „Grasz Band” działający przy GOK Laseczno. Gwiazdą imprezy był pochodzący z Biskupca Pomorskiego  rockowo-bluesowy zespół  „CI-HO”. Dużą atrakcją imprezy okazał się pokaz wschodniej sztuki walki i samoobrony Aikido, zorganizowany przez iławską grupę aikido Mariusza Brzozowskiego.

  Dodatkowo podczas jarmarku obecni byli  wystawcy  rękodzieła. Dla publiczności zorganizowano też ogródki piwne i  mały hipodrom z kucykami dla uciech najmłodszych. W czasie jarmarku odbyły się konkursy rodzinne oraz wiele  gier i zabaw rekreacyjnych, prowadzonych przez instruktorów GOK.

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie jak zwykle zapewnił scenę i nagłośnienie imprezy. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin konkursu "Stachuriada 2019"
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.