Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 969
Linki: 2
gości: 6363372
Strona główna arrow Aktualności arrow Wspomnienia z ferii zimowych
Advertisement

Wspomnienia z ferii zimowych PDF Drukuj Email
15.02.2018.
Ferie zimowe minęły, lecz pozostały piękne wspomnienia atrakcji przygotowanych  przez GOK  w Lasecznie oraz gminne biblioteki: w Ławicach, w Siemianach, w Ząbrowie i w Rudzienicach.
W tym roku naszą gminę odwiedzili artyści z teatru Edu-Artis z Krakowa z trzema ciekawymi przedstawieniami wystawianymi w Rudzienicach (przedstawienie pt. „Tajemnica starej szafy”), Frednowach („Witajcie w naszej bajce”) oraz Franciszkowie („ Plastusiowe opowieści”). Spektaklom towarzyszyły gry i zabawy poprowadzone przez Dyrektor Grażynę Piękos oraz Oktawię Laskowską, instruktora GOK.
Wspólnym działaniem bibliotek był wyjazd dzieci z całej gminy do Siemian w celu odwiedzenia „Stajni Koni Wyjątkowych”. Biblioteka w Ławicach zorganizowała  wyjazd do Kuźni Talentów pana Marka Kałuży w Iławie.  Ponadto każda z bibliotek zorganizowała spotkania z ciekawymi ludźmi np. w Siemianach gościł pan Remigiusz Sobociński, Rudzienice odwiedzili policjanci z pogadanką „Jak bezpiecznie spędzić ferie” oraz ratownicy WOPR, którzy byli również w Lasecznie. W Ząbrowie pokaz pierwszej pomocy przeprowadzili ochotnicy OSP Ząbrowo. Podczas ferii w bibliotekach można było także wziąć udział w różnorodnych zajęciach plastycznych prowadzonych m.in. przez Panią Dorotę Gerczak. Tematem zajęć było tworzenie pięknych zakładek do książek lub zabawa piaskiem kinetycznym. Nie zabrakło też zajęć z dekorowania szklanych naczyń metodą decoupage oraz quillingu. W Lasecznie odbyły się warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy wykonali własnoręcznie instrumenty muzyczne oraz mieli możliwość zagrania na skrzypcach i pianinie. Czas w bibliotekach można było spędzić również aktywnie biorąc udział w turniejach tenisa stołowego i gry w piłkarzyki. Nie zabrakło też wyjść na świeże powietrze, gdzie chodzono karmić dzikie ptaki i cieszyć się zimową aurą (niestety tylko w pierwszym tygodniu ferii). Zwieńczeniem beztroskiego czasu wolnego był bal karnawałowy w GOK w Lasecznie. Wzięły w nim udział dzieci z całej gminy i nie tylko. Wspólną zabawę taneczną oraz liczne konkursy towarzyszące balowi zwieńczył konkurs na najlepsze przebranie oraz poczęstunek tortem.
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury bardzo dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzaniu zajęć podczas ferii i zaprasza do dalszej współpracy.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.