Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 969
Linki: 2
gości: 6370582
Strona główna
Advertisement

W Lasecznie zaśpiewali Bogu na chwałę PDF Drukuj Email
01.06.2017.
W niedzielę, 28 maja, w Lasecznie odbył się Festiwal Pieśni i Piosenki Ekumenicznej pn. ”Śpiewajmy Panu”. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz parafia p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie z księdzem Jarosławem Grudziążem na czele, który wykazał ogromne zaangażowanie w przygotowanie Festiwalu. Imprezę poprzedziły występy artystyczne związane z obchodami Dnia Matki. Ne scenie wiersze zaprezentowali uczniowie ze szkół: w Lasecznie i Ząbrowie (Zuzanna Kozakiewicz, Sandra Kosińska, Paulina Bojanowska i Wiktor Puciński z SSP w Lasecznie  oraz Julia Śliżewska i Malwina Makowska z SG w Ząbrowie). Następnie usłyszeć można było zespół „Poranek” z Ząbrowa, który wykonał utwór:, „Gdy żegnałem Cię Matko ukochana”.  
Do tegorocznej edycji Festiwalu zgłosiło się 5 zespołów z powiatu iławskiego: Zespół z SSP w Lasecznie, Zespół „Poranek” z Ząbrowa, „Archimini” z Rudzienic, Zespół wokalno-instrumentalny z Gałdowa oraz „A Deo et Rege” z Iławy. Udział wzięło również dziewięciu solistów z okolicznych szkół: Bartosz Skolmowski i Wiktoria Łożyńska z SSP w Lasecznie, Agata Pińska z Gromot, Maja Jędraszek z Lubawy, Maja Klimaszewska i Daria Dąbkowska z Rudzienic, Paulina Jamroży z Nowego Miasta Lubawskiego, Anna Kurowska oraz Laura Kożuchowska z Ząbrowa.
Poza konkursem, z repertuarem religijnym wystąpił zespół wokalno-instrumentalny „Grasz-Band” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie.
Artystów oceniało JURY w składzie: Stanisław Kożuchowski, Andrzej Janowicz, Oktawia Alicka i Agata Tecław. JURY miało problem z wyborem najlepszych zespołów, gdyż tegoroczni artyści prezentowali wyrównany poziom. Po burzliwych obradach wyłoniono Laureatów Festiwalu:

LAUREAT GRAN PRIX:

Paulina Jamroży z Nowego Miasta Lubawskiego.
W KATEGORII WIEKOWEJ 7-13 lat:
I MIEJSCE: Maja Jędraszek z Lubawy
II MIEJSCE: Maja Klimaszewska z Rudzienic
III MIEJSCE: Wiktoria Paczkowska z Laseczna.
W KATEGORII WIEKOWEJ 14-19 lat JURY ze względu na wyrównany poziom przyznało trzy równorzędne miejsca:
I MIEJSCE: Daria Dąbkowska z Rudzienic, Laura Kożuchowska z Ząbrowa, Anna Kurowska z Ząbrowa
W KATEGORII „ZESPOŁY”:
I MIEJSCE: Zespół Poranek z Ząbrowa
II MIEJSCE: „A Deo et Rege” z Iławy
III MIEJSCE: „Archimini” z Rudzienic.
NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI OTRZYMAŁA: Daria Dąbkowska z Rudzienic.

Przed występem Gwiazdy Festiwalu zasłużone nagrody laureatom wręczyli: Grażyna Piękos, Ksiądz Jarosław Grudziąż i Andrzej Janowicz.
Na Festiwal przybyło wielu zaproszonych gości: m.in. wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który jednocześnie obejmował patronat nad imprezą. O godz. 17.00 rozpoczął się występ Gwiazdy Festiwalu, czyli zespołu „Kierunek Niebo” z Gdańska. Młodzi 
i utalentowani muzycy zaprezentowali utwory, które tekstami trafiają zarówno do młodzieży jak i dorosłych.  Imprezie towarzyszyli również wystawcy. Spotkać można było stoiska z Gulbia, Laseczna i Jędrychowa, na których chętni mogli skosztować wyrobów własnej roboty. Dzięki uprzejmości Pana Henryka Łaska z Laseczna w czasie Festiwalu nie zabrakło tradycyjnej grochówki. Inicjatorem i pomysłodawcą imprezy była dyrektor GOK Grażyna Piękos, a organizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i parafia p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie przy współpracy z OSP Laseczno. Biorąc pod uwagę ilość uczestników, wysoką frekwencję wśród publiczności oraz słoneczną pogodę - tegoroczny Festiwal można uznać za bardzo udany.
    Organizatorzy Festiwalu składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy: OSP w Lasecznie, mieszkańcom Jędrychowa, Gulbia i LasecznaAnecie Bojanowskiej, Adamowi Bulikowi, Romanowi Stępniowi, Jolancie Bądkowskiej, Jakubowi Bądkowskiemu, SG w Ząbrowie oraz SSP w Lasecznie.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin Konkursu Recytatorskiego- kliknij grafikę by pobrać regulamin
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.