Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 961
Linki: 2
gości: 6103634
Strona główna arrow Aktualności arrow Premiera spektaklu Kopciuszek i Dni Seniora w Lasecznie
Advertisement

Premiera spektaklu Kopciuszek i Dni Seniora w Lasecznie PDF Drukuj Email
04.12.2016.
W dniu 04.12.2016 r, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie odbyła się premiera  sztuki teatralnej  pt. „Kopciuszek”. Spektakl  został przygotowany  w ramach projektu  „Mały, wielki aktor”, którego beneficjentem jest  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno. W przygotowaniach do imprezy brały też  udział: Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lasecznie oraz Rada Sołecka Laseczna.
Główny ciężar realizacji  sztuki wzięła na siebie dyrektor GOK Grażyna Piękos, która prowadziła imprezę, zajęła się reżyserią, ruchem sceniczny czym,  projektem scenografii, opracowaniem muzycznym i wokalnym (w tym napisaniem piosenek)oraz  logistyką przedsięwzięcia. Instruktorzy GOK Laseczno wykonali scenografię i zajęli się stroną akustyczno-oświetleniową: akompaniament i nagrania Jerzy Piotrowski, technik sceniczny Arkadiusz Osiakowski, scenografia Agata Tecław i Oktawia Alicka.
Mieszkańcy Laseczna, skupieni wokół rady Sołeckiej i Stowarzyszenia  zadbali o słodki poczęstunek dla licznie zgromadzonej publiczności. Wśród gości nie zabrakło włodarzy gminy Iława: wójta Krzysztofa Harmacińskiego , Przewodniczącego Rady Gminy Romana Piotrkowskiego, Sekretarza Bogusława Wylota, kierownika działu rozwoju i promocji gminy Iława Andrzeja Bracha, a także dyrektor SSP Laseczno Danuty Gubały z kadrą pedagogiczną, sołtysów i radnych z terenu gminy Iława. Impreza została połączona z Dniem Seniora, stąd na widowni nie zabrakło najstarszych mieszkańców Laseczna i pobliskich wsi.
Młodzi wykonawcy- uczniowie szkoły w Lasecznie- zagrali brawurowo: odważnie i ciekawie, czym zyskali  aplauz publiczności. Towarzyszyli im dorośli aktorzy- sołtys Laseczna Emilia Skolmowska i Lidia Miłosz, nauczyciel SSP nr 2 w Iławie i mieszkanka Laseczna.
Dyrektor GOK Laseczno dziękuje panu Stanisławowi Michalewskiemu z Nowej Wsi i pracownikom jego firmy za projekt i wykonanie pięknego rekwizytu do sztuki, którym jest kareta.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.