Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 961
Linki: 2
gości: 6101511
Strona główna
Advertisement

Mlekowita 2016 PDF Drukuj Email
21.08.2016.
20-go sierpnia 2016 w Wikielcu już po raz klejny odbyło się Regionalne Święto Mleka z Mlekovitą.  Tradycyjnie, toastem ze szklanką mleka imprezę otworzył wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który wspólnie z przedstawicielami Mlekovity z dyrektorem lubawskiego oddziału, przywitał gości.  Po krótkiej ceremonii otwarcia wręczono statuetki producentom mleka z gminy Iława. Podczas części oficjalnej gościem imprezy była Senator RP Pani Bogusława Orzechowska z Ostródy.

Niezależnie od imprezy na scenie, odbył się też II Bieg o Puchar Wójta gminy Iława, w którym udział mogli wziąć wszyscy. Podczas zabaw dla publiczności zorganizowano m.in. konkurs picia mleka na czas, konkurs o wyrobach "Mlekovity" i konkurs ekologiczny.  W trakcie trwania imprezy czas umilały występy zespołu folkowego „Morawa” z GOK Laseczno, poetycko-rockowego „Remedium” z Iławy i disco-polo "Summer Night" z Ełku . Gwiazdą wieczoru był tym razem rockowy zespoł z Olsztyna o nazwie "Big Day".
Imprezę prowadziła profesjonalnie i z poczuciem humoru Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno.
Dodatkowe atrakcje jakie zapewnili organizatorzy to: gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych, wesołe miasteczko, liczne kramy i stoiska rękodzielnicze.Regionalne Święto Mleka z Mlekovitą zakończyła zabawa taneczna pod chmurką.
Organizatorzy (Gmina Iława, GOK Laseczno, Rada Sołecka wsi Wikielec, OSP Wikielec) dziękują serdecznie wszystkim, którzy społecznie wsparli imprezę. Partnerem imprezy była firma "Mlekovita", którejk Prezesem jest Pan Dariusz Sapiński.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.