Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 951
Linki: 2
gości: 5921304
Strona główna
Advertisement

Ferie z GOK PDF Drukuj Email
19.02.2016.
Ferie z GOK-iem dobiegły końca. Dzieci wróciły do szkół. Chętnie wspominają wydarzenia, w jakich uczestniczyły w trakcie ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie i jej filiach: w Ławicach, Rudzienicach, Siemianach, Ząbrowie.
Każda z bibliotek tętniła życiem, w każdej odbywały się interesujące zajęcia, które prowadzili cenieni artyści i fachowcy, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy wiedzy, zabawy. Wiele wydarzeń działo się na świeżym powietrzu (mimo braku śniegu i lodu), miało charakter sportowy.

W Lasecznie warsztaty rzeźbiarskie poprowadził pan Zbigniew Ochenkowski. Rzeźbiarz zapoznał uczestników z podstawowymi technikami i materiałami rzeźbiarskimi. Każdy z uczestników własnoręcznie wykonał rzeźby w korze i drewnie, które mógł zabrać na pamiątkę.
W Lasecznie zajęcia muzyczne prowadziła Agata Tecław. Pokazała uczestnikom afrykańskie instrumenty, uczyła na nich grać, a nawet stworzyła afrykański zespół muzyczny, do którego zaproszona została pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK w Lasecznie.

W Rudzienicach gościł zespół folklorystyczny Gosposie.
W Lasecznie i Rudzienicach zajęcia plastyczne prowadziła malarka, Agata Topolewska. W Ławicach, Lasecznie i Ząbrowie odbyły się warsztaty decoupage, które przygotowała pani Anna Rygalska-Koper. W Siemianach warsztaty decupage odbyły się pod kierunkiem pani Izabeli Soszki. W Ławicach pod okiem pani Cecylii Makiewicz dzieci wykonywały prace z gliny.

W Ząbrowie dzięki współpracy z paniami Edytą Lendzion oraz Marzeną Dybich z Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie, dzieci przeżyły „Kulinarny zawrót głowy”, czyli wyrabiały, wykrawały i piekły ciasteczka.
W Ławicach i Rudzienicach miało miejsce spotkanie z panią Komendant Straży Miejskiej w Iławie, Magdaleną Woś. Dzieci wysłuchały wykładu na temat bezpieczeństwa w ferie, poznały znaki drogowe oraz numery alarmowe. Pani Komendant rozdała dzieciom odblaski.

W Rudzienicach dzieci spotkały się z kominiarzem. Dowiedziały się m.in., jak zdobyć fach kominiarza, czym palić, a czym nie palić w piecach, jak podstępnym zabójcą jest czad. Uczestniczyły również w wyprawie do Izby Pruskiej, po której oprowadził ich historyk regionalista Henryk Plis.

W Siemianach gościli: pastor Krzysztof Kopacz, autorka książki pt. „Kocim Okiem” Nina Drej, a także zespół teatralny „Arlekin”, działający przy Iławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Aktorzy wystawili pastorałkę.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia literackie. W Siemianach dzieci czytały bajki z podziałem na role. W Ząbrowie książki z serii „Kasia i Grześ”, które pomagają dzieciom radzić sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach oraz pokazują pozytywny wzorzec dorosłego, który daje dziecku wsparcie i akceptację, i uczy wartości, dając własny przykład.
Były konkursy, zagadki umysłowe, szarady, ćwiczenia na spostrzegawczość, zajęcia na świeżym powietrzu, „szaleństwa” na placu zabaw, spacery do lasu.
Uczestnicy zajęć w Siemianach podziwiali piękno przyrody Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, dokarmiali ptaki i zwierzęta leśne.

Dzieci z Ławic udały się na miejscowy cmentarz, na groby rodziców noblisty Emila von Behrina: wyjście poprzedzone było zwiedzaniem Izby Pamięci Emila von Behringa.
W Rudzienicach i Siemianach zorganizowane zostały ogniska, na których dzieci piekły kiełbaski.
Odbyły się również zajęcia o charakterze sportowym. W Rudzienicach rozegrany został indywidualny i rodzinny turniej tenisa stołowego o Puchar ks. Adama Olszewskiego. Rozegrano również turniej szachowy o Puchar Dyrektora GOK w Lasecznie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i poprowadzić zajęcia.
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.