Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 961
Linki: 2
gości: 6104812
Strona główna arrow Aktualności arrow Jubileusz: XXV-lecie działalności artystycznej zespołu folklorystycznego Gosposie
Advertisement

Jubileusz: XXV-lecie działalności artystycznej zespołu folklorystycznego Gosposie PDF Drukuj Email
28.10.2009.

Jubileusz: XXV-lecie działalności artystycznej zespołu folklorystycznego „Gosposie”

Image
Image
 
W dniu 24 października br. , w pięknie udekorowanej sali wiejskiej w Rudzienicach miał miejsce niezwykły jubileusz: XXV-lecie działalności artystycznej zespołu folklorystycznego „Gosposie”. Zespół działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie. Jego kierownikiem artystycznym jest Stefan Gurzyński, także wokalista i instrumentalista „Gospoś”. Na uroczystości, wśród zaproszonych gości pojawili się włodarze Gminy Iława: Wójt Krzysztof Harmaciński, Sekretarz Gminy Bogusław Wylot i Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski z małżonkami. Z zaproszenia skorzystali również przedstawiciele powiatu, których reprezentowała Sekretarz Powiatu Anna Rabczyńska oraz miasta Iławy reprezentowanego przez dyrektora ICK Tomasza Woźniaka.

Imprezę uświetnił również w-ce minister kultury, sekretarz stanu Piotr Żuchowski z małżonką. „Gosposie” powitały też z dużym zadowoleniem zaproszonych byłych członków zespołu.


Uroczystość zainaugurował Wójt Gminy Iława, który w pięknym przemówieniu przypomniał zasługi Jubilata i wręczył zespołowi akordeon ufundowany przez Gminę oraz drobne upominki. Następnie głos zabrał minister kultury, który odznaczył zespół jako całość, oraz kilkoro członków zespołu odznaką  „Zasłużony dla kultury polskiej”. Zespół otrzymał też z MKiDN gratyfikację finansową.

Po wystąpieniu pana ministra był czas dla każdego, kto chciał oficjalnie złożyć życzenia zespołowi.

Głos zabrali: poseł na Sejm RP Adam Żyliński, dyrektor ICK Tomasz Woźniak i inni.

Po części oficjalnej „Gosposie” otrzymały muzyczny prezent od Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie, w postaci występu zespołu „Fantazja”, który wykonał popularne piosenki- część z nich była sparafrazowana na potrzeby jubileuszu przez szefa zespołu i jednocześnie dyrektor GOK-u Grażynę Piękos.

Po tej miłej niespodziance wystąpił szanowny Jubilat – jak zwykle w doskonałej formie muzycznej, z przemawiającą do każdego witalnością i stylowością wykonania.

 Po występie „Gospoś” organizatorzy zaprosili gości na biesiadę, która trwała do późnych sobotnich godzin. Bawiono się przy „żywej” muzyce, wspominając minione chwile w zespole.


Organizatorzy uroczystości (Wójt Gminy Iława, GOK w Lasecznie, Rada Sołecka Rudzienic, GOK w Lasecznie oraz sam zespół ) serdecznie dziękują następującym sponsorom za wsparcie: Firmie Gastronomiczno-Handlowej M. Dembiński z Iławy, Bankowi Spółdzielczemu, Iławskiemu Przedsiębiorstwu Instalacyjno Budowlanemu, FHU „Leśna” Zbigniew Bączek z Nowej Wsi pod Iławą oraz Produkcyjnemu Zakładowi Stolarskiemu DREW-GOR z Karasia k/Iławy.

Jubilatom życzą zaś wielu lat sukcesów osobistych i artystycznych.

Image
Image
 
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.