Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 955
Linki: 2
gości: 6011361
Strona główna
Advertisement

VI Festiwal Nad Jeziorakiem w Siemianach zakończony PDF Drukuj Email
29.07.2011.

 W dniach 22-23 lipca br., w Siemianach trwał VI Festiwal „Nad Jeziorakiem” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego pana Jacka Protasa i zorganizowany przez Urząd Gminy Iława, Radę Sołecką Siemian i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.
 Gospodarzem pierwszego wieczoru był warszawski aktor i wokalista Szymon Kusarek. Tradycyjnie, w piątek rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Iławy pod dyrekcja Bogdana Olkowskiego, po czym uroczystego otwarcia festiwalu dokonał jak co roku wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński.
W części oficjalnej zostały tez wręczone nagrody zwycięzcom regat o Puchar Wójta Gminy Iława.
Część artystyczną rozpoczął „Kwartet Rampa”- zespół warszawski, którego wykonawcy są aktorami Teatru Rampa. Po nich usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu gospodarza wieczoru, Szymona Kusarka, który nawiązał z publicznością doskonały kontakt, okraszając swoje wokalne popisy tekstami kabaretowymi. W dalszej części usłyszeliśmy nestora piosenki artystycznej, zespół olsztyński, Czerwony Tulipan. Gwiazdą wieczoru był polsko-afrykański zespół „Motema Africa”, który rytmami z czarnego lądu w nowoczesnych aranżacjach Marcina Piękosa (klawisze) rozgrzał publiczność „do białości”. Piątkowy koncert zakończył się po północy.
W kolejnym dniu imprezy gospodarzem wieczoru był Bogusław Nowicki- znany bard i gitarzysta. O godz. 16.00 rozpoczął się Konkurs Młodych Talentów w kategoriach: piosenka artystyczna, poezja, sztuki plastyczne, a po nim usłyszeliśmy nagrodzonych wykonawców: Karolinę Palczewską z Ząbrowa,
Następnie zostały wręczone nagrody zwycięzcom konkursów promujących walory przyrodnicze Warmii i Mazur.
Część muzyczną festiwalu rozpoczął zespół „Remedium”, działający przy GOK Laseczno, a debiutujący właśnie na siemiańskiej scenie. Liderem zespołu i jego wokalistką jest Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno. Po „Remedium” publiczność bawił znakomity kabaret „Rak”. Dalej wystąpiła Elżbieta Adamiak z zespołem, której chyba nie potrzeba przedstawiać. Uwieńczeniem dwóch dni była „Biesiada Bardów”. Pod tym hasłem wystąpili artyści znani w całym kraju: Kuba Sienkiewicz, Bogusław Nowicki, Piotr Bakal i Krzysztof Daukszewicz.
Publiczność dopisała. Pogoda również. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom, patronom medialnym i wszystkim tym, którzy pomagali przy organizacji Festiwalu.

Fotoreportaż poniżej..

 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin Bożonarodzeniowego konkursu plastycznego - kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.