Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 961
Linki: 2
gości: 6096246
Strona główna arrow Aktualności arrow Koncert Noworoczny w Wikielcu
Advertisement

Koncert Noworoczny w Wikielcu PDF Drukuj Email
03.04.2009.
KONCERT NOWOROCZNY,,BĄDŹMY WSZYSCY DOBREJ MYŚLI”-WIKIELEC 11.01.2009r
   11.01.2009r sala sportowa Samorządowej Szkoły Podstawowej w Wikielcu rozbrzmiewała świąteczną muzyką. Licznie zebrana publiczność za sprawą przepięknych kolęd, pastorałek, wykonanych w różnych interpretacjach, oraz wierszy bożonarodzeniowych, jeszcze raz mogła przeżyć nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
II Gminny Koncert Noworoczny w tym roku rozbrzmiewał pod hasłem: ,,BĄDŹMY WSZYSCY DOBREJ MYŚLI”. 

             Koncert powstał na podstawie scenariusza Grażyny Piękos,  dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Organizatorem koncertu był Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Wikielcu.
       Imprezę uroczyście rozpoczął gospodarz Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który po powitaniu przedstawicieli władz, w swoich życzeniach noworocznych wspomniał, że rok 2009 jest Rokiem Pokoju i życzył wszystkim aby pomimo toczących się na świecie wojen takim był.
     W koncercie wzięły udział zespoły działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie:  ,,Gosposie”, ,,Apropos”, ,,Fantazja”, chóry szkolne z terenu gminy Iława ,, Chór-townia” z  Samarządowego Gimnazjum  we Franciszkowie pod kierunkiem Ewy Węgorzewskiej, chór „Archimini...” z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Rudzienicach, pod kierunkiem Stanisława Kowalkowskiego. Chór ,,Poranek” z  Samarządowego Gimnazjum w Ząbrowie (G. Piękos), mali recytatorzy z Wikielca,  oraz zaproszeni do wspólnego kolędowania znakomici ,,muzyczni” goście: Chór „Camerata” pod kier. Honoraty Cybuli, wspaniała ksylofonistka Agata Kruszewska, przygotowana przez nauczycieli z  Państwowej Szkoły Muzycznej I i I stopnia w Olsztynie Joannę Ungier i  Karola Jurczaka.
                   Koncertowi towarzyszyła wystawa prac fotograficznych pani Barbary Bukowskiej z Gulbia, która dwie ze swoich prac o tematyce przyrodniczej przeznaczyła na aukcję. Cały dochód z aukcji zasilił konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
   
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.