Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane przez GOK
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1190
Linki: 2
gości: 30183355
Strona główna
Advertisement

Festiwal Pieśni Ekumenicznej i dożynki parafialne w Lasecznie PDF Drukuj Email
31.08.2021.
W dniu 28 września 2021 r, w Lasecznie odbył się Festiwal Pieśni Ekumenicznej i dożynki parafialne. Imprezę pod patronatem wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego zorganizowali wspólnie: sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Laseczno, parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno i OSP Laseczno.
Uroczystość rozpoczęła Msza Św., którą celebrował proboszcz tutejszej parafii ksiądz Piotr Kliczkowski. Mszę uświetnił zaproszony na festiwal renomowany zespół Iława Gospel Singers pod muzycznym kierownictwem Michała Wróblewskiego.
Gości imprezy przywitała dyrektor GOK Grażyna Piękos i zaprosiła na scenę przedstawicieli władz samorządowych: z-cę wójta gminy Iława Andrzeja Bracha, Przewodniczącego Rady gminy Iława Romana Piotrkowskiego i sołtys Laseczna Emilię Skolmowską.
Gminny Ośrodek Kultury przy wsparciu mieszkańców Sołectwa Laseczno zadbał o stronę artystyczną i techniczną imprezy: scena, organizacja widowni, reklama, gry i zabawy animacyjne prowadzone przez zaproszonego animatora Grażynę Skrzyniarz z Ząbrowa oraz zaproszenie wykonawców: Małgorzaty Kanieckiej z Susza, która wystąpiła z towarzyszeniem swojego zespołu i gwiazdy tegorocznego festiwalu, wspomnianego już utytułowanego i renomowanego zespołu „Iława Gospel Singers”, w którego wykonaniu publiczność usłyszała utwory gospel w nowoczesnych aranżacjach. Warto dodać, że IGS w tym roku po raz kolejny uświetnił swoją muzyką Mszę jazzową, podczas festiwalu „Złota Tarka” w Iławie i dał koncert, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności (zespół bisował).

Po części artystycznej organizatorzy przygotowali sporo atrakcji : darmowy park zabaw dla dzieci i poczęstunek w postaci tradycyjnej grochówki, swojskie jadło i biesiadę z zespołem „Maxel Live”.
Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie i udział parafian zarówno we mszy dożynkowej, jak i festiwalu, a także różnorodność atrakcji zaproponowanych przez organizatorów, imprezę można uznać za bardzo udaną.
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2021 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.