Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1101
Linki: 2
gości: 10461644
Strona główna
Advertisement

Prelekcja historyczna w Ząbrowie PDF Drukuj Email
16.10.2020.
W dniu 16 października 2020 r. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie gościł w SP Ząbrowo im. Twórców Literatury Dziecięcej, gdzie zrealizował „Prelekcję historyczną” dotyczącą Bitwy Warszawskiej , prowadzoną przez Mirosława Sochackiego, połączoną z prezentacją mundurów z okresu wojny polsko-bolszewickiej 1920 r., które zaprezentowali pracownicy GOK Laseczno i pokazem multimedialnym prezentującym kluczowe wydarzenia z tamtego okresu dziejów Polski, przygotowanym przez pracowników GOK-u.
Na początku, prowadząca imprezę  Grażyna Piękos nawiązała do sytuacji historycznej Polski w okresie walki o niepodległość a następnie   przedstawiła prelegenta.

Wydarzenie odbyło się przy udziale młodzieży szkolnej i nauczycieli w sali gimnastycznej SP Ząbrowo- z zachowaniem wszelkich zaleceń i obostrzeń pandemicznych.

 Imprezie towarzyszył występ wokalno-instrumentalny zespołu w składzie : Grażyna Piękos (wokal) , Oktawia Laskowska (wokal, skrzypce) i Jerzy E. Piotrowski (instrumenty klawiszowe). W jego wykonaniu publiczność usłyszała pieśni patriotyczne, opatrzone komentarzem prowadzącej imprezę, nawiązującym do Bitwy Warszawskiej i dążenia Polaków do niepodległości.

Prelekcja była drugim z wydarzeń projektu „Wolność kocham i rozumiem- 100-lecie Cudu nad Wisłą”, realizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, w ramach programu wieloletniego „Niepodległa”, w którym nasz ośrodek wziął udział drugi raz.

Prelegent, Mirosław Sochacki to pasjonat, dziennikarz Radia Olsztyn, zajmujący się tematyką historyczną, kolekcjoner mundurów różnych armii I połowy XX wieku, uczestniczący jako statysta i rekonstruktor filmów o tematyce historycznej. Laureat III nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Reportażu i Dokumentu Radiowego Bałtyk 2015.

Impreza była atrakcyjna dla odbiorców. Mimo niedogodności związanych z pandemią, spotkała się z ciepłym przyjęciem.
 
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie pragnie podziękować za współpracę SP Ząbrowo z panią dyrektor Joanna Marciniak na czele.

„Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”
Projekt: „Wolność, kocham i rozumiem – 100 – lecie Cudu nad Wisłą”

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
Regulamin- Konkurs plastyczny i muzyczny- kliknij grafikę, by pobrać plik pdf
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.