Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Nowości
Menu główne
Strona główna
Zajęcia muzyczne i koła zainteresowań
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Polub nas !
Wieści RSS - bądź dobrze poinformowany
Wydarzenia w GOK
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 1087
Linki: 2
gości: 9357553
Strona główna
Advertisement

Dożynki Gminne w Mątykach - 2019 PDF Drukuj Email
03.09.2019.
1 września 2019 r., w Mątykach odbyły się tradycyjne Dożynki Gminne. Pomimo bardzo wysokiej temperatury powietrza w Mątykach pojawiło się wielu mieszkańców sołectwa, rolników oraz licznie przybyłych gości.
Na uroczystości obecni byli  m.in.: Poseł na Sejm RP i Honorowy obywatel gminy Iława Jacek Protas, Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Bezpieczeństwa Publicznego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Stanisław Gorczyca, Senator RP Bogusława Orzechowska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadeta Hordejuk, Starosta Iławski Bartosz Bielawski, Przewodniczący Rady Miasta Iława Michał Młotek, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski, a także przedstawiciele służb mundurowych, instytucji publicznych, jednostek samorządowych, radni miejscy i powiatowi, radni i sołtysi gminy Iława, księża i lokalni działacze.

Starostami dożynek byli Barbara Robakiewicz i Zbigniew Augustyniak.
Gminne Święto Plonów rozpoczęło się od polowej mszy świętej, po której zostały poświęcone wieńce dożynkowe.
Oprawę muzyczną mszy świętej zapewnił zespół działający przy kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata.

Licznie przybyłych na gości powitał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Włodarz gminy w swoim przemówieniu podziękował rolnikom za ich trud i pracę.
Na wniosek Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” zasłużonym rolnikom z terenu gminy Iława.
Podczas dożynek odbyły się również konkursy na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” i na „Najładniejszą posesję sołectwa Mątyki”.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Na scenie w Mątykach zaprezentowali się kolejno: zespoły działające przy GOK Laseczno -  "Gosposie", "Dzieci Ziemi Iławskiej", "Morawa" i zaproszone zespoły: „Reggaeside” z Nowego Miasta Lub. oraz gwiazda wieczoru, olsztyński zespół HARLEM.

Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Dożynek oraz wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i pomoc.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
Popularne
 
 
 
© 2020 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.