Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 942
Linki: 2
gości: 5809925
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement
Polecamy
Piloci

Wigilia dla Kół Gospodyń Wiejskich PDF Drukuj Email
12.12.2017.
W dniu 10.12.2017, w Gałdowie odvyła się uroczysta Wigilia dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Iława. Wśród gości pojawili się włodarze gminy Iława: wójt Krzysztof Harmaciński i Przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski, a także członkowie KGW, sołtysi, radni i Ksiądz Proboszcz Mirosław Masztalerek. Gminny Ośrodek Kultury przygotował zbiór polskich kolęd, które wykonała pani Grażyna Piękos z towarzyszeniem instrumentu klawiszowego (J.Piotrowski),. Do śpiewu przyłączyli się wszyscy zebrani, a wielu zaśpiewało solowe partie.
 
Mikołajki w GOK Laseczno PDF Drukuj Email
06.12.2017.
Tradycyjnie, 6 grudnia /br./ Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował zabawę mikołajkową w sali widowiskowej Ośrodka. Na zaproszenie odpowiedziała Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lasecznie.
Do pięknie udekorowanej sali z choinką przybyły przedszkolaki i pani dyrektor Danuta Gubała wraz z nauczycielami.
Instruktorzy GOK zadbali o wspaniałe konkursy i zabawę taneczną w trakcie których dzieci dostawały cukierki ufundowane przez panią Jolantę Bądkowską Mikołaj wręczył dzieciom słodkie upominki przygotowane przez SSP Laseczno. Maluchy w podziękowaniu, pod kierunkiem Zofii Asztemborskiej zaśpiewały Mikołajowi i instruktorom świąteczną piosenkę, zaś na koniec pozowały do wspólnej fotografii.
Zmieniony ( 08.12.2017. )
Czytaj całość…
 
Koncert charytatywny dla Kurki Wodnej w Siemianach PDF Drukuj Email
02.12.2017.
W dniu 02 grudnia 2017 r., w sali widowiskowej GOK Laseczno odbył się koncert charytatywny, z którego dobrowolne wpłaty zostały przekazane właścicielom „Kurki wodnej” w Siemianach, w której niedawno wybuchł pożar. Wskutek tego nieszczęśliwego zdarzenia spłonęła część dachu i część mieszkalna budynku.
Właściciele „Kurki wodnej”, państwo Nina i Krzysztof Drej od lat są związani z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lasecznie. Wspomagali naszą instytucję podczas festiwalu „Nad Jeziorakiem”, imprez bibliotecznych( np. „Stachuriada”) oraz innych, organizowanych przez nasz Ośrodek.
Pani Nina, pisarka i poetka wielokrotnie, nieodpłatnie prowadziła swoje spotkania autorskie, wspierała pracę bibliotekarzy przy aktywizacji kulturalnej dzieci, młodzieży i dorosłych w Siemianach, Rudzienicach, Ząbrowie i Lasecznie, za co była wielokrotnie nagradzana podczas Gminnej Gali Sportu i Kultury w Lasecznie i Wikielcu.
W tej trudniej chwili postanowiliśmy zorganizować koncert, podczas którego wystąpiły zespoły: Grasz Band, CI-HO z Biskupca i Hymen z Iławy. Koncert prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos.
W imieniu naszej instytucji oraz Państwa Drej, dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie, a pani Annie Ćwiklik za przepyszne ciasta, które upiekła dla zespołów, publiczności i gospodarzy.
Zmieniony ( 02.12.2017. )
Czytaj całość…
 
Jubileusz 40-lecia GOK Laseczno PDF Drukuj Email
27.11.2017.
W dniu 24 listopada 2017r Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie obchodził jubileusz 40-lecia istnienia. Instytucja powstała w roku 1977.
Na uroczystą imprezę przybyli zaproszeni goście: marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, radna sejmiku Bernadeta Hordejuk, Starosta Powiatu Iławskiego Marek Polański, wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, z-ca wójta Bogusław Wylot, skarbnik gminy Iława Anna Styczyńska, prezes iławskiego Banku Spółdzielczego Zbigniew Gnaczyński, urzędnicy Urzędu Gminy Iława, radni z przewodniczącym Rady Gminy Iława Romanem Piotrkowskim, sołtysi, delegacje strażaków z gminnego OSP, przedstawiciele oświaty, stowarzyszeń, fundacji, księżą okolicznych parafii oraz mieszkańcy gminy Iława.

Dyrektor GOK Grażyna Piękos, po uroczystym powitaniu zebranych przedstawiła prezentację multimedialną, ilustrującą 40-letni dorobek Ośrodka. Wspomniała też, że najistotniejszą rolę w kulturze odgrywają ludzie, którzy tworzyli i tworzą tę instytucję. W dalszych słowach podziękowała pracownikom, sponsorom, zespołom i wszystkim podmiotom współpracującym z GO, a zwłaszcza KGW Kałduny, KGW Szymbark, KGW Gromoty, KGW Szałkowo, KGW Tynwałd za przygotowanie poczęstunku- w tym wybornych ciast..
Były życzenia, wspomnienia, kwiaty i prezenty od gości z terenu gminy Iława, jak i z powiatu iławskiego, oraz nowomiejskiego.
W części artystycznej imprezy wystąpiły zespoły działające przy GOK: "Dzieci Ziemi Iławskiej", "Gosposie" i "Grasz Band", a po nich gwiazda imprezy- warszawski zespół "Singin' Birds".
Ukoronowaniem koncertu był tort i toast, po których goście zostali zaproszenia na poczęstunek.
Organizatorzy dziękują wszystkim obecnym za przybycie, ciepłe życzenia i prezenty.
Zmieniony ( 28.11.2017. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 77 z 761
 
 
Regulamin konkursu plastycznego pn. Piękna i Niepodległa- kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.