Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 961
Linki: 2
gości: 6101489
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Wspomnienia z ferii zimowych PDF Drukuj Email
15.02.2018.
Ferie zimowe minęły, lecz pozostały piękne wspomnienia atrakcji przygotowanych  przez GOK  w Lasecznie oraz gminne biblioteki: w Ławicach, w Siemianach, w Ząbrowie i w Rudzienicach.
W tym roku naszą gminę odwiedzili artyści z teatru Edu-Artis z Krakowa z trzema ciekawymi przedstawieniami wystawianymi w Rudzienicach (przedstawienie pt. „Tajemnica starej szafy”), Frednowach („Witajcie w naszej bajce”) oraz Franciszkowie („ Plastusiowe opowieści”). Spektaklom towarzyszyły gry i zabawy poprowadzone przez Dyrektor Grażynę Piękos oraz Oktawię Laskowską, instruktora GOK.
Wspólnym działaniem bibliotek był wyjazd dzieci z całej gminy do Siemian w celu odwiedzenia „Stajni Koni Wyjątkowych”. Biblioteka w Ławicach zorganizowała  wyjazd do Kuźni Talentów pana Marka Kałuży w Iławie.  Ponadto każda z bibliotek zorganizowała spotkania z ciekawymi ludźmi np. w Siemianach gościł pan Remigiusz Sobociński, Rudzienice odwiedzili policjanci z pogadanką „Jak bezpiecznie spędzić ferie” oraz ratownicy WOPR, którzy byli również w Lasecznie. W Ząbrowie pokaz pierwszej pomocy przeprowadzili ochotnicy OSP Ząbrowo. Podczas ferii w bibliotekach można było także wziąć udział w różnorodnych zajęciach plastycznych prowadzonych m.in. przez Panią Dorotę Gerczak. Tematem zajęć było tworzenie pięknych zakładek do książek lub zabawa piaskiem kinetycznym. Nie zabrakło też zajęć z dekorowania szklanych naczyń metodą decoupage oraz quillingu. W Lasecznie odbyły się warsztaty muzyczne, podczas których uczestnicy wykonali własnoręcznie instrumenty muzyczne oraz mieli możliwość zagrania na skrzypcach i pianinie. Czas w bibliotekach można było spędzić również aktywnie biorąc udział w turniejach tenisa stołowego i gry w piłkarzyki. Nie zabrakło też wyjść na świeże powietrze, gdzie chodzono karmić dzikie ptaki i cieszyć się zimową aurą (niestety tylko w pierwszym tygodniu ferii). Zwieńczeniem beztroskiego czasu wolnego był bal karnawałowy w GOK w Lasecznie. Wzięły w nim udział dzieci z całej gminy i nie tylko. Wspólną zabawę taneczną oraz liczne konkursy towarzyszące balowi zwieńczył konkurs na najlepsze przebranie oraz poczęstunek tortem.
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury bardzo dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzaniu zajęć podczas ferii i zaprasza do dalszej współpracy.
Zmieniony ( 27.02.2018. )
Czytaj całość…
 
Bal Karnawałowy PDF Drukuj Email
15.02.2018.
 W dniu 02 lutego br. w sali widowiskowej GOK Laseczno odbył się bal karnawałowy na zakończenie ferii zimowych, zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i Gminne Biblioteki Publiczne gminy Iława.
Zmieniony ( 15.02.2018. )
Czytaj całość…
 
Chłopi w gdyńskim Teatrze Muzycznym PDF Drukuj Email
31.01.2018.
 W dniu 28 stycznia br. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical "Chłopi", inspirowany powieścią Wł. S. Reymonta o tym samym tytule.
Jak zwykle, autokar wyruszył punktualnie spod budynku Urzędu Gminy, wypełniony wielbicielami wymienionego gatunku muzycznego. Przedstawienie okazało się wyśmienite, co widać na twarzach publiczności z Iławy i gminy Iława.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji., a także na kolejny wyjazd tym razem musical na podstawie powieści Bolesława Prusa "Lalka", który będzie grany 18 marca br. Rezerwację/informacje pod numerem telefonu 89 648 44 23.
Link do opisu spektaklu- kliknij .
Zmieniony ( 31.01.2018. )
Czytaj całość…
 
Teatr EDU-Artis w Rudzienicach PDF Drukuj Email
25.01.2018.
Dzisiaj czytelnicy Biblioteki w Rudzienicach mieli przyjemność gościć artystów z grupy EDU-Artis z Krakowa, którzy przyjechali ze spektaklem pt. "Tajemnica starej szafy". Publiczność dopisała i doskonale nawiązywała kontakt z aktorami. Przedstawienie było super i wszyscy wyszli zadowoleni, co pokazuja zdjęcia poniżej.
Zmieniony ( 25.01.2018. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 77 z 776
 
   
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.