Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 914
Linki: 2
gości: 5573214
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement
 

Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
20.10.2010.

W piątek 15.10.10r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyły się Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość oprócz nauczycieli, pracowników szkół  i zaproszonych gości przybyli przedstawiciele władz samorządowych z Wójtem Gminy Iława Krzysztofem Harmacińskim ,    z- cą Wójta Bogusławem Wylotem, Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Piotrkowskim i Dyrektorem Zespołu Obsługi Szkół Samorządowych w Iławie-Henrykiem Szabelskim na czele.

Była to doskonała okazja do podziękowania nauczycielom, wychowawcom  za trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński złożył na ręce dyrektora Zespołu Obsługi Szkół Samorządowych Henryka Szabelskiego oraz dyrektorów dwunastu szkół z terenu gminy Iława podziękowania w postaci listów gratulacyjnych. Podziękowania za pracę na rzecz gminnej Oświaty otrzymali także przedstawiciele obydwu związków zawodowych: pani Halina Wylot i pan Jerzy Ewertowski. Nagrodę Wójta Gminy Iława otrzymało ośmiu nauczycieli z terenu gminy: Urszula Waszczak-Zielińska, Helena Kulesza, Danuta Taborek, Wanda Pogoda, Urszula Solis, Bożena Smolińska, Halina Bujalska, Justyna Klimaszewska.

Należy podkreślić, że w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymała pani Violetta Sowińska i pani Zofia Asztemborska. Nagroda Kuratora Oświaty przypadła pani Marii Sak. Specjalne podziękowania za długoletnią pracę zawodową otrzymał także pan Ryszard Sak z Rudzienic. Wszyscy nagrodzeni oprócz nagród i dyplomów otrzymali piękne róże.

Oprawę artystyczną imprezy zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie ( zespoły "A' propos" i "Fantazja") i chór ,,Poranek” z Samorządowego Gimnazjum w Ząbrowie pod kierownictwem pani dyrektor Grażyny Piękos. Interesujący program artystyczny przygotowała pani Zofia Asztemborska z dziećmi z SSP w Lasecznie. Była to bardzo udana impreza, na której nauczyciele z terenu całej gminy mogli się razem spotkać poza miejscem pracy i w miłej atmosferze obchodzić  swoje  święto.

Link do fotoreportażu z uroczystości znajduje się w menu  -> Galerie lub tutaj

Zmieniony ( 20.10.2010. )
 
Fotoreportaż z Mózgowa PDF Drukuj Email
24.09.2010.

W Mózgowie, sołtys Marian Szkamelski w tempie iście ekspresowym zorganizował  Piknik Rodzinny, który miał na celu integrację mieszkańców tej małej wsi. Do współpracy zaprosił nasz Gminny Ośrodek Kultury, który w takich sytuacjach, jak pokazuje historia naszych działań, nie odmawia, co chyba jest dużą zaletą i jednocześnie obowiązkiem zawodowym. Nasi pracownicy w przeddzień imprezy, mimo dokuczliwego zimna i deszczu zbudowali scenę, bo zapowiadały się atrakcyjne występy i zabawy. W dniu imprezy pogoda nieco się poprawiła, w związku z czym można było przeprowadzić liczne zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych. Kulminacyjnym momentem tychże zmagań stał się mini-turniej sołectw, który prowadził Pan Stefan Gurzyński, robiąc to z lekkością, wielkim poczuciem humoru i precyzją. W "starciach tytanów" uczestniczyły reprezentacje wsi: Mózgowo, Gulb, Laseczno, Ząbrowo i Wikielec. Turniej wygrała reprezentacja Mózgowa, a puchary i pamiątkowe dyplomy wręczył z-ca wójta Pan Bogusław Wylot. Obecny był też Pan Andrzej Brach, również reprezentujący gminę.

W części artystycznej wystąpiły zespoły: "Fantazja", kierowana przez Panią dyr Grażynę Piękos, "Morawa" pod kierownictwem Pana Stefana Gurzyńskiego, "A propos" kierowany przez Panią dyr Grażynę Piękos. W przerwach pomiędzy występami, w sali wiejskiej odbywały się pokazy sztuki żonglerskiej, prezentowane przez grupę "Żongler", działającą przy GOK Laseczno i kierowaną przez Panią Bernadetę Gawryjołek.

Impreza była jak zwykle udana i jej organizacja przeprowadzona "z sercem", czyli bardzo dobrze, w czym ogromna zasługa obu organizatorów: Pani Grażyny Piękos oraz Pana Mariana Szkamelskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu w  Menu główne > Galeria zdjęć > Piknik w Mózgowie.

Zmieniony ( 29.10.2010. )
 
Fotoreportaż z Radomka PDF Drukuj Email
24.09.2010.

 

W menu głównym, w pozycji Galeria zdjęć pojawił się fotoreportaż z dożynek parafialnych w Radomku.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Organizatorem dożynek parafialnych była Rada Sołecka Radomka.  Dożynki parafialne są organizowane każdego roku w innej wsi.

Koncepcję artystyczną imprezy stworzyła Pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno. Jak zwykle Gminny Ośrodek Kultury postawił scenę i zapewnił nagłośnienie imprezy. W dożynkach parafialnych wzięły udział zespoły pracujące przy GOK: "Gosposie" i "A propos", a także dzieci ze szkół gminnych. Dekorację sceny przygotowali mieszkańcy Radomka oraz GOK Laseczno.

Dożynki rozpoczęły się mszą Św., którą celebrował proboszcz tutejszej parafii, ks. Puzio.

W części oficjalnej głos zabrał  gospodarz Gminy Iława, wójt Krzysztof Harmaciński, a po nim wystąpił sołtys wsi Radomek. Wśród zaproszonych gości pojawił się m. in. Przewodniczący Rady Powiatu Pan Buk.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna ciepło przyjęta przez mieszkańców. Uwieńczeniem dożynek była zabawa "pod gołym niebem", ze względu na opady deszczu przeniesiona do świetlicy wiejskiej.

Biorąc pod uwagę bardzo dobrą organizację imprezy oraz duże zaangażowanie mieszkańców Radomka oraz pracowników GOK, można uznać imprezę za bardzo udaną.

Zmieniony ( 29.10.2010. )
 
Dożynki Gminne 2010 relacja PDF Drukuj Email
23.09.2010.

 

Zaszczyt organizacji tegorocznych dożynek przypadł w udziale wsi Ząbrowo. W jej organizację zaangażowały się czynnie: Rada Sołecka, kierowana przez sołtysa Pana Romana Piękos, OSP Ząbrowo pod dowództwem Pana Delegacza, oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie kierowany przez Panią dyr Grażynę Piękos i mieszkańcy Ząbrowa.

Uroczystość przebiegała jak co roku wg ustalonego planu charakteryzującego dożynki gminne: rozpoczęła ją Msza Św. w ząbrowskim kościele, po której korowód dożynkowy przeszedł przy dźwiękach muzyki dozynkowej wykonywanej przez zespół "Gosposie" na stadion klubu sportowego "Osa", gdzie wokół przygotowanej sceny delegacje poszczegółnych wsi ustawiły wieńce konkursowe. Starosta i starościna dozynek przekazały wójtowi gminy Panu Krzysztofowi Harmacińskiemu symboliczny bochen chleba.

W trakcie części oficjalnej głos zabrał wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz zaproszeni goście: w-ce minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pan Piotr Żuchowski, Poseł na Sejm Pan Adam Żyliński oraz w-cemarszałek Sejmiku Samorządowego Województwa Pani Jolanta Szulc. Wśród gości dożynek były również władze miasta Iławy, przedstawiciel rady powiatu i rady gminy, a także przedstawiciele jednostek podległych samorządom. Licznie dopisała publiczność. W części oficialnej specjalna komisja konkursowa oceniła i nagrodziła wieńce dożynkowe. W/w goście wzięli też udział we wręczaniu nagród wyróżniajacym się rolnikom z gminy iława.

Część artystyczna wydała się być udana, co potwierdziła reakcja publiczności. Wystąpiły następujące zespoły: grupa "Poranek" z SG w Ząbrowie i zespół folkolorystyczny "Dzieci Ziemi Iławskiej", oba zespoły założone i kierowane przez Panią dyr Grażynę Piękos, zespół "Jedwabno" z rewelacyjną choreografią Pani Sarnowskiej z Jedwabna, grupa wokalna "A propos" założona i kierowana przez Panią dyr Grażynę Piękos, jeden z najlepszych- jesli nie najlepszy- zespołów country w naszym regionie "Rosenberg Country Band" pod kierownictwem znakomitego gitarzysty z Susza Wojciecha Olszewskiego i rewelacyjnymi wokalami Pani Iwony i Pani Bernadety Gawryjołek ( nb. także pracownika GOK Laseczno).

Gwiazdą wieczoru był Szymon Kusarek z Warszawy, na codzień pracujący w Teatrze Syrena, który przy akompaniamencie płyty i zaproszonego gitarzysty wykonał z wielkim powodzeniem znane przeboje muzyki rozrywkowej.

Uwieńczeniem tego udanego dnia była zabawa "pod gwiazdami" dla wszystkich chętnych, których nie brakowało.
Należy podkreślić bardzo ładną scenografię scenerii dożynkowej, której autorką jest Pani dyr Grażyna Piękos, a wykonawcami mieszkańcy Ząbrowa i pracownicy GOK Llaseczno.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotoreportażu w menu > Galeria zdjęć > Dożynki Gminne

Zmieniony ( 29.10.2010. )
 
««  start « poprz. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 645 - 651 z 739
 
   
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.