Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 971
Linki: 2
gości: 6384842
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Koncert kameralny w Ząbrowie PDF Drukuj Email
07.05.2018.
W dniu 06 maja 2018 r., w ząbrowskim kościele odbył się koncert w wykonaniu olsztyńskiego zespołu kameralnego "Pro Musica Antiqua" w składzie: Ewa Alchimowicz- Wójcik (sopran), Leszek Szarzyński (flet), Jerzy Szafrański (oboj, rożek angielski), Wojciech Orawiec (fagot), Paweł Panasiuk (wiolonczela), Kaori Okuzumi (fortepian) . Koncert poprowadził  Leszek Szarzyński.
Imprezę pod patronatem wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego zorganizowali: Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich, Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego w Ząbrowie i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie.
Całość odbyła sie w ramach projektu "Muzyka Europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur" pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.
Partnerami projektu sa: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskiech, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Sztuki, Instytut Muzyki.
Zmieniony ( 10.05.2018. )
Czytaj całość…
 
Gminne Obchody Dnia Strażaka w Wikielcu PDF Drukuj Email
07.05.2018.
W dniu 05 maja 2018, w Wikielcu odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka, połączone z Jubileuszem 65-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Wikielcu.
Uroczystość rozpoczęla Msza Św., która koncelebrowali ks. Mirosław Pyzio oraz kapelan ochotniczych straży pożarnych w gminie Iława ks. Zenon Kołodyński.
Część oficjalną rozpoczął i prowadził prezes OSP Wikielec Janusz Olszewski, który przedstawil listę strażaków przedstawionych do odznaczeń.
Z tego tytułu wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński w asyście zaproszonych znamienitych gości wręczył medale i statuetki.
Gminny Ośrodek Kultury zorganizował koncert, na którym kolejno wystąpili: uczniowie SSP Wikielec, zespół folkowy "Morawa" i zespół bluesowy "Blues Station". W antraktach pomiędzy występami, instruktorzy GOK zadbali o gry i zabawy dla dzieci, oraz atrakcyjne malowanie twarzy dzieciom.
Zmieniony ( 07.05.2018. )
Czytaj całość…
 
W Ząbrowie uczcili Święto Flagi, Konstytucji i Godła PDF Drukuj Email
27.04.2018.
Z okazji świąt państwowych: Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Święta Pracy w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski – 27 kwietnia 2018 roku Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie wraz z SP Ząbrowo zorganizował uroczystość pn. „Symbole Narodowe”.
W odświętny nastrój spotkania wprowadził  publiczność chór „Poranek” z SP Ząbrowo (opiekun Grażyna Piękos) pięknym wykonaniem utworu „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” . Gości przywitała Oktawia Laskowska z GOK Laseczno i dyrektor SP Ząbrowo Joanna Marciniak, które  słowach skierowanych do młodzieży zwróciły  uwagę na znaczenie symboli narodowych oraz wskazały na sposoby wyrażania patriotyzmu w czasie pokoju. Głos zabrał też z-ca wójta gminy Iława Bogusław Wylot, który przybył na imprezę w towarzystwie Henryka Szabelskiego (kier. Wydz. Edukacji UG Iława) i Roberta Jankowskiego (Dział Promocji UG Iława). W dalszej części  w wykonaniu Wiktorii Matusiak, Malwiny Makowskiej oraz Macieja Pleca usłyszeliśmy piękny wiersz K.I. Gałczyńskiego pt. „Pieśń o fladze”. Odbyły się również prelekcje na temat Flagi państwowej, Godła oraz Hymnu. Przedstawili je pracownicy GOK-u: Jerzy E. Piotrowski i Oktawia Laskowska. Prelekcje były wspomagane prezentacją multimedialną oraz nagraniami audio.
Prelekcją nt. Konstytucji 3 Maja wygłosił Kazimierz Skowroński, nauczyciel historii w SP Ząbrowo, po czym raz jeszcze zaprezentował się chór „Poranek” z utworem „Witaj majowa jutrzenko". Akompaniowali mu muzycy z zespołu „And Bench”, który przyjechał z SP nr 5 w Iławie i wraz z wokalistkami wykonał jeszcze dwa utwory. Zespołem kieruje Anna Waszelewska, nauczyciel iławskiej „piątki". Na zakończenie wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali hymn Polski.

Spotkanie było ciekawą lekcją patriotyzmu dla wszystkich obecnych. Publiczność pożegnał „Poranek” pieknym wykonaniem piosenki pt.„Wokół nas”
O stronę techniczną [nagłośnienie, prezentacja multimedialna, scena i widownia] zadbali instruktorzy GOK Laseczno.
Organizatorzy dziękują Kseni Jakubowskiej za przygotowanie dekoracji sceny.
Zmieniony ( 27.04.2018. )
Czytaj całość…
 
Wernisaż obrazów Maryli Plawgo i Edwarda Baranowskiego PDF Drukuj Email
20.04.2018.
Dnia 20 kwietnia br. sali widowiskowej GOK Laseczno odbył się wernisaż.
Autorami prac byli artyści z Iławy: pani Maryla Plawgo i Pan Edward Baranowski. Gości i autorów przywitała dyrektor GOK Grażyna Piękos i wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński. Na początku imprezy wystąpili zaproszeni uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Iławie. Akompaniował im na fortepianie Pan Wojciech Szymański.
Grażyna Piękos w towarzystwie Wojciecha Olszewskiego (gitara) i Jerzego E. Piotrowskiego (fortepian) wykonała piosenkę z rep. Grzegorza Turnaua pt. "Pejzaż niebanalny", nawiązującą do tytułu wystawy. na spotkanie przybyli mieszkańcy Miasta i Gminy Iława a także goście z odległych zakątków naszego kraju.Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem. Obrazy obojga twórców zrobiły wielkie wrażenie na uczestnikach imprezy. Dyrektor GOK w Lasecznie serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc w zorganizowaniu wernisażu.
Zmieniony ( 24.04.2018. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 70 z 786
 
 
Regulamin Konkursu Wielkanocnego- kliknij grafikę by pobrać regulamin
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.