Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 873
Linki: 2
gości: 4812081
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement
 

Koniec wakacji w bibliotekach gminnych PDF Drukuj Email
14.09.2010.

Czytaj całość…Zakończyły się „Wakacje w bibliotekach publicznych gminy Iława”

W trakcie wakacji w gminnych bibliotekach publicznych gminy Iława wiele się działo. Czytelnicy mogli korzystać z księgozbioru i stanowisk komputerowych z bezpłatnym Internetem, uczestniczyć w różnych zajęciach, takich jak głośne czytanie bajek przez bibliotekarza i zaproszonych gości, konkursach plastycznych, grach i zabawach.


Biblioteka w Lasecznie zaproponowała dzieciom szereg zabaw i konkursów. 5.07. – „Radość z balonów” – dzieci grały w piłkę plażową, ścigały się z balonami, wysyłały wiadomości balonem. 6.07. – „Czas kamienia łupanego” – uczestnicy zabaw m.in. kolorowali kamienie, zdobili twarze kredą, grali w kamiennego pokera, bawili się w wojnę o państwo. 8.07. – miały miejsce „Zabawy na morzu” – dzieci bawiły się w statek, wysyłały tajną wiadomość, bawiły się głuchy telefon, rozwiązywały kalambury. 9.07. – „Dzień z naturą” – dzieci zbierały liście, gałęzie i tworzyły z nich kompozycje plastyczne, bawiły się w chowanego. 12.07 – „Na sportowo” – dzieci grały w „czarodziejską piłkę”, twistera, badminton i raz, dwa,  trzy... 14.07 miała miejsce „Akademia artystyczna” – dzieci dzieliły się ze sobą wspomnieniami i wrażeniami z wakacji, bawiły się w „zgadnij, kim jestem”, układały album ze zdjęciami. 15.07 miał miejsce dzień „Z grą planszową”: grano w scrabble, bingo, chińczyka, warcaby. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.


Biblioteka w Ławicach 22.07 – zorganizowała „Dzień Włóczykija”. Dzieci zrobiły „kije –włóczykije”, z którymi pod opieką Pani Doroty Gerczak i Marleny Fryc przeszły naokoło stawu w Ławicach. Potem w bibliotece były gry i zabawy oraz quiz wiedzy o Muminkach. Pierwsze 3 miejsca zajęli : Sylwia Witczak, Dominika Guzowska i Grzegorz Dziedzic. 29.07 – w ramach „Bajkowych czwartków z czekoladą” odbyło się głośne czytanie bajek. Czytała sołtys Grażyna Węgłowska. Opowiedziała również o swoim zawodzie, dzieci podzieliły się nią swoimi marzeniami na temat swojego zawodu w przyszłości. Później odbyła się szalona zabawa w „ Twister”. 5.08 – odbyło się spotkanie autorskie z panią Niną Drej. Pisarka opowiedziała dzieciom o swoich przygodach z dzieciństwa, przeczytała fragment swojej książki „Dom nad Jeziorakiem”. Dzieci wręczyły autorce kwiaty i laurki. Pani Drej zapowiedziała następną wizytę na jesień. 26 sierpnia dzieci czytały na głos swoje ulubione bajki, m.in. „Kopciuszek”, „Czerwony Kapturek”, „Dziewczynka z zapałkami”.

 

Biblioteka w Rudzienicach zorganizowała konkurs plastyczny: „Mój ulubiony bohater literacki”. Na konkurs napłynęły 32 prace plastyczne. Nagrody otrzymały: Natalia Misiora, Nikola Jakubik, Nikola Janicka. Na konkurs: „Miejsce, które chcę odwiedzić w wakacje” napłynęło 8 prac. Nagrody otrzymały: Dominika Czwarnóg, Nikola Zuśka, Adrian Kowalkowski. W sześciu czwartkowych turniejach warcabowych wystartowało łącznie 58 graczy. Zwyciężył Dawid Bądkowski.

Biblioteka w Siemianach zorganizowała konkurs plastyczny na kartkę – „Pozdrowienia z wakacji”. Napłynęło 12 prac. Odbył się również konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcia z Siemian i okolicy. Nadesłano 11 prac. 12.07. odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci „Jak powstał „Plastusiowy pamiętnik” M. Kownackiej (praca z plasteliną). 20.07. świętowano „Dzień Kubusia Puchatka”. Dzieci czytały na głos książkę „Kubuś Puchatek”  A. A. Milne. 24.07 miał miejsce konkurs wiedzy o znakach drogowych z okazji Dnia Policjanta: „Czy znamy znaki drogowe?”. 5.08 zorganizowano zajęcia popularyzujące literaturę młodzieżową: „Sięgnij po książkę czytelniku młody” – ciekawa książka w zbiorach naszej Biblioteki. 9.08 - odbyły zajęcia komputerowe „Bądźmy bezpieczni w Internecie”. 19.08 - Czarodziejskie warsztaty bajarza. Na koniec- 23.8 - zajęcia dla dzieci (plastyczne, konkursy, gry i rebusy) związane z Dniem Lotnika.

Biblioteka w Ząbrowie zorganizowała: „Groch z kapustą” - wyszukiwanie ciekawych propozycji książkowych na wakacje, dzieci dyskutowały na temat swoich ulubionych książek oraz występujących w nich postaci. Konkurs „Milionerzy”, w którym dzieci odpowiadały na pytania z różnych dziedzin życia. Konkurs „Papierowe zwierzaki”, podczas którego dzieci wykonywały swoje ulubione zwierzaki z papieru. W czwartki miały miejsce „Czwartkowe bajania” - dzieci czytały z bibliotekarzem na głos bajki, rysowały okładki książek oraz bawiły się w teatr. Oprócz wymienionych zajęć dzieci chętnie przychodziły do biblioteki na grę w warcaby, chińczyka, zgaduj - zgadulę czy układanie puzzli. Zajęcia dzieciom umilały słodki upominki.

Zmieniony ( 15.09.2010. )
Czytaj całość…
 
DOŻYNKI GMINNE - ZĄBROWO 2010 PDF Drukuj Email
24.08.2010.

WÓJT GMINY IŁAWA

KRZYSZTOF HARMACIŃSKI

ZAPRASZA NA:

DOŻYNKI GMINNE
12 WRZEŚNIA 2010r. w ZĄBROWIE (boisko sportowe)

PROGRAM:

13.00 - Msza Św. w kosciele w Ząbrowie
14.00 - Uroczyste rozpoczęcie Święta Plonów
14.21 - Wręczenie odznaczeń
14.45 - Występy artystyczne: "Gosposie", "Dzieci Ziemi Iławskiej", zespół "Jedwabno"  z widowiskiem artystycznym pt.: "Chopin na dożynkach", zespół country "Rosenberg Country Band", gwiazda wieczoru - Szymon Kusarek z teatru "Syrena" w Warszawie

19.00 - Zabawa taneczna

 

ZAPRASZAMY

W trakcie dożynek: konkurs wieńców dożynkowych, rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą posesję, kiermasz, loteria fantowa, plac zabaw dla dzieci, gry i zabawy, grochówka strażacka

Współorganizatorzy:

- Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
- Sołtys wsi Ząbrowo z Radą Sołecką
- OSP Ząbrowo
- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ząbrowa
- Samorządowa Szkoła Podstawowa
- Samorządowe Gimnazjum
- LZS "OSA ZĄBROWO"

Zmieniony ( 24.08.2010. )
 
Dożynki Parafialne w Radomku PDF Drukuj Email
24.08.2010.

Patronat: Wójt Gminy Iława
Krzysztof Harmaciński

 Parafia P.W. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karasiu
Sołtys z Radą Sołecką wsi Radomek
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie

serdecznie zapraszają na:

DOŻYNKI PARAFIALNE

które odbędą się
05.09.2010 o godz. 14.00
w Radomku

W programie:

14.00 Msza Św.
15.00 Uroczyste rozpoczęcie imprezy
- Występy muzyczne: dzieci i młodzież z terenu parafii, zespół folklorystyczny "Gosposie"
- Zabawy dla dzieci
- Zawody rekreacyjno - sportowe dla dorosłych pomiędzy sołectwami: Karaś, Wikielec, Radomek, Stradomno
- Zabawa taneczna

Zmieniony ( 24.08.2010. )
 
Piknik w Mózgowie pn. "Żegnajcie Wakacje" PDF Drukuj Email
24.08.2010.

Patronat: Wójt Gminy Iława
Krzysztof Harmaciński

 Organizatorzy:  Sołtys z Radą Sołecką Mózgowa,
Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie

 

Zapraszają na Piknik Rodzinny,

który odbędzie się 28 sierpnia br. w Mózgowie

przy świetlicy wiejskiej.

Początek o godz. 15.00

 

W programie:

15.00 - uroczyste otwarcie imprezy
- Program artystyczny
- Zabawy dla dzieci
- Zawody rekreacyjno - sportowe dla dorosłych - miedzy sołectwami :
Mózgowo, Gałdowo, Gulb, Laseczno

19.00 - zabawa taneczna

 

Zmieniony ( 24.08.2010. )
 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 610 - 616 z 700
 
   
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.