Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 873
Linki: 2
gości: 4825721
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement
 

Święto Niepodległości- Moje korzenie:projekt 2010 PDF Drukuj Email
16.11.2010.

W sobotę 13 listopada w sali wiejskiej w Rudzienicach odbył się gminny koncert z okazji Święta Niepodległości Polski pt. „Jest takie miejsce, taki kraj”. W koncercie wzięły udział zespoły działające w GOK w Lasecznie: zespół folklorystyczny „Gosposie” pod kierownictwem Stefana Gurzyńskiego, zespół wokalno-instrumentalny „Fantazja”, grupa młodzieżowa „A propos” prowadzona przez Grażynę Piękos, zespół „Poranek” z SG w Ząbrowie – prowadzenie Grażyna Piękos, uczniowie z SSP w Rudzienicach pod opieką Urszuli Solis i Stanisława Kowalkowskiego. Muzycznymi gośćmi imprezy była młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie pod opieką Stanisława Kożuchowskiego. Tematyka koncertu nawiązywała do historii Polski i losów mieszkańców gminy Iława w powojennej Polsce.
            W koncercie wykorzystano wiersz nieżyjącej już mieszkanki Ząbrowa – pani Zofii Jaranowskiej w znakomitej interpretacji Krystyny Kurowskiej. Koncertowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów biorących udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Moje Korzenie” oraz prezentacja multimedialna.  Laureaci konkursu otrzymali z rąk wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Działaj lokalnie

Oto lista nagrodzonych:

 Kat. „Klasy zerówkowe”

I m. Oliwia Przytulska SSP Gałdowo
II m Wiktoria Bagan SSP Gałdowo
III m Martyna Różańska SSP Wikielec
Wyróżnienie : Piotr Łęgowski SSP Wikielec

Kat. „Klasy I-III”

I m. Miłosz Jackowski SSP Wikielec, Dominik Dzieniszewski SSP Wikielec
II m. Mateusz Olszewski SSP Rudzienice, Marta Kłosowska SSP Wikielec
II m. Artur Oleksiak SSP Laseczno
Wyróżnienia: Rafał Szymański SSP Rudzienice, Sebastian Chmielewski SSP Gałdowo,  Kamil kowalski SSP Rudzienice, Agnieszka Kamionka SSP Gromoty

Kat. „Klasy IV-VI”
I m. Julia Dmuchowska SSP Wikielec
II m. Marcelina Pucińska SSP Laseczno, Zuzanna Klimaszewska SSP Rudzienice
III m. Jędrzej Karczewski SSP Rudzienice
Wyróżnienia: Wiktoria Bieszczad SSP Ząbrowo, Marta Siwakowska SSP Gromoty, Natalia Misiora SSP Rudzienice

Kat. Gimnazjum
Wyróżnienie dla Malwiny Zielińskiej z SSG w Ząbrowie

                 Honorowymi gośćmi koncertu byli seniorzy zaangażowani w powstanie kronik czterech miejscowości – Rudzienic, Tynwałdu, Laseczna i Ząbrowa w ramach projektu „Moje Korzenie” realizowanego przez GOK w Lasecznie dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Na zakończenie seniorzy otrzymali z rąk włodarza gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego piękne róże, a artyści i pracownicy GOK-u słowa uznania i podziękowania. Zdaniem uczestników imprezy była to piękna i wzruszająca lekcja historii.
                Organizatorami koncertu pod patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego byli: GOK Laseczno przy współpracy Rady Sołeckiej Rudzienic i SSP w Rudzienicach.
             Organizatorzy koncertu dziękują za pomoc w organizacji imprezy ks. dziekanowi Adamowi Olszewskiemu, Robertowi Lasikowskiemu, Stanisławowi Włodarczykowi i Wojtkowi Olszewskiemu.

Przedstawienie artystyczne wyreżyserowała Pani dyr Grażyna Piękos.

Fotorelacja jest w Galerii zdjęć oraz po kliknięciu tutaj.

Zmieniony ( 18.11.2010. )
 
Wycieczka do Torunia w ramach projektu 'Moje korzenie" PDF Drukuj Email
16.11.2010.

W ubiegły piątek 22 października odbyła się wycieczka do Teatru Wilama Horzycy w Toruniu. Wzięło w niej udział 40 mieszkańców z terenu gminy Iława, którymi byli m.in. seniorzy zaangażowani w realizację projektu pt. "Moje Korzenie". Celem wycieczki było zwiedzanie Starówki toruńskiej oraz obejrzenie spektaklu pt. "Caritas. Dwie minuty ciszy". Uczestnicy wycieczki mieli też możliwość dokonania zakupów w toruńskich sklepach. Nie zabrakło także zakupu toruńskich pierników. Po zwiedzaniu starówki toruńskiej seniorzy obejrzeli spektakl pt. "Caritas. Dwie minuty ciszy", który pozostawił na twarzach widzów grymas namysłu nad współczesnością. Wycieczkę można zaliczyć do udanych o czym świadczą pytania wycieczkowiczów o termin następnego wyjazdu.
Wycieczkę dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej w Iławie.

Działaj lokalnie

Krótka fotorelacja znajduje się w Galerii zdjęć----> Kliknij by obejrzeć

Zmieniony ( 16.11.2010. )
 
Święto Niepodległości Polski - koncert w Rudzienicach PDF Drukuj Email
10.11.2010.

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy i gości na doroczny koncert poświęcony Świętu Niepodległości Polski. Koncert odbędzie w dniu 13 listopada br., o godz. 16.00 w sali wiejskiej w Rudzienicach. W trakcie koncertu zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia uczniom szkół gminnych, które wzięły udział w konkursie prac plastycznych. Tegoroczny temat prac wiązał się z projektem "Moje korzenie" prowadzonym przez GOK w ramach programu działaj lokalnie.
Scenariusz koncertu - widowiska oraz repertuar koncertu i zespoły uczestniczące przygotowała
Pani dyr Grażyna Piękos. Wystąpią zespoły i soliści działający przy GOK, oraz uczniowie szkół gminnych. Dodatkową atrakcją będzie pokaz slajdów prezentujący przedwojenne, wojenne i powojenne zdjęcia miejscowości i mieszkańców naszej gminy. Wśród nich nie zabraknie zdjęć osób, które współpracowały z GOK przy powstaniu projektu "Moje korzenie" i swoimi opowieściami z dawnych lat przyczyniły się do powstania mini-kronik Rudzienic, Ząbrowa, Tynwałdu i Laseczna.

 

dzialaj lokalnie

Serdecznie zapraszamy.

Zmieniony ( 10.11.2010. )
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
20.10.2010.

W piątek 15.10.10r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbyły się Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość oprócz nauczycieli, pracowników szkół  i zaproszonych gości przybyli przedstawiciele władz samorządowych z Wójtem Gminy Iława Krzysztofem Harmacińskim ,    z- cą Wójta Bogusławem Wylotem, Przewodniczącym Rady Gminy Romanem Piotrkowskim i Dyrektorem Zespołu Obsługi Szkół Samorządowych w Iławie-Henrykiem Szabelskim na czele.

Była to doskonała okazja do podziękowania nauczycielom, wychowawcom  za trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński złożył na ręce dyrektora Zespołu Obsługi Szkół Samorządowych Henryka Szabelskiego oraz dyrektorów dwunastu szkół z terenu gminy Iława podziękowania w postaci listów gratulacyjnych. Podziękowania za pracę na rzecz gminnej Oświaty otrzymali także przedstawiciele obydwu związków zawodowych: pani Halina Wylot i pan Jerzy Ewertowski. Nagrodę Wójta Gminy Iława otrzymało ośmiu nauczycieli z terenu gminy: Urszula Waszczak-Zielińska, Helena Kulesza, Danuta Taborek, Wanda Pogoda, Urszula Solis, Bożena Smolińska, Halina Bujalska, Justyna Klimaszewska.

Należy podkreślić, że w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymała pani Violetta Sowińska i pani Zofia Asztemborska. Nagroda Kuratora Oświaty przypadła pani Marii Sak. Specjalne podziękowania za długoletnią pracę zawodową otrzymał także pan Ryszard Sak z Rudzienic. Wszyscy nagrodzeni oprócz nagród i dyplomów otrzymali piękne róże.

Oprawę artystyczną imprezy zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie ( zespoły "A' propos" i "Fantazja") i chór ,,Poranek” z Samorządowego Gimnazjum w Ząbrowie pod kierownictwem pani dyrektor Grażyny Piękos. Interesujący program artystyczny przygotowała pani Zofia Asztemborska z dziećmi z SSP w Lasecznie. Była to bardzo udana impreza, na której nauczyciele z terenu całej gminy mogli się razem spotkać poza miejscem pracy i w miłej atmosferze obchodzić  swoje  święto.

Link do fotoreportażu z uroczystości znajduje się w menu  -> Galerie lub tutaj

Zmieniony ( 20.10.2010. )
 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 603 - 609 z 700
 
   
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.