Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 914
Linki: 2
gości: 5552767
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement
 

Laseczniada 2011 PDF Drukuj Email
19.07.2011.

Czytaj całość…

16 lipca 2011 r. w Lasecznie odbyła się następna z cyklicznych imprez współorganizowanych przez GOK Laseczno – Fest yn Rodz inny „Laseczniada”. Od godziny 10.00 na boisku przy szkole trwały zmagania 11 drużyn piłkarskich w Turnieju o Puchar Sołtysa Laseczna Dariusza Szkopińskiego: Laseczno, Stradomno, „Ząbrowiacy”, Ławice, Skarszewo, Starzykowo, OSP Wikielec, Frednowy, Gulb, Szymbark i „Kudłaci Iława”. Wyniki rywalizacji:

I miejsce – drużyna ze Stradomna
II miejsce – drużyna ze Starzykowa
III miejsce – drużyna z Ławic

W godzinach popołudniowych odbył się Bieg Rodzinny. Trasa przebiegała wokół skweru kościoła. Jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.
I miejsce - Rafał Laskowski
II miejsce – Łukasz Gałecki
III miejsce – Rodzina Toboła: Witold, Jaś i Julia

W konkursie przeciągania liny, który odbył się zaraz po Biegu Rodzinnym trwała zacięta rywalizacja, której rezultat poniżej:
I miejsce – Rada Sołecka wsi Laseczno
II miejsce – piłkarze ze Starzykowa
III miejsce – rodzina Laskowskich z Laseczna

O godzinie 16.00 Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, sołtys Laseczna Dariusz Szkopiński oraz dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos uroczyście rozpoczęli imprezę. Zwycięskie drużyny Turnieju piłkarskiego o Puchar Sołtysa Laseczna Dariusza Szkopińskiego otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Również zwycięzcy pozostałych konkursów zostali nagrodzeni. W programie artystycznym wystąpiły zespoły „Fantazja” i   „Morawa” działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie oraz gościnnie Denys Martynenko z Ukrainy.  W przerwie między występami zespołów Wiktoria Łukomska z SSP Laseczno (zwyciężczyni tegorocznych XXIX Gminnych Eliminacji Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją” w kategorii klas I-III) wyrecytowała piękny wiersz. O godzinie 19.30 rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych. „Laseczniadzie” towarzyszyły kramy z rękodziełem, zabawkami dla dzieci, kosmetykami oraz loteria fantowa i swojskie jadło przygotowane przez nauczycieli i rodziców uczniów SSP Laseczno.
Zmieniony ( 28.07.2011. )
Czytaj całość…
 
Nad Jeziorakiem Festiwal - Siemiany 22-23 lipca - zapraszamy PDF Drukuj Email
13.07.2011.

                                        Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki do Siemian na:

VI Festiwal "Nad Jeziorakiem".

W dwudniowym programie festiwalu będą miały miejsce występy znanych artystów i młodych adeptów sztuki muzycznej.Odbędą się także konkursy, do których zgłosili się wykonawcy z całego kraju. Usłyszymy m. in. "Kwartet Rampa" , Elżbietę Adamiak, Kubę Sienkiewicza - lidera zespołu "Elektryczne Gitary" i afrykańsko - polsko- amerykański zespół "Motema Africa". Szczegóły dotyczące festiwalu znajdziecie Państwo w menu głównym, w zakładce  - >VI Festiwal Siemiany. Bilety w cenie 8 zł za każdy dzień.

Zapraszamy też do głosowania poprzez sms-y na numer 7155 o treści "MAZURY" w konkursie New 7 Wonders (7 Nowych Cudów Świata) - szczegóły na stronie www.mazurycudnatury.org

Zmieniony ( 20.07.2011. )
 
Ząbrowiada 2011 PDF Drukuj Email
13.07.2011.

 9 liCzytaj całość…pca 2011 r. w Ząbrowie odbył się festyn p.n. „Ząbrowiada”. Imprezę uroczyście rozpoczęli Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, sołtys Ząbrowa Roman Piękos oraz Janusz Śliżewski - prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ząbrowa.  W programie artystycznym wystąpił dziecięcy zespół folklorystyczny „Dzieci Ziemi Iławskiej”, który w swoim bogatym repertuarze ma piosenki, tańce oraz zabawy mazurskie i warmińskie. Gościnnie wystąpiła grupa dzieci z dwóch szkół podstawowych (z zaprzyjaźnionej gminy Mysłakowice), która przyjechała do Ząbrowa na wakacje. Tym razem zaprezentowali się publiczności bez strojów ludowych, jednakże krótka próba  talentu tanecznego całego zespołu jaką przedstawili na scenie zrekompensowała ten brak.  Rozśmieszyli publiczność góralską gwarą i zabawami ludowymi. Po nich wystąpił zespół „Poranek” i gwiazda wieczoru – Mirek Deredas w roli Elvisa Presley`a. Instruktorzy GOK zaprosili dzieci do wspólnej rywalizacji podczas gier i zabaw. Wszyscy obserwatorzy bawili się równie dobrze jak same dzieci. Podczas imprezy odbył się Turniej w plażowej piłce siatkowej o Puchar Dyrektora SSP w Ząbrowie, turniej piłki nożnej oraz turniej strzelecki. Puchary i medale zwycięskim drużynom wręczono na scenie po występach artystycznych. Festynowi towarzyszyły kramy z rękodziełem, loteria fantowa, swojskie jadło, wypieki Koła Gospodyń Wiejskich z Ząbrowa oraz rękodzieła przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tynwałdu. Po godzinie 19.00 rozpoczęła się zabawa taneczna "pod gwiazdami", która trwała do późnych godzin nocnych. Pogoda dopisała,publiczność także,  co tym bardziej cieszy wszystkich organizatorów i współorganizatorów Festynu.

Zmieniony ( 28.07.2011. )
Czytaj całość…
 
Wycieczka do Trójmiasta PDF Drukuj Email
05.07.2011.

Czytaj całość…13 lipca 2011 r.odbyła się wycieczka do Trójmiasta zorganizowana przez Gminy Ośrodek Kultury w Lasecznie. Wzięło w niej udział 20 osób, w tym część Klubu Seniora z Ząbrowa. Pierwszym punktem wycieczki był Skwer Kościuszki w Gdyni skąd wszyscy popłynęliśmy statkiem zwiedzać gdyński port. Później pojechaliśmy do Sopotu (m.in.na molo). Ostatnim punktem wycieczki była gdańska starówka. Pogoda dopisała w 100%, wróciliśmy z piękną opalenizną i dobrymi humorami.


Zmieniony ( 28.07.2011. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 561 - 567 z 739
 
   
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.