Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 981
Linki: 2
gości: 6862561
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Mlekovita 2018 PDF Drukuj Email
27.08.2018.
W pogodne, sobotnie popołudnie 4 sierpnia rozpoczęło się Regionalne Święto Mleka z Mlekovitą w Wikielcu. Imprezę rozpoczęła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos. Gości i publiczność powitali Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz Dyrektor lubawskiego oddziału Mlekovity Irena Durlik.

Później przyszła pora na wręczanie dyplomów i statuetek. Wyróżnieni zostali m.in. dostawcy za bardzo dobre wyniki w produkcji mleka. Wręczone zostały również honorowe statuetki Mlekovity przez dyrektor lubawskiego oddziału firmy Małgorzatę Durlik. Wyróżnienia te przyznano: Wójtowi Gminy Iława Krzysztofowi Harmacińskiemu, Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawowi Markowi Brzezinowi, Senator Bogusławie Orzechowskiej, Łukaszowi Sajewskiemu z Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, Bolesławowi Niemkiewiczowi – prezesowi zarządu ZUK w Suszu oraz Bolesławowi Dzikowi – emerytowanemu pracownikowi Mlekovity.

Nie obyło się również bez tradycyjnego konkursu w piciu mleka na czas. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Cichorek, który potrzebował nieco ponad 15 sekund na wypicie 1 litra mleka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, w tym zapas mleka, a zwycięzca bardzo atrakcyjną nagrodę.

Po konkursie przyszła pora na występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się: zespół Abba Come Back, Mirek Deredas jako Elvis Presley oraz zespół Cygańskie Gitary. Imprezę zakończyła zabawa pod chmurką. Podczas trwania festynu organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje takie jak: gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, które wesołe miasteczko oraz liczne kramy.

Organizatorami tegorocznego Święta Mleka byli: Gmina Iława, GOK Laseczno, Rada Sołecka wsi Wikielec, OSP Wikielec. Partnerem imprezy była firma „Mlekovita”. (tekst za www.gmina-ilawa.pl)
Zmieniony ( 27.08.2018. )
Czytaj całość…
 
Spotkania z foklorem w Szałkowie PDF Drukuj Email
31.07.2018.

W ostatnią  niedzielę lipca, mieszkańcy Szałkowa,  okolicznych wsi, Iławy, a także liczni turyści mieli  okazję oglądać, słuchać i podziwiać   zespoły folklorystyczne z województwa warmińsko-mazurskiego na odbywającym się już po raz 21. Festiwalu „Spotkania z Folklorem”.Mimo bardzo dynamicznie zmieniającej się pogody atrakcyjna formuła imprezy przyciągnęła do Szałkowa dużą grupą fanów folkowego grania.

Uroczystego otwarcia dokonał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński wraz wicestarostą powiatu iławskiego Stanisławem Kastrau, sołtysem Szałkowa Januszem Świdzińskim oraz prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szałkowa Pauliną Kasprzycką. Głos zabrały, obecne również na imprezie, Posłanka na Sejm RP Elżbieta Gelert oraz radna sejmiku warmińsko-mazurskiego Bernadeta Hordejuk. Słowo powitania do zebranych skierowała także Grażyna Piękos – dyrektor GOK Laseczno.

Na Festiwalu wystąpiły zespoły: „Gosposie”, „Pasłęczanie”, „Dzieci Ziemi Iławskiej”, „Pomerania”, „Kalina”, „Ostródzianie”, „Szuwary”, „Mozaika”, „Ela i Kapela”, „Morawa” oraz „Sami Swoi”. Każdy zespół biorący udział w przeglądzie otrzymał pamiątkowy dyplom oraz płaskorzeźbę (tzw. Laseczniankę).

Na uwagę zasługuje podniosły charakter imprezy, okraszony scenografią w barwach narodowych i współnym śpiewaniem przez wykonawców i publiczność pieśni patriotycznych. W ten sposób organizatorzy chcieli uczcić obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podczas imprezy swoje 70. urodziny obchodził członek zespołu „Gosposie” Michał Stadnicki. Z tej okazji wójt gminy oraz dyrektor GOK wręczyli jubilatowi okolicznościową statuetkę oraz kwiaty. Nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat”.

Przeglądowi  towarzyszyły  warsztaty rzeźbiarskie, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, nie tylko wśród najmłodszych. Spośród licznych atrakcji nie zabrakło również: kramów z rękodziełem artystycznym, „swojskiego jadła”, kiermaszu z ciastami, gier i zabaw dla dzieci i dorosłych.

Na zakończenie imprezy została wylosowana nagroda publiczności, którą w tym roku zdobył zespół "Dzieci Ziemi Iławskiej".

Organizatorami Festiwalu byli: Gmina Iława, Starostwo Powiatowe w Iławie, Stowarzyszenie Przyjaciół Szałkowa „Agro-Tur”, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Rada Sołecka Wsi Szałkowo oraz Koło Gospodyń Wiejskich Szałkowo.( za www.gmina-ilawa.pl)

Zmieniony ( 31.07.2018. )
Czytaj całość…
 
Sprawozdanie z Rajdu Rowerowego Szlakiem Napoleońskim do Niepodległej Polski PDF Drukuj Email
24.07.2018.
W sobotę, 30 czerwca br. odbył się organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie  Rajd Rowerowy „Szlakiem Napoleońskim do Niepodległej Polski”.

W wyprawie wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym również całe rodziny. Trasa rajdu wynosiła 24,5 km i miała charakter rekreacyjny. Wyprawę poprowadził Dariusz Paczkowski - znawca regionu, który w ciekawy sposób opowiadał o miejscach, jakie w czasie drogi odwiedzali rowerzyści. Były to m.in.: kościół w Lasecznie i Ząbrowie, ruiny pałacu w Januszewie, osada w Solnikach oraz okolice leśniczówki w Szwalewie. Każdy uczestnik wyprawy otrzymał pamiątkową koszulkę z nadrukowaną trasą, mapką rajdu. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwała opieka medyczna. Na mecie rajdu, w Siemianach odbyło się oficjalne losowanie nowego roweru miejskiego. Otrzymał go Grzegorz Gerych z Iławy. W losowaniu roweru brali udział uczestnicy rajdu, którzy zgłosili wcześniej swój udział. Uczestnicy rajdu zostali zaproszeni na festiwal, na którym wystąpili: Tomasz Kraweć (szanty), "Solid Rock" z Olsztynka i Adam Bartoś z zespołem (Lublin).

Zadanie dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie tj. Stowarzyszenia „PRZYSTAŃ”, z Gminy Wiejskiej Iława.

Zmieniony ( 24.07.2018. )
 
XIII Festiwal Nad Jeziorakiem zakończony sukcesem PDF Drukuj Email
24.07.2018.
XIII Festiwal „Nad Jeziorakiem” Siemiany 2018
już za nami!
W tym roku w nowej scenerii przebudowanego amfiteatru zaprezentowało się wielu artystów scen polskich.
 20 lipca  wystąpił laureat ubiegłorocznego Konkursu Młodych Talentów, Michał Wróblewski, z mini-recitalem, na który złożyły się autorskie utwory. Następnie publiczność miała okazję wysłuchać popularnych melodii w wykonaniu zespołu akordeonistów z zaprzyjaźnionej gminy Kose z Estonii. W programie związanym ze Stuleciem Niepodległości Polski, w którym znalazły się popularne utwory Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Sikorowskiego, Marka Grechuty  i innych twórców, zaprezentował się zespół Grasz-Band działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie. Publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania utworów wybranych z szerokiego wachlarza najbardziej popularnych piosenek polskich.

Gwiazdą piątkowego spotkania z siemiańską publicznością była znakomita Ania Dąbrowska, która skupiła pod sceną wielu swoich wielbicieli.
Do późnych godzin wieczornych bawił publiczność kabaret „Ciach”.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się od Konkursu Muzycznych Talentów. Grand Prix konkursu otrzymał zespół „KAMENA” w składzie Anna Pawlak, Anna Gęstwicka, Aleksandra Gałan, który miał możliwość ponownego wystąpienia przed szeroką publicznością na wieczornej gali. Pierwsze miejsce zdobyła Daria Dąbkowska. Wyróżnienia otrzymali Aleksandra Lewicka i Wojciech Wajc. Gospodarzem wieczoru była charyzmatyczna i niezwykle porywająca publiczność Ewa Błachnio, która zabawiała widownię między kolejnymi koncertami. Tradycyjnie na festiwalu wystąpił zespół Czerwony Tulipan.
Z wielkim aplauzem publiczność przyjęła koncert Ani Rusowicz z zespołem, która przywołała na scenie (zarówno stylizacją jak i muzyką) atmosferę lat 60. i 70.
Na siemiańskiej scenie wystąpiła również Ewa Błachnio z Muzikantami, która oprócz błyskotliwej konferansjerki dała się poznać jako sprawna wokalistka.
Prawdziwą furorę zrobił zespół De Mono, który swoim koncertem połączył pokolenia. Sztandarowe utwory zespołu śpiewali zarówno młodzi jak i starsi słuchacze. Rozśpiewana publiczność nie pozwalała muzykom opuścić sceny, wywołując kolejny bis.
Na zakończenie tegorocznej edycji Festiwalu „Nad Jeziorakiem” w Siemianach dużą dawkę dobrego humoru przekazał Kabaret Młodych Panów, rozśmieszając do rozpuku najbardziej zagorzałych i wytrwałych wielbicieli tego gatunku.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe Festiwalu, dzięki którym tegoroczna edycja mogła być zorganizowana na, zdaniem odbiorców Festiwalu, wysokim poziomie.

Głównym organizatorem XIII Festiwalu „Nad Jeziorakiem” w Siemianach był Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i Urząd Gminy Iława, pod patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.
Zmieniony ( 24.07.2018. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 63 z 796
 
 
Regulamin konkursu i karta zgłoszenia: Konkurs Muzycznych Talentów 2019
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.