Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 961
Linki: 2
gości: 6103360
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Piknik rodzinny w Mątykach PDF Drukuj Email
15.06.2018.
W dniu 9 czerwca w Mątykach odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez tamtejsze sołectwo. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował gry i zabawy animacyjne dla dzieci i dorosłych, głównie rodziców. Imprezę prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos, w asyście Ewy Romaniuk i Jerzego Piotrowskiego. Piknik nagłośnił Marcin Kowalewski, który też raczył publiczność dynamiczną muzyką.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.
Czytaj całość…
 
XL Jarmark Ludowy w Rudzienicach PDF Drukuj Email
09.06.2018.

W niedzielę 3-go czerwca br. w Rudzienicach  odbył się 40-ty Jubileuszowy Jarmark Ludowy  pod patronatem Wójta Gminy Iława. Organizatorami Jarmarku byli: sołtys Zbigniew Osasiuk i Rada Sołecka wsi Rudzienice, Towarzystwo Ziemi Rudzinieckiej, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, Szkoła Podstawowa w Rudzienicach oraz OSP Rudzienice i klub piłkarski „Czarni”.

Punktualnie o 14.00 przybyłych gości powitała dyrektor GOK Grażyna Piękos, która następnie zaprosiła na scenę włodarza gminy, wójta Krzysztofa Harmacińskiego, który wręczył pamiątkowe dyplomy i kubki.

Na scenie pojawił się też prezes Towarzystwa Ziemi Rudzienickiej pan  Henryk Plis.

  Wśród wielu atrakcji znalazły się: Turniej Piłkarski o Puchar Ziemi Rudzinieckiej, mecz piłkarski „Żonaci-Kawalerowie”. Nie zabrakło również występów artystycznych. Wystąpili uczniowie  ze Szkoły Podstawowej w  Rudzienicach i Franciszkowie, pod kierunkiem Stanisława Kowalkowskiego,  zespół „Gosposie”, zespół rodziny Kowalkowskich w ramach I Przeglądu Rodzin Muzykujących i zespół „Grasz Band” działający przy GOK Laseczno. Gwiazdą imprezy był pochodzący z Biskupca Pomorskiego  rockowo-bluesowy zespół  „CI-HO”. Dużą atrakcją imprezy okazał się pokaz wschodniej sztuki walki i samoobrony Aikido, zorganizowany przez iławską grupę aikido Mariusza Brzozowskiego.

  Dodatkowo podczas jarmarku obecni byli  wystawcy  rękodzieła. Dla publiczności zorganizowano też ogródki piwne i  mały hipodrom z kucykami dla uciech najmłodszych. W czasie jarmarku odbyły się konkursy rodzinne oraz wiele  gier i zabaw rekreacyjnych, prowadzonych przez instruktorów GOK.

Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie jak zwykle zapewnił scenę i nagłośnienie imprezy.

Zmieniony ( 09.06.2018. )
Czytaj całość…
 
II Stachuriada w Siemianach AD 2018 PDF Drukuj Email
09.06.2018.
8 czerwca 2018 w Siemianach odbyło się uroczyste nadanie imienia bibliotece gminnej. Patronem tej placówki został Edward Stachura. Odsłonięcia pamiątkowej tablicy-płaskorzeźby autorstwa Marka Kałuży dokonał wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński w asyście bibliotekarza Zofii Chomki. Na uroczystość przybyli znamienici goście reprezentujący różne szczeble administracji samorządowej, a wśród nich: dyrektor WBP w Olsztynie Andrzej Marcinkiewicz, reprezentujący Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Starosta Powiatu Iławskiego  Marek Polański, Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrkowski i z-ca wójta gminy Iława Bogusław Wylot. Oprócz nich imprezę zaszczycili: dyrektorzy szkół, przedstawiciele sąsiednich bibliotek, sołtysi, mieszkańcy gminy Iława, oraz osoby ze świata kultury, jak pisarka i poetka Nina Drej, a także Krzysztof Kopacz pastor kościoła metodystycznego z Iławy.  

Po części oficjalnej goście imprezy zostali zaproszeni na krótka prezentację o życiu i twórczości Edwarda Stachury, którą prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos przy współudziale bibliotekarza Joanny Mazurek. Uczennice z gminy Iława : Julia Śliżewska i Maja Cyganowska uraczyły publiczność pięknymi recytacjami.

Korzystając z okazji, pani Grażyna Piękos, pełniąca funkcję gospodarza imprezy wręczyła specjalne podziękowania osobom, które są związane z biblioteką poprzez wieloletnią współpracę i wspieranie jej działań.
Na "deser" goście imprezy zostali zaproszeni na poczęstunek, a po tym odbył się specjalny koncert gdańskiego barda Arkadiusza Szulca, już w ramach "Stachuriady", zorganizowanej w Siemianach po raz drugi. Koncert spodobał się bardzo. Słuchacze, zachęceni przez wykonawcę włączyli się do wspólnego śpiewania. Wykazali się przy tym znajomością tekstów Stachury. Reasumując można powiedzieć, że impreza należała do bardzo udanych, co potwierdzały uśmiechy na twarzach widzów i organizatorów.
Zmieniony ( 11.06.2018. )
Czytaj całość…
 
Dni Rodziny w Gałdowie PDF Drukuj Email
14.05.2018.

13 maja br. w Gałdowie odbyły się Gminne Obchody Dnia Rodziny. Zapraszamy na fotorelację z imprezy, którą prowadziła dyrektor GOK Grażyna Piękos. Instruktorzy GOK zorganizowali scenę, nagłośnienie, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.
Zmieniony ( 15.05.2018. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 50 - 56 z 776
 
   
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.