Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 951
Linki: 2
gości: 5908945
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

Sprawozdanie z Rajdu Rowerowego Szlakiem Napoleońskim do Niepodległej Polski PDF Drukuj Email
24.07.2018.
W sobotę, 30 czerwca br. odbył się organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie  Rajd Rowerowy „Szlakiem Napoleońskim do Niepodległej Polski”.

W wyprawie wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym również całe rodziny. Trasa rajdu wynosiła 24,5 km i miała charakter rekreacyjny. Wyprawę poprowadził Dariusz Paczkowski - znawca regionu, który w ciekawy sposób opowiadał o miejscach, jakie w czasie drogi odwiedzali rowerzyści. Były to m.in.: kościół w Lasecznie i Ząbrowie, ruiny pałacu w Januszewie, osada w Solnikach oraz okolice leśniczówki w Szwalewie. Każdy uczestnik wyprawy otrzymał pamiątkową koszulkę z nadrukowaną trasą, mapką rajdu. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwała opieka medyczna. Na mecie rajdu, w Siemianach odbyło się oficjalne losowanie nowego roweru miejskiego. Otrzymał go Grzegorz Gerych z Iławy. W losowaniu roweru brali udział uczestnicy rajdu, którzy zgłosili wcześniej swój udział. Uczestnicy rajdu zostali zaproszeni na festiwal, na którym wystąpili: Tomasz Kraweć (szanty), "Solid Rock" z Olsztynka i Adam Bartoś z zespołem (Lublin).

Zadanie dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie tj. Stowarzyszenia „PRZYSTAŃ”, z Gminy Wiejskiej Iława.

Zmieniony ( 24.07.2018. )
 
XIII Festiwal Nad Jeziorakiem zakończony sukcesem PDF Drukuj Email
24.07.2018.
XIII Festiwal „Nad Jeziorakiem” Siemiany 2018
już za nami!
W tym roku w nowej scenerii przebudowanego amfiteatru zaprezentowało się wielu artystów scen polskich.
 20 lipca  wystąpił laureat ubiegłorocznego Konkursu Młodych Talentów, Michał Wróblewski, z mini-recitalem, na który złożyły się autorskie utwory. Następnie publiczność miała okazję wysłuchać popularnych melodii w wykonaniu zespołu akordeonistów z zaprzyjaźnionej gminy Kose z Estonii. W programie związanym ze Stuleciem Niepodległości Polski, w którym znalazły się popularne utwory Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Sikorowskiego, Marka Grechuty  i innych twórców, zaprezentował się zespół Grasz-Band działający w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie. Publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania utworów wybranych z szerokiego wachlarza najbardziej popularnych piosenek polskich.

Gwiazdą piątkowego spotkania z siemiańską publicznością była znakomita Ania Dąbrowska, która skupiła pod sceną wielu swoich wielbicieli.
Do późnych godzin wieczornych bawił publiczność kabaret „Ciach”.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się od Konkursu Muzycznych Talentów. Grand Prix konkursu otrzymał zespół „KAMENA” w składzie Anna Pawlak, Anna Gęstwicka, Aleksandra Gałan, który miał możliwość ponownego wystąpienia przed szeroką publicznością na wieczornej gali. Pierwsze miejsce zdobyła Daria Dąbkowska. Wyróżnienia otrzymali Aleksandra Lewicka i Wojciech Wajc. Gospodarzem wieczoru była charyzmatyczna i niezwykle porywająca publiczność Ewa Błachnio, która zabawiała widownię między kolejnymi koncertami. Tradycyjnie na festiwalu wystąpił zespół Czerwony Tulipan.
Z wielkim aplauzem publiczność przyjęła koncert Ani Rusowicz z zespołem, która przywołała na scenie (zarówno stylizacją jak i muzyką) atmosferę lat 60. i 70.
Na siemiańskiej scenie wystąpiła również Ewa Błachnio z Muzikantami, która oprócz błyskotliwej konferansjerki dała się poznać jako sprawna wokalistka.
Prawdziwą furorę zrobił zespół De Mono, który swoim koncertem połączył pokolenia. Sztandarowe utwory zespołu śpiewali zarówno młodzi jak i starsi słuchacze. Rozśpiewana publiczność nie pozwalała muzykom opuścić sceny, wywołując kolejny bis.
Na zakończenie tegorocznej edycji Festiwalu „Nad Jeziorakiem” w Siemianach dużą dawkę dobrego humoru przekazał Kabaret Młodych Panów, rozśmieszając do rozpuku najbardziej zagorzałych i wytrwałych wielbicieli tego gatunku.

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe Festiwalu, dzięki którym tegoroczna edycja mogła być zorganizowana na, zdaniem odbiorców Festiwalu, wysokim poziomie.

Głównym organizatorem XIII Festiwalu „Nad Jeziorakiem” w Siemianach był Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i Urząd Gminy Iława, pod patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.
Zmieniony ( 24.07.2018. )
Czytaj całość…
 
Laseczniada za nami PDF Drukuj Email
17.07.2018.
W dniu 14 lipca odbył się festyn "Laseczniada". Imprezę rozpocżął turniej piłkarski z udziałem reprezentacji sołectw z gminy Iława. O godz. 16.00 dyrektor GOK Grażyna Piękos i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska powitały przybyłych gości i mieszkańców Laseczna, po czym zaprosiły wójta Krzysztofa Harmacińskiego, by wręczył statuetki i dyplomy zwycięzcom turnieju piłkarskiego. W części artystycznej wystąpili kolejno: "Dzieci Ziemi Iławskiej", "Pełni Werwy" - zespoł wokalny z Ławic, w którego składzie są także mieszkańcy sąsiednich wsi, "Gosposie"- znany wszystkim zespół folklorystyczny działający przy GOK Lasecznio oraz jako gwiazda wieczoru "M-Jay" z tancerkami, czyli wykonawca disco-polo z Torunia.
Imprezę uwieńczyła zabawa taneczna "pod gwiazdami". W czasie pikniku organizatorzy zapewnili park zabaw dla dzieci i młodzieży, liczne kramy oraz stoiska kulinarne. Nie zabrakło też darmowych kiełbasek i grochówki dla wszystkich.

Organizatorzy: GOK Laseczno, Rada Sołecka Laseczna, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno i OSP Laseczno.

Wyniki turnieju piłkarskiego:

1. AS Castel Gandolfo
2. Ząbrowo
3. Global Team
Zmieniony ( 17.07.2018. )
Czytaj całość…
 
Koncerty zespołu GOSPOSIE PDF Drukuj Email
12.07.2018.
Zespół folklorystyczny "Gosposie", dzialający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie wziął ostatnio udział w dwóch wydarzeniach kulturalnych, godnie reprezentując gminę Iława. 2-go lipca br. zespół po uprzednich kwalifikacjach wziął udział w olsztyńskim "Festiwalu Kultur", który zorganizowała Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, gdzie zespół zdobył nagrodę finansową za stroje, instrumenty i ogólny wyraz artystyczny. Gosposie wykonały dwa utwory warmińsko-mazurskie. Dużo większym repertuarem zespół uraczył publiczność z gminy Mysłakowice, która w dniach 7-8 lipca br. zorganizowała VI Festiwal pn." Ludowe Granie na Gruszkowskiej Polanie". Warto zaznaczyć, że "Gosposie" wystąpiły w ramach wizyty w gminie partnerskiej. Na poprzednich gruszkowskich festiwalach gminę Iława reprezentował zespół "Morawa".
Zmieniony ( 12.07.2018. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 766
 
   
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.