Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 866
Linki: 2
gości: 4726284
Strona główna arrow Aktualności
 
 

Dzień Dziecka w Szymbarku PDF Drukuj Email
06.06.2017.
Czytaj całość…1 czerwca w Szymbarku odbyły się obchody Dnia Dziecka. W spotkaniu wzięła udział liczna grupa dzieci wraz z rodzicami. Organizatorem imprezy była Rada Sołecka 
z Szymbarka i Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie. Wszystkich zebranych przywitała Bożena Majewska – sołtys Szymbarka, natomiast oficjalnego otwarcia zabawy dokonała Grażyna Piękos – dyrektor GOK Laseczno. Obie Panie złożyły dzieciom serdeczne życzenia 
z okazji ich święta. Uczestnicy Dnia Dziecka mieli okazję wziąć udział w różnych zabawach oraz konkurencjach sportowych, które przygotowali i prowadzili pracownicy GOK-u: Oktawia Alicka, Agnieszka Śmigielska oraz Sławomir Ćwikliński. Nie zabrakło również tradycyjnego malowania twarzy. Pani sołtys Bożena Majewska wraz z Radą Sołecką przygotowały dla wszystkich uczestników spotkania pyszny poczęstunek w postaci różnych smakołyków. Sporo radości przyniosło wspólne smażenie kiełbasek przy ognisku. O oprawę muzyczną zadbał Jerzy Piotrowski z Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Słoneczna pogoda oraz dobre humory sprawiły, że impreza należała do udanych. Dodajmy, że świetlica wiejska w Szymbarku jest miejscem cyklicznych spotkań dzieci i młodzieży. Warsztaty prowadzą pracownicy GOK-u. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od 17.00 do 19.00.
Zmieniony ( 06.06.2017. )
Czytaj całość…
 
Jarmark Ludowy w Rudzienicach PDF Drukuj Email
06.06.2017.
Czytaj całość…W ubiegłą niedzielę, 4 czerwca pod patronatem Wójta Gminy Iława odbył się kolejny Jarmark Ludowy w Rudzienicach. Organizatorami Jarmarku byli: Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, sołtys i rada sołecka wsi Rudzienice, Towarzystwo Ziemi Rudzienickiej, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Rudzienicach oraz OSP w Rudzienicach.
Przybyłych gości powitał wójt Krzysztof Harmaciński. Całą imprezę prowadziła Grażyna Piękos – dyrektor GOK Laseczno. Po oficjalnych przemówieniach przyszedł czas na występy artystyczne. Wystąpiły dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej z Rudzienic, zespół „Gosposie” oraz zespół „Dzieci Ziemi Iławskiej”(oba zespoły działają przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie). Można było usłyszeć również rytmy bluesowo – rockowe. To wszystko za sprawą zespołu „Bluszcz” z Lubawy. Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo „Never”.
Dużą atrakcją dla przybyłych na jarmark był koncert kameralny olsztyńskiego zespołu „Pro Musica Aniqua”, który odbył się w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Rudzienicach.
O oprawę artystyczną, wystawców oraz nagłośnienie zadbali pracownicy GOK Laseczno.
Dodatkowo podczas jarmarku odbyły się degustacje potraw, kiermasz rękodzieła, konkursy rodzinne oraz wiele innych gier i zabaw rekreacyjnych. Najmłodsi uczestnicy tradycyjnie mogli skorzystać ze stoiska, na którym pracownicy GOK-u malowali twarze.
Zmieniony ( 06.06.2017. )
Czytaj całość…
 
W Lasecznie zaśpiewali Bogu na chwałę PDF Drukuj Email
01.06.2017.
Czytaj całość…W niedzielę, 28 maja, w Lasecznie odbył się Festiwal Pieśni i Piosenki Ekumenicznej pn. ”Śpiewajmy Panu”. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie oraz parafia p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie z księdzem Jarosławem Grudziążem na czele, który wykazał ogromne zaangażowanie w przygotowanie Festiwalu. Imprezę poprzedziły występy artystyczne związane z obchodami Dnia Matki. Ne scenie wiersze zaprezentowali uczniowie ze szkół: w Lasecznie i Ząbrowie (Zuzanna Kozakiewicz, Sandra Kosińska, Paulina Bojanowska i Wiktor Puciński z SSP w Lasecznie  oraz Julia Śliżewska i Malwina Makowska z SG w Ząbrowie). Następnie usłyszeć można było zespół „Poranek” z Ząbrowa, który wykonał utwór:, „Gdy żegnałem Cię Matko ukochana”.  
Do tegorocznej edycji Festiwalu zgłosiło się 5 zespołów z powiatu iławskiego: Zespół z SSP w Lasecznie, Zespół „Poranek” z Ząbrowa, „Archimini” z Rudzienic, Zespół wokalno-instrumentalny z Gałdowa oraz „A Deo et Rege” z Iławy. Udział wzięło również dziewięciu solistów z okolicznych szkół: Bartosz Skolmowski i Wiktoria Łożyńska z SSP w Lasecznie, Agata Pińska z Gromot, Maja Jędraszek z Lubawy, Maja Klimaszewska i Daria Dąbkowska z Rudzienic, Paulina Jamroży z Nowego Miasta Lubawskiego, Anna Kurowska oraz Laura Kożuchowska z Ząbrowa.
Poza konkursem, z repertuarem religijnym wystąpił zespół wokalno-instrumentalny „Grasz-Band” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie.
Artystów oceniało JURY w składzie: Stanisław Kożuchowski, Andrzej Janowicz, Oktawia Alicka i Agata Tecław. JURY miało problem z wyborem najlepszych zespołów, gdyż tegoroczni artyści prezentowali wyrównany poziom. Po burzliwych obradach wyłoniono Laureatów Festiwalu:

LAUREAT GRAN PRIX:

Paulina Jamroży z Nowego Miasta Lubawskiego.
W KATEGORII WIEKOWEJ 7-13 lat:
I MIEJSCE: Maja Jędraszek z Lubawy
II MIEJSCE: Maja Klimaszewska z Rudzienic
III MIEJSCE: Wiktoria Paczkowska z Laseczna.
W KATEGORII WIEKOWEJ 14-19 lat JURY ze względu na wyrównany poziom przyznało trzy równorzędne miejsca:
I MIEJSCE: Daria Dąbkowska z Rudzienic, Laura Kożuchowska z Ząbrowa, Anna Kurowska z Ząbrowa
W KATEGORII „ZESPOŁY”:
I MIEJSCE: Zespół Poranek z Ząbrowa
II MIEJSCE: „A Deo et Rege” z Iławy
III MIEJSCE: „Archimini” z Rudzienic.
NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI OTRZYMAŁA: Daria Dąbkowska z Rudzienic.

Przed występem Gwiazdy Festiwalu zasłużone nagrody laureatom wręczyli: Grażyna Piękos, Ksiądz Jarosław Grudziąż i Andrzej Janowicz.
Na Festiwal przybyło wielu zaproszonych gości: m.in. wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, który jednocześnie obejmował patronat nad imprezą. O godz. 17.00 rozpoczął się występ Gwiazdy Festiwalu, czyli zespołu „Kierunek Niebo” z Gdańska. Młodzi 
i utalentowani muzycy zaprezentowali utwory, które tekstami trafiają zarówno do młodzieży jak i dorosłych.  Imprezie towarzyszyli również wystawcy. Spotkać można było stoiska z Gulbia, Laseczna i Jędrychowa, na których chętni mogli skosztować wyrobów własnej roboty. Dzięki uprzejmości Pana Henryka Łaska z Laseczna w czasie Festiwalu nie zabrakło tradycyjnej grochówki. Inicjatorem i pomysłodawcą imprezy była dyrektor GOK Grażyna Piękos, a organizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie i parafia p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lasecznie przy współpracy z OSP Laseczno. Biorąc pod uwagę ilość uczestników, wysoką frekwencję wśród publiczności oraz słoneczną pogodę - tegoroczny Festiwal można uznać za bardzo udany.
    Organizatorzy Festiwalu składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy: OSP w Lasecznie, mieszkańcom Jędrychowa, Gulbia i LasecznaAnecie Bojanowskiej, Adamowi Bulikowi, Romanowi Stępniowi, Jolancie Bądkowskiej, Jakubowi Bądkowskiemu, SG w Ząbrowie oraz SSP w Lasecznie.
Zmieniony ( 02.06.2017. )
Czytaj całość…
 
Gminne Obchody Dnia Rodziny w Gałdowie PDF Drukuj Email
17.05.2017.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu zespołów "Grasz Band" i "Dzieci Ziemi Iławskiej" działających przy GOK w Lasecznie. Gwiazda imprezy zespół COVERTIME z Olsztyna.

Zmieniony ( 17.05.2017. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 29 - 35 z 693
 
   
 
 
© 2017 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.