Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 981
Linki: 2
gości: 6849188
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement

27 WOŚP za nami PDF Drukuj Email
15.01.2019.
Tegoroczny 27-my finał WOŚP w Wikielcu pod patronatem wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego i zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Wikielcu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, przy pomocy OSP Wikielec, oraz ratowników medycznych z Iławy zakończył się sukcesem . Podczas akcji i w czasie koncertu w sali SP Wikielec zebrano kwotę 34085,39 zł.
Aukcję przedmiotów, wśród których były dzieła sztuki malarskiej, rzeźbiarskiej, przedmioty codziennego użytku, grafiki, torty i inne wartościowe rzeczy prowadziła niestrudzenie i skutecznie Grażyna Piękos, dyrektor GOK w asyście pani Bożeny Lewandowskiej, dyrektor SP Wikielec.
Szefem sztabu była tradycyjnie pani Marzena Bendelewska - nauczyciel w SP Wikielec.
Licytacja trwała naprzemiennie z występami uczniów SP Wikielec, iławskiego zespołu "Szwindel" i „Grasz Band”, działającego przy GOK Laseczno. Na zakończenie zostało wystrzelone tradycyjnie "Światełko do nieba".
Wśród gości nie zabrakło Wójta gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego, Przewodniczącego Rady gminy Iława Romana Piotrkowskiego, zastępcy wójta Andrzeja Bracha i innych znamienitych przedstawicieli instytucji działających na obszarze gminy, radnych gminy Iława, sołtysów a także biznesmenów, nauczycieli, księży i mieszkańców Wikielca oraz gości imprezy. Wszyscy obecni przyczynili się do tego, że tegoroczny WOŚP w Gminie Iława należy uznać za bardzo udany.

Sztab XXVII Finału WOŚP w Wikielcu:

Marzena Bendelewska (szef sztabu),
Grażyna Szczepańska,
Bogumiła Kłodowska,
Daria Bendelewska.


Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc przy organizacji : Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Iława,sponsorom imprezy, OSP Wikielec, mieszkańcom gminy Iława, przedstawicielom szkół samorządowych, Radom Sołeckim i wszystkim ludziom, którzy wsparli ten szczytny cel, jakim jest WOŚP. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców uczniów SP Wikielec za wybitny wkład za pomoc w organizacji imprezy.
Warto nadmienić, że o przygotowanie sceny i nagłośnienia zadbali instruktorzy GOK Laseczno i Janusz Olszewski z OSP Wikielec wraz ze strażakami.

Zmieniony ( 15.01.2019. )
Czytaj całość…
 
Koncert kolęd Dzieci Ziemi Iławskiej w Lasecznie PDF Drukuj Email
13.01.2019.
W dniu 13 stycznia br. zespół folklorystyczny pod kierunkiem dyr. GOK Laseczno Grażyny Piekos "Dzieci Ziemi Iławskiej" wystąpił na Mszy Św. w Lasecznie z koncertem kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych. Wierni usłyszeli " Lulajże Jezuniu", "Mizerna cicha", Wczora z wieczora", 'Jezus malusieńki", "Największy gazda", "Gore gwiazda Jezusowi", "Nowy rok bieży", a także przyłączyli się do śpiewania. Wytworzyła się świąteczna atmosfera. Koncert był ostatnim kolędowaniem zespołu. Od jutra w kościele katolickim odprawiane będą msze zwykłe.
Zespołowi towarzyszyli: Grażyna Piękos (wokal, instrumenty perkusyjne), Oktawia Laskowska (skrzypce, wokal, recytacja), Sebastian Ewertowski (gitara, wokal) i Jerzy E. Piotrowski (akordeon)
Zmieniony ( 13.01.2019. )
Czytaj całość…
 
Dzieci Ziemi Iławskiej i Poranek uczcili święto Trzech Króli PDF Drukuj Email
07.01.2019.
W dniu 6 stycznia, w święto Trzech Króli w ząbrowskim kościele wystąpiły zespoły Poranek z SP Ząbrowo i Dzieci Ziemi Iławskiej, które pod kierunkiem dyrektor GOK Laseczno Grażyny Piękos wykonały kilka kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. W repertuarze znalazły się m. in. :"Lulajże Jezuniu", "Mizerna cicha", "Gore gwiazda Jezusowi", czy "Bądźmy wszyscy dobrej myśli". Wierni, licznie zgromadzeni przyłączyli się do wspólnego muzykowania  z młodymi wykonawcami. Wokalistom akompaniowali: Grażyna Piękos (wokal, gitara, instrumenty perkusyjne), Oktawia Laskowska (skrzypce), Sebastian Ewertowski (wokal, gitara) i Jerzy E. Piotrowski (akordeon, keyboard). Nie jest to koniec kolędowania, bowiem podobny koncert odbędzie się 13 stycznia br., w Lasecznie podczas południowej Mszy Św., na który serdecznie zapraszamy.
Zmieniony ( 07.01.2019. )
Czytaj całość…
 
VII Przegląd Kolęd i Pastorałek za nami PDF Drukuj Email
04.01.2019.
4 stycznia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek.
Piękna tradycja związana ze świętami Bożego narodzenia i Nowym Rokiem kultywowana jest w gminie Iławie od wielu lat.
Imprezę zaszczycili swoją obecnością wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, radna i sołtys Laseczna Emilia Skolmowska oraz dyrektor SP Laseczno Danuta Gubała, którzy złożyli życzenia świąteczne i noworoczne.
Przegląd rozpoczęła dyrektor GOK Laseczno Grażyna Piękos i zaprosiła wszystkich zebranych do zaśpiewania dwóch kolęd: „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Do śpiewania popularnych kolęd, ale także mniej znanych kolęd i pastorałek GOK w Lasecznie zaprosił dzieci, młodzież i osoby dorosłe z terenu Powiatu Iławskiego i okolic.
W tym roku najwięcej pięknych kolęd usłyszeliśmy w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z : Laseczna, Iławy, Łąkorza, Nowego Miasta Lubawskiego, Gałdowa, Rudzienic  i Ząbrowa.
Przegląd odbył się w pięknej scenografii bożonarodzeniowej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek związany z klimatem świąt. Była też nagroda-niespodzianka pn. „Gwiazdka z nieba”, zawierająca piękne wydanie kolęd na CD i pluszowa maskotkę misia.
Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek. Impreza odbyła się w ciepłej i świątecznej atmosferze.
Dyrektor GOK dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w przeglądzie i zaprasza za rok.
Zmieniony ( 09.01.2019. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 796
 
 
Regulamin konkursu i karta zgłoszenia: Konkurs Muzycznych Talentów 2019
 
 
 
© 2019 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.