Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 1
Nowości: 895
Linki: 2
gości: 5122134
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement
 

Gminna Gala Sportu i Kultury PDF Drukuj Email
29.02.2016.
 
Zmieniony ( 29.02.2016. )
 
Wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni na musical Piotruś Pan PDF Drukuj Email
24.02.2016.
Zaproszenie  dziecka na spektakl muzyczny „Piotruś Pan” oryginalnym prezentem z  okazji „Dnia Dziecka”
            
W niedzielę 29 maja 2016r.  Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie  organizuje  rodzinny wyjazd  (rodzice  z dziećmi, dorośli) do Teatru Muzycznego w Gdyni na musical "PIOTRUŚ PAN" w najnowszej technologii 3D.
Wyjazd nastąpi 29 maja 2016 o godz. 1100 z Iławy spod Urzędu Gminy  przez Stradomno, Laseczno i Ząbrowo.
Cena biletu i przejazdu autokarem 120 zł.  Dzieci, młodzież, emeryci , renciści i osoby z orzeczeniem z niepełnosprawności płacą 90 zł.
 
Zapisy do 15-03-2016r.  
tel.89 648 44 23


Plan wyjazdu:
1100 - wyjazd z Iławy przez Stradomno, Laseczno, Ząbrowo
1400-1600 - czas wolny(Skwer Kościuszki, Oceanarium, lody)
1600 - Odbiór biletów w teatrze
1700- ok. 1930- musical
2000 - wyjazd z Gdyni


W najnowocześniejszej technologii 3D tylko na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni!
Libretto musicalu zostało specjalnie przygotowane przez Jeremiego Przyborę, wybitnego polskiego satyryka, mistrza słowa, współtwórcę „Kabaretu Starszych Panów”. Autorem muzyki jest Janusz Stokłosa, kompozytor, autor muzyki do wielu filmów i spektakli teatralnych (w tym do musicalu „Metro”, za którą został nominowany do broadwayowskiej nagrody Tony). Reżyserem spektaklu jest Janusz Józefowicz, aktor, reżyser i choreograf, dyrektor teatru Studio Buffo, pomysłodawca i reżyser musicalu „Metro”.
„Piotruś Pan” jest spektaklem familijnym wprowadzi widzów w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii 3D będą dosłownie na wyciągnięcie ręki. Widzowie będą uczestnikami jedynej w swoim rodzaju zabawy łączącej świat dziecięcej wyobraźni z niesamowitymi możliwościami współczesnej techniki. W tej wielkiej przygodzie, zmierzymy się ze złowrogimi piratami, ogrzejemy się w kręgu indiańskich ognisk i odkryjemy nowe lądy.
Zmieniony ( 24.02.2016. )
 
Ferie z GOK PDF Drukuj Email
19.02.2016.
Czytaj całość… Ferie z GOK-iem dobiegły końca. Dzieci wróciły do szkół. Chętnie wspominają wydarzenia, w jakich uczestniczyły w trakcie ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lasecznie i jej filiach: w Ławicach, Rudzienicach, Siemianach, Ząbrowie.
Każda z bibliotek tętniła życiem, w każdej odbywały się interesujące zajęcia, które prowadzili cenieni artyści i fachowcy, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy wiedzy, zabawy. Wiele wydarzeń działo się na świeżym powietrzu (mimo braku śniegu i lodu), miało charakter sportowy.

W Lasecznie warsztaty rzeźbiarskie poprowadził pan Zbigniew Ochenkowski. Rzeźbiarz zapoznał uczestników z podstawowymi technikami i materiałami rzeźbiarskimi. Każdy z uczestników własnoręcznie wykonał rzeźby w korze i drewnie, które mógł zabrać na pamiątkę.
W Lasecznie zajęcia muzyczne prowadziła Agata Tecław. Pokazała uczestnikom afrykańskie instrumenty, uczyła na nich grać, a nawet stworzyła afrykański zespół muzyczny, do którego zaproszona została pani Grażyna Piękos, dyrektor GOK w Lasecznie.

W Rudzienicach gościł zespół folklorystyczny Gosposie.
W Lasecznie i Rudzienicach zajęcia plastyczne prowadziła malarka, Agata Topolewska. W Ławicach, Lasecznie i Ząbrowie odbyły się warsztaty decoupage, które przygotowała pani Anna Rygalska-Koper. W Siemianach warsztaty decupage odbyły się pod kierunkiem pani Izabeli Soszki. W Ławicach pod okiem pani Cecylii Makiewicz dzieci wykonywały prace z gliny.

W Ząbrowie dzięki współpracy z paniami Edytą Lendzion oraz Marzeną Dybich z Koła Gospodyń Wiejskich w Ząbrowie, dzieci przeżyły „Kulinarny zawrót głowy”, czyli wyrabiały, wykrawały i piekły ciasteczka.
W Ławicach i Rudzienicach miało miejsce spotkanie z panią Komendant Straży Miejskiej w Iławie, Magdaleną Woś. Dzieci wysłuchały wykładu na temat bezpieczeństwa w ferie, poznały znaki drogowe oraz numery alarmowe. Pani Komendant rozdała dzieciom odblaski.

W Rudzienicach dzieci spotkały się z kominiarzem. Dowiedziały się m.in., jak zdobyć fach kominiarza, czym palić, a czym nie palić w piecach, jak podstępnym zabójcą jest czad. Uczestniczyły również w wyprawie do Izby Pruskiej, po której oprowadził ich historyk regionalista Henryk Plis.

W Siemianach gościli: pastor Krzysztof Kopacz, autorka książki pt. „Kocim Okiem” Nina Drej, a także zespół teatralny „Arlekin”, działający przy Iławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Aktorzy wystawili pastorałkę.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia literackie. W Siemianach dzieci czytały bajki z podziałem na role. W Ząbrowie książki z serii „Kasia i Grześ”, które pomagają dzieciom radzić sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach oraz pokazują pozytywny wzorzec dorosłego, który daje dziecku wsparcie i akceptację, i uczy wartości, dając własny przykład.
Były konkursy, zagadki umysłowe, szarady, ćwiczenia na spostrzegawczość, zajęcia na świeżym powietrzu, „szaleństwa” na placu zabaw, spacery do lasu.
Uczestnicy zajęć w Siemianach podziwiali piękno przyrody Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, dokarmiali ptaki i zwierzęta leśne.

Dzieci z Ławic udały się na miejscowy cmentarz, na groby rodziców noblisty Emila von Behrina: wyjście poprzedzone było zwiedzaniem Izby Pamięci Emila von Behringa.
W Rudzienicach i Siemianach zorganizowane zostały ogniska, na których dzieci piekły kiełbaski.
Odbyły się również zajęcia o charakterze sportowym. W Rudzienicach rozegrany został indywidualny i rodzinny turniej tenisa stołowego o Puchar ks. Adama Olszewskiego. Rozegrano również turniej szachowy o Puchar Dyrektora GOK w Lasecznie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować i poprowadzić zajęcia.
Zmieniony ( 19.02.2016. )
Czytaj całość…
 
Miłość niejedno ma imię- koncert walentynkowy w Lasecznie PDF Drukuj Email
14.02.2016.
Czytaj całość…W dniu 14 lutego, którty jest znany jako Walentynki, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie odbył się okolicznościowy koncert. Wystąpił zespół wokalno-instrumentalny działający przy GOK. Z tej okazji zorganizowano też wystawę obrazów, których autorem jest Agata Topolewska, utytułowana i znana iławska malarka. Artystka na początku imprezy podzieliła się swoimi inspiracjami związanymi z wystawionymi pracami. Na imprezę przybyli mieszkańcy Laseczna i okolicznych miejscowości, a także przedstawiciele władz: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński oraz sołtys Laseczna Emilia Skolmowska.
Wśród utworów zaprezentowanych przez zespół były: "Gdzie się podziały tamte prywatki" (z rep. W.Gąssowskiego), "Miłość w Portofino"( z rep. Sławy Przybylskiej), "Myslę, że mnie ktoś pokochał" (Skaldowie), "Zawsze tam, gdzie ty" (Lady Pank), "Kochać" (Piotr Szczepanik" i inne.
Publiczność nagrodziła występ gromkimi oklaskami, a nawet poprosiła o bis. Po koncercie wszyscy obeci mieli możliwość podziwiania wystawionych obrazów oraz rozkoszować się ciastem, kawą i herbatą.

Prowadzenie koncertu : Grażyna Piękos
Skład zespołu:
Grażyna Piękos - wokal, gitara
Agata Tecław - wokal, saksofon altowy
Tomasz Kraweć - wokal, gitara
Sylwia Jabłońska - wokal
Piotr Buchalski -wokal
Rafał Piękos - perkusja
Jerzy E.Piotrowski - klawisze

Realizator dźwięku: Michał Dembiński


Zmieniony ( 16.02.2016. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 147 z 720
 
   
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.