Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie 
 
 
 
 
 
Menu główne
Strona główna
Aktualności
Kalendarz imprez
Projekty zrealizowane ze środków UE
Projekt: Moje Korzenie
Nad Jeziorakiem Festiwal
Zespoły
Pracownicy GOK
GOK na Facebooku
Gminna Biblioteka Publiczna w Lasecznie i jej filie
Baza PRK
Statut GOK
Kontakt do nas
Statystyka
Użytkownicy: 2
Nowości: 943
Linki: 2
gości: 5817194
Strona główna arrow Aktualności
Advertisement
Polecamy
 

Premiera spektaklu Kopciuszek i Dni Seniora w Lasecznie PDF Drukuj Email
04.12.2016.
W dniu 04.12.2016 r, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie odbyła się premiera  sztuki teatralnej  pt. „Kopciuszek”. Spektakl  został przygotowany  w ramach projektu  „Mały, wielki aktor”, którego beneficjentem jest  Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno. W przygotowaniach do imprezy brały też  udział: Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lasecznie oraz Rada Sołecka Laseczna.
Główny ciężar realizacji  sztuki wzięła na siebie dyrektor GOK Grażyna Piękos, która prowadziła imprezę, zajęła się reżyserią, ruchem sceniczny czym,  projektem scenografii, opracowaniem muzycznym i wokalnym (w tym napisaniem piosenek)oraz  logistyką przedsięwzięcia. Instruktorzy GOK Laseczno wykonali scenografię i zajęli się stroną akustyczno-oświetleniową: akompaniament i nagrania Jerzy Piotrowski, technik sceniczny Arkadiusz Osiakowski, scenografia Agata Tecław i Oktawia Alicka.
Mieszkańcy Laseczna, skupieni wokół rady Sołeckiej i Stowarzyszenia  zadbali o słodki poczęstunek dla licznie zgromadzonej publiczności. Wśród gości nie zabrakło włodarzy gminy Iława: wójta Krzysztofa Harmacińskiego , Przewodniczącego Rady Gminy Romana Piotrkowskiego, Sekretarza Bogusława Wylota, kierownika działu rozwoju i promocji gminy Iława Andrzeja Bracha, a także dyrektor SSP Laseczno Danuty Gubały z kadrą pedagogiczną, sołtysów i radnych z terenu gminy Iława. Impreza została połączona z Dniem Seniora, stąd na widowni nie zabrakło najstarszych mieszkańców Laseczna i pobliskich wsi.
Młodzi wykonawcy- uczniowie szkoły w Lasecznie- zagrali brawurowo: odważnie i ciekawie, czym zyskali  aplauz publiczności. Towarzyszyli im dorośli aktorzy- sołtys Laseczna Emilia Skolmowska i Lidia Miłosz, nauczyciel SSP nr 2 w Iławie i mieszkanka Laseczna.
Dyrektor GOK Laseczno dziękuje panu Stanisławowi Michalewskiemu z Nowej Wsi i pracownikom jego firmy za projekt i wykonanie pięknego rekwizytu do sztuki, którym jest kareta.
Zmieniony ( 04.12.2016. )
Czytaj całość…
 
Zapraszamy na Zabawę Mikołajkową i przedstawienie Kopciuszek do Laseczna PDF Drukuj Email
04.12.2016.
W dniu 06 grudnia br.,(wtorek) w sali widowiskowej GOK Laseczno odbędzie się Zabawa Mikołajkowa wraz z niecodzienną atrakcją w postaci spektaklu "Kopciuszek", który wykonają uczniowie SSP Laseczno i dorośli mieszkańcy Laseczna. Ruszamy o godz. 900.
Serdecznie zapraszamy !
Zmieniony ( 04.12.2016. )
 
W naszych sercach i pamięci - koncert PDF Drukuj Email
29.11.2016.
Listopad jest miesiącem pełnym wspomnień, zadumy i refleksji  o życiu, jego priorytetach i przemijaniu.
W dniu 27.11.br, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbył się niecodzienny koncert poświęcony "Tym, którzy odeszli", czyli muzykom znanym w całej Polsce, a przede wszystkim naszym kolegom z zespołów działających przy GOK. Zaproszeni wykonawcy przedstawili piosenki Czesława Niemena, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej oraz utwory wykonywane przez zespoły działające przy naszym Ośrodku Kultury.
Koncert był dedykowany  kolegom, którzy odeszli: Beacie Szoka, Lidii Janowskiej z zespołu „Fantazja”, Stefanowi Gurzyńskiemu, Andrzejowi Iwanowowi, Sławomirowi RadziszewskiemuWojciechowi Ułanowskiegmu z zespołu "Morawa", oraz Wacławie Dworzyńskiej, Wojciechowi RynkowskiemuRomanowi Stadnickiemu z zespołu "Gosposie", a odbył się w obecności ich rodzin.

 Na koncert przybyli również: wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, Andrzej Brach - Kierownik Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji , sołtysi Laseczna Emilia Skolmowska, Ząbrowa Roman Piękos i Woli Kamieńskiej Beata Grzechnik, a także członkowie zespołu "Morawa". Pracownicy GOK przygotowali słodki poczęstunek, napoje dla wszystkich i zadbali też o ładny wystrój sali.

W trakcie koncertu zaprezentowana została prezentacja multimedialna poświęcona muzykom pozostającym w naszej pamięci.

Pomysłodawcą i autorką scenariusza imprezy była Grażyna Piękos, dyrektor GOK Laseczno, która też wykonała kilka piosenek i prowadziła koncert. Pozostałymi  wykonawcami koncertu byli:  wokaliści - Bernadeta Bielak, zespół "Grasz-Band" w składzie: Grażyna Piękos (wok/gitara), Tomasz Kraweć (wok/gitara), Katarzyna Kowalkowska (skrzypce), Agata Tecław (wok/instr. perkusyjne),  Rafał Piękos (drums), Jerzy E. Piotrowski (piano), gościnnie - Piotr Truszczyński (wok/gitara) Daria Dąbkowska, zespół folklorystyczny "Gosposie", Stanisław Kowalkowski (gitara), Ewa Romaniuk (wokal). Recytacje i konferansjer: Dorota Olszewska.

Dyrektor GOK Laseczno serdecznie dziękuje wykonawcom, którzy przyjęli zaproszenie i przygotowali interesujący repertuar, a publiczności za liczne przybycie i bardzo ciepłe przyjęcie wykonawców.
Zmieniony ( 29.11.2016. )
Czytaj całość…
 
Andrzejki w GOK Laseczno PDF Drukuj Email
29.11.2016.
W dniu 26-go listopada br. Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie zorganizował zabawę andrzejkową. O dobrą zabawę gości do późnych godzin nocnych zadbał Pawłowski Band. Dobre humory i szampańska zabawa udzieliła się wszystkim gościom imprezy. Atrakcją były gry i zabawy prowadzone przez dyrektor Grażynę Piękos przy asyście instruktora GOK Agaty Tecław.  Anna Szklanna, instruktor GOK zadbała o potrzeby gości i bezpieczeństwo imprezy. Ciepłe posiłki przygotowała Pani Daniela Wysocka z KGW Kałduny. Biorąc pod uwagę opinie gości i bardzo dobry nastrój, Andrzejki 2016 można uznać za udane.
Zmieniony ( 29.11.2016. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 134 - 140 z 762
 
 
Regulamin konkursu plastycznego pn. Piękna i Niepodległa- kliknij grafikę by pobrać dokument pdf
 
 
 
© 2018 Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.